Kde najít levnou dovolenou?

Od: Datum: 13.10.15 20:18 odpovědí: 2 změna: 14.10.15 13:00

Ahoj,

příští rok chceme jet s kamarádkou na letní dovolenou. Je jedno jestli v červenci nebo srpnu. Všimla jsem si, že cestovní kanceláře již vypsali nabídku na léto 2016. Chci se zeptat, jelikož jistě máte zkušenosti s nákupem, kde se dá takhle s předstihem nakoupit? Několikrát jsem již nakupovala na last-minute, ale first minute zkouším poprvé, tak si ráda nechám poradit.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: boba®
Datum: 14.10.15 10:27

Jak last minute, tak i first mají svoje výhody a nevýhody. Já jsem vždy dávala přednost first, protože výběr destinací a hotelů byl široký, lákají na slevy. Ale už několikrát se mi stalo, že jsme se sešli v hotelu s lidmi, kteří stejný pobyt koupili jako last minute a to v porovnání s cenou, kterou jsme dali s předstihem za first, o tisíce levněji. Takže first pro mne už ne. Navíc si myslím, že současná situace moc nenahrává tomu dovolenou na příští léto plánovat už teď. A zbytečně přijdete o peníze, pokud budete chtít dovolenou zrušit. Každý rok je plno řečí o tom, že bude málo lasů a opak je pravdou. Pokud netrváte přímo na konkrétní destinaci s konkrétním hotelem, vyberete si vždycky až na poslední chvíli. Pokud nechcete sledovat konkrétní cestovky, tak je dobré přihlásit se k odběru novinek na www.invia.cz, nebo www.dovolena.cz a budou vám chodit nabídky na mail.

Ohodnoceno: 0x

Od: pb®
Datum: 14.10.15 13:00

Přímo na letišti. Dělá to tak jeden známý, prostě si řeknou, že dnes jedou na dovolenou, sbalí kufry, odjedou na letiště a tam si vyberou přímo v cestovní kanceláři zájezd, který někdo na poslední chvíli zrušil. Výhodou je výrazně nižší cena, než za kterou jde zájezd koupit jako first i last minute a to, že odlétají ve chvíli, kdy jsou všichni fit. Přeci jen plánovat na několik měsíců dopředu a pak se třást, jestli mě skolí v době odjezdu chřipka nebo angína je na prd. Největší nevýhoda je čekání na letišti na let a také to, že do některých vzdálených destinací nemusíte mít všechna doporučená očkování. Že člověk předem neví, kam poletí, může být pro někoho lákavé dobrodružství pro někoho nepřijatelný stres.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.