Prodej časopisů - jaký je zisk?

Od: Datum: 22.11.12 17:38 odpovědí: 2 změna: 22.11.12 18:20

ahoj všem,

jakým způsobem vlastně vydělávají trafikanti a další prodejci tisku a dalšího zboží? Na časopis si přece nemohou dát žádnou přirážku, je na něm pevně stanovena jeho cena, stejně tak třeba na poštovních známkách...nebo jim je snad dodavatelé dodávají levněji či dostávají odměnu za počet prodaných kusů?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 22.11.12 17:51

V podstatě jste si na otazku odpověděl sámOni ten časopis od vydavatele (tiskarny ) dostanou podstatě levněji než vy koupítea nebo dostavaji množtevní slevi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.12 18:20
avatar

Ano, je to pravda. Před lety byla na všechno zboží stanovena určitá cena, která na něm byla vytištěna, to znamená, že třeba polévka v sáčku stála tři koruny v Praze jako v Dolní Lhotě. A obchody vlastně fungovaly z rozdílu mezi velkoobchodní a maloobchodní cenou.

Dnes je to podobné v tomto případě, protože soukromý trafikant nakoupí známky třeba za sedm korun za kus a prodá je za deset. Stejně jako u časopisů, kdy existuje marže, tedy zisk prodejce. Jen je to docela problém v tom, že neprodané výtisky se zase vrací už za nižší cenu zpět.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.