Určení příspěvku na domácnost - běžný postup

Od: Datum: 15.10.15 18:21 odpovědí: 3 změna: 18.10.15 22:12
avatar

Dobrý den

ptám se pro svoji kolegyni.Její manželství není dobré,možná dojde i na rozvod.Mají dva kluky (v 5. a 9. třídě).Manžel kolegyně má velmi slušný příjem,průměr okolo 33.000Kč čistého,kolegyně má cca 15.000 Kč.On se však na financování domácnosti podílí jen tím,že zaplatí nájem a dětem obědy.Tedy mu pro vlastní potřebu zbyde více jak 20 - 25 000Kč. Kolegyně platí stravu pro všechny čtyři a běžné výdaje domácnosti,oblečení,obuv pro sebe a děti, věci do školy,drogerii,prací prostř.atd.Nezbyde jí skoro nic.

Rozhodla se proto počádat soudně o určení příspěvku na domácnost. Na sociálce jí dali papír ,co by měla žádost obsahovat.Chceme se zeptat,co bude dál po podání žádosti. Budou se ptát na názor manžela? Jak dlouho se takový spor řeší? Jaký je prostě standartní běžný postup? S manželem se mockrát zkoušela domluvit,marně...jen se jí vysmál...Udělal s její podporou,kdy se starala o děti a domácnost kariéru a teď je z něj libový frajírek.

Děkujeme za rady a informace. Lenka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.15 20:32

Jak to tak čtu, napadá mě jediné, ODNESOU TO DĚTI !

Když si jeden či druhý dělají naschvály, tam i když jim někdo něco povinně vyměří, VŽDY TO BUDE NAHOUBY - ODNESOU TO DĚTI !


doplněno 15.10.15 22:03:

kurnik a co kdyby jste Vy jako kolegyně si dala kafe s jejím manželem a pomohla to nějak zachránit, v budoucnu budete ráda, že jste pomohla zachránit rodinu. - No, ale né tak, že otěhotníte !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lm®
Datum: 18.10.15 22:12
avatar

Děti to odnášejí už teď,když matka musí obracet každou korunu a přemýšlet ,jak levněji uvařit,aby bylo na boty,pomůcky do školy apod.Atmosféra v rodině je dost špatná,oba rodiče se hádají -v tom se nemůže dětem dobře žít.

To Vaše doplnění je naprostý nesmysl.Jejího manžela vůbec neznám,v životě jsem jej neviděla.Takže Váš nápad je absurdní. Jak byste to viděl Vy ,kdyby Vaše případné neshody doma měla s Vámi řešit kolegyně Vaší partnerky,kterou jste nikdy neviděl...Poslal byste ji jistě kamsi..a oprávněně.

Kolegyni mám ráda proto se pro ni snažím sehnat informace.

Hledala jsem zde ,zda někdo nezná přesný postup po podání žádosti.

Datum: 15.10.15 20:53

Ten příspěvek na domácnost, který může manželovi určit soud i před rozvodem, by měl činit asi tolik jako výživné na oba syny + podíl na nájemném a stravě za manžela + výživné na manželku ( aby měla stejnou životní úroveň jako manžel). Takže pokud bych byl právním zástupcem té manželky, tak bych navrhl soudu určit ten příspěvek asi takto :

7000,- + 4000,- + 5000,- = 16 000,- Kč/ měsíc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.