Jak být otužilý

Od: Datum: 13.10.15 22:16 odpovědí: 8 změna: 14.10.15 16:14

Dobrý den

U nás ve městě se před zimou nebo i v zimě koná akce na kterou se přijdou podívat lidi jak se několik otužilců cachtá v ledové trochu zamrzlé vodě...

Jelikož jsem blázen a tohle bych chtěl umět a neumrznout tam tak se ptám jak na to? Chce to nějak cvičit? Jak mám cvičit abych si nějak neublížil a jaké s tím máte skušenosti? Děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.15 22:21

Začít příští rok a koupat se dokud to jde ono to přijde samo

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 13.10.15 22:45

Otužovat se, doma chladná sprcha, málo oblečení co jde vydržet, doma málo topit, pohyb venku, přespávat. Najít si podobnou komunu.

Datum: 13.10.15 22:56

přesně toho jsem se držela a skončila se zánětem ledvin ve špitále

Ohodnoceno: 1x

Od: asd1
Datum: 13.10.15 23:50

Základ je každý den se koupat v rybníku - začít v létě a nepřestat. Tělo si postupne zvykne a vytrénuje se. K tomu ty studené sprchy atd. Asi je dobrá i sauna. Nejlíp spojit se s otužilcema, ty to maj zmáklý nejlíp.

Datum: 14.10.15 07:27

Začít se otužovat, se má studenou sprchou až na jaře. Ale! Právě to ale. Jestli jste zvyklý na teplíčko, vadí vám sebemenší průvanek, vadí vám větrání, 5 minut v chladnu na zastávce, na sobě máte tričko, košili, mikinu a bundu, pak musíte už teď ubrat několik vrstev oblečení. Je potřeba nelámat nic přes koleno, nechodit ostře proti tomu, v čem jste žil doposud. Je potřeba najít si v chladnu pohodu a příjemnost. A pak už to půjde snadno. Příští rok můžete rozšířit řady otužilců. *palec*

doplněno 14.10.15 15:39:

:-D Martino, vy nejste tazatel a už vůbec není vaším snem ráchat se v zamrzlé řece. A koutkem oka koukat, jestli je na břehu dostatek diváků. :-D Každý to máme jinak. Já bych normálně zcepeněla. A to mám chlad raději, než horko. Navíc, vůbec si nedovedu představit, co udělají cévy a cévečky. Asi právě proto bych zcepeněla. Normálně štronzo. *zima*

doplněno 14.10.15 16:05:

Hmm, teď přemýšlím jak to je s tím pojmem otužilý. Moc vrstev ani teď, ani v mrazu nenosím. Doma mám nějakých 21º + - Na spaní mám ráda nějakých 19º. V koupelně a na wecku mám zimu, protože tam topení není. Návštěvy se děsí, že přimrznou k prkýnku. Nemusím se přemáhat, nevadí mi to ani v noci, z rozehřáte postele. Na sprchování si na chvilku pustím větráček s topením, ale jen na chvilku. Cítím se dobře. Mám chladno ráda, asi otužilá jsem. Ale pod studenou sprchu, do ledové vody bych nevlezla ani nikdy. :-D Tak teď nevím. Jsem otužilá?

Datum: 14.10.15 14:28

Kdybych ubrala pár vrstev (jakože už ráno nosím zimní bundu*hi*, tak mám hned antibiotika :(. Ráda bych byla otužilejší a zdravější, ale v každodenním kontaktu s bacily v mš to snad ani nejde.

Datum: 14.10.15 15:52

Babičko, o minulém víkendu nás na závodech táhli rybníkem, měl šest stupňů, šílený. *smich Zamrzlý nebyl, ale že bych to musela absolvovat znovu... Jak bych ráda byla otužilá, ale já jsem strašná zimotřesavka :(.

Datum: 14.10.15 16:14

Což otužilý trochu jsem a netrpím žádnýma problémama... *smich* Dnes sem se na to ptal i ve škole... Učíme se GAS a jeho přesné postupy... zrovna jsme se bavili o tom když z titaniku spadli do vody která měla 4 stupně... Prý v ní nevycvičený člověk vydrží 2-4 minuty... a otužilec tak 10... Asi je určitě vhodné koupat se v takto studené vodě s někým kdo by vás popřípadě v šoku vytáhnul... Ale nevím... :) Mě by stačilo kdybych se teď dokázal vykoupat v řece která má tak 9 stupňů :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.