Deprese, změny nálad, nespavost, sebevražedné

Od: Datum: 13.10.15 14:15 odpovědí: 30 změna: 27.10.15 16:35

Ahoj, začínám toho mít dost a nevím už jak dál. Je mi 30 let, doma mám přítelkyni a jednoroční dítě. Pracuji ve strojírenství za slušné peníze na tuto dobu. Už to asi bohužel vše přestávám zvládat a nevím jak dál.

V práci dělám na vysoce kvalifikované dělnické pozici. Nároky na výrobu, kvalitu, kvantitu jsou vysoké. Pracuje se v úkolové mzdě, takže aby si člověk něco slušného vydělal, musí zabrat. Navíc neustálá buzerace od vedení je maximální. Do kolen mě dostává také to, že chodím 12 hod. směny denní a noční včetně víkendů. Takže z práce chodím fyzicky i psychicky vyždímaný.

Doma si moc klidu také neužiji. Máme 11 měsíční dcerku. Přítelkyně toho má za celý den také dost a když dorazím k večeru domů, slyším buď dcerku a nebo přítelkyni, která se jí snaží zvyšením hlasu uklidnit.

Před dvěma měsícemi mi zemřel dobrý kamarád a to mě také docela ranilo.

Tohle ždímání trvá již skoro rok a bojím se, aby to již nebyla konečná. Kdybychom neměli dcerku, zřejmě bych si dal již nějaké to volno a šel třeba na měsíc na neschopenku si tak říkajíc odflusnout, jenomže to nejde. Doma malý prcek a tak se snažím fungovat co nejvíce dál, protože když bych byl na neschopence, tak nevýjdeme s penězmi, když přítelkyně je na mateřské.

Deprese jsou snad již na denním pořádku. Nepamatuji nějaký normální den. Připadá mi, že za to všechno zlo, které se kolem mě odehrává mohu sám a kdybych se trochu změnil, možná by to bylo lepší. Všichni jsou nepříjemní, odměření, arogantní, zlí, zákeřní. Nebo je chyba ve mně?

Změny nálad? To je snad nejhorší. Většinu času jsem zachmuřený a zadumaný do sebe. Aby mě něco potěšilo a abych se začal smát, tak to již nepamatuji, kdy to bylo naposledy. Nejhorší je, že když na mě někdo promluví, tak si to vyložím dle svého a většinou vybouchnu a dotyčného seřvu jako malého kluka. Záleží, kdo na mě promluví, protože lidi mám zaškatulkované a pokud vím, že na mě mluví hodný člověk, tak je to bez problému. Někdy to ve mně ale hodně rupne a vzteky cítím jak mi pulsuje krev v žilách a rozčílením bych mlátil pěstmi raději do zdi než do člověka...

Snad každý den jsem úplně mimo. Chodím, funguji, žiji jak v nějakém snu. Vše kolem mě plyne ani nevím jak a hlava se mi pořád motá a motá a jen si říkám, jestli s sebou někdy nešvihnu o zem.

Trpím nespavostí. Spím cca 4 hodiny a když vstanu, jsem unavený minimálně stejně jako než jsem šel spát.

Poslední dobou jsem asi opravdu blázen... Začal se mi v noci zjevovat zesnulý kamarád. Jednou jsem cítil, jak mi něco sáhlo na nohy. Probudím se, vidím ho stát o podál a zaslechl jsem jen něco jako by mi říkal, že "Tady je líp".

Od té doby jsem asi 4x při otevřeném okně přemýšlel, že vyskočím ven. Bydlíme v 5. patře paneláku.

Nevím co dál. Jsem asi magor. Co mám dělat? Mám doma malé dítě. Musím pracovat kvůli penězům, abychom vůbec mohli žít. Často je mi do breku. Bojím se, že když budu pokračovat takhle dál, tak v tom lepším případě s sebou někde švihnu o zem a v tom horším případě nedej bože v pomatení mysli vyskočím z okna...

Prosím, poraďte...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 13.10.15 14:23
avatar

1) Navštivte co nejdříve svého praktického lékaře a ten vám předepíše návštěvu nějakého specialisty.

2) Zkuste změnit zaměstnání - pokud je to možné.

3) Vemte si den dovolené a vše řádně proberte s partnerkou.


doplněno 26.10.15 21:54:

Jak už psali kolekové - nemoc se dá vyléčit za pár dní, ale duše se léčí roky... Nepočítejte se super stavem po pár tabletkách - léčení bude celoživotní záležitostí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.10.15 14:26
avatar

Měl byste deprese začít léčit. Už jste vyhledal psychologa, nebo psychiatra? Každý toho máme občas plné zuby, ale pokud se jedná skutečně o každodenní depresivní stavy, bez pomoci lékaře to každý nezvládne.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.10.15 14:52

Zdavím,dojděte si k lékaři,vezměte si min.14 dní neschopenku. Pořádně se vyspěte,naperte se vitamínama,choďte na procházky,hrajte si s dcerkou,večer si otevřete lahev vína a relaxujte.Zkuste s manželkou pořešit,zda by nemohla trochu pracovat z domova,třeba po večerech,aby jste vy nebyl tak nervní. Zdá se,že svůj stres přenášíte i na svoje okolí,na malou asi taky a to přece nejde.Neřešte pořád peníze,tak se trochu uskromněte,až to s vámi někde šlehne,což vám samozřejmě nepřeju,tak budete marodit třeba rok a co pak?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.10.15 15:01
avatar

s těmi depresemi (všeobecně) je to fakt moc těžké !

Osobně si myslím, že se bez pomoci psychiatra a léků (alespoň pro začátek) z toho nikdo sám nevyhrabe, kdyby nakrásně chodil na procházky, cvičil, tzv. vypínal mozek, atd.. Pokud jsou léky správně zvolené (nikoliv jenom tzv. "oblbováky" ) - tak Vám pomohou zbavit se tísně, úzkosti a "děsů" - pak se musíte ale snažit sám, to je jasné - léky jsou jenom berlička.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.10.15 15:48
avatar

Podobné problémy jste tady na poradně zmiňoval již asi před dvěma roky. Pak se zřejmě stalo něco pozitivního (přítelkyně, miminko), ale euforie časem vyprchala a deprese se vrátila. Věřte všem, kteří tady uvádějí, že bez lékařské pomoci se neobejdete. Vezměte ještě v úvahu, že případná antidepresiva zaberou cca po měsíci od začátku užívání, takže situaci nepodceňujte a řešte ji co nejdřív se svým praktickým lékařem.

Potřebujete trochu chemické podpory, abyste začal zase přemýšlet racionálně a neuvažoval zkratkovitě. Držím Vám palce, vím dobře, jak je to hrozné, ale taky vím, že pomoc existuje. Nebraňte se jí.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 13.10.15 15:35

Proboha, nenech se ždímat, magor určitě nejsi, ale nemáš tam daleko. Změň zaměstnání a přestaň být otrokem peněz. Někdy méně znamená více, víme?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.15 18:39
avatar

Hezká myšlenka, ale někde potřebuju bydlet, dítě potřebuje něco jíst, něco si obléct, doma je potřeba voda, teplo, jídlo, benzín do auta, pojištění... a někde se na to musí brát.

doplněno 14.10.15 06:45:

Ale já nemluvím o bohatství. Mluvím o zaplacení všech běžných věcí plus nějakých nad rámec. Milující rodiče jsou samozřejmě základ, ale z vlastní i četné cizí zkušenosti vím, jaký dopad má na dítě špatná sociální situace rodiny, která mu nemůže dopřát to, co ostatním (podpora koníčků, kroužků, oblečení apod.). Už ve školce je takové dítě ostatními neúmyslně vytlačované z kolektivu a vysmívané...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.10.15 23:09

Promiňte,ale někdy člověk zjistí,že skutečně potřebuje zlomek toho co si dopřává. Přece je důležité,aby dítě mělo vyrovnané a milující rodiče. Pochybuji,že kdyby si pán na čas odpočinul,že by umřeli hlady a přišli o bydlení.

Bohatství není v tom co máme,ale bez čeho se dokážeme obejít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vejcenatvrdo
Datum: 13.10.15 17:38

Nedávno jsem četl tuto knihu. Je psána celkem srozumitelně, neutápí se v obvyklé pseudointelektuálštině a mnohé vysvětluje. Než do sebe začnete ládovat antidepresiva, zkuste si ji přečíst. *cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.15 17:49
avatar

Tedy já bych to tipovala na naprostou přepracovanost a nadmíru problémů, stresu, které už nedokážete normálně zvládat... proto máte z toho ty deprese. K odbornému lékaři - k psychiatrovi nepotřebujete mít doporučení praktického lékaře. Můžete se u psychiatra objednat rovnou. Jak tu bylo už zmíněno, antidepresiva zabírají až tak po 3 týdnech užívání. Do té doby doporučuji každý den dvakrát denně vařit třezalkový čaj. On působí také jako přírodní antidepresivum, akorát že účinek nastupuje taky až po 14 dnech pravidelného užívání. Anebo zkuste meditace, ty dokážou uvolňovat nahromaděný stres a hodí tělo do klidu. Akorát se to musí umět, no to je fakt. ALE V PRVNÍ ŔADĚ - navštivte psychiatra.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ftirzyi
Datum: 13.10.15 18:44

Jestli vaše vyčerpanost pramení z práce, tak jediné řešení je, práci změnit. Odhodlejte se a pusťte se do hledání něčeho jiného. Přeci se nebudete zabíjet kvůli takové hlouposti, jako je zaměstnání! Hlavně když máte rodinu a dítě, kolik lidí si partnera nenajde a děti nikdy nemá, i když by chtěli!

Já už vystřídala pár zaměstnání a po různých zkušenostech jsem si ujasnila, že žádné zaměstnání mi nestojí za to, abch se v něm strhala nebo se nechala deptat špatným kolektivem. Někdy hledání dobré práce a kolektivu zabere pár let, ale stojí to za to. Člověk tam tráví 9 hodin denně, takže hodně velkou část života a stojí za to, investovat do hledání dobré práce trochu snahy. I na úkor výšky platu je pořád lepší, když má člověk v práci klid a dobré lidi.

Být vámi, vezmu si 14 dní dovolenou nebo nemocenskou, promluvím si s manželkou, řeknu jí, jak hodně vás to psychicky deptá (hlavně jí to opravdu pořádně řekněte, klidně to spíš zveličte, aby si uvědomila, že to není nějaká chvilková nálada). Pokud má rozum, tak vás v hledání nového místa podpoří.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zman*
Datum: 14.10.15 14:38

Děkuji všem za odpovědi a rady. Včera to nedopadlo dobře. Přítelkyni jsem řekl, že mám problém a že už to asi dále nevydržím a že nevím co s tím. Ona mi řekla, ať s tím něco začnu dělat, protože už to trvá dlouho a už i ona z mých stavů je unavená a znechucená a že buď to začnu řešit a nebo že ode mě odejde i s dítětem, protože nezvládá mé stavy a starání se o dítě... Což samozřejmě chápu... Asi to byla poslední kapka, která mi podrazila nohy. Ve vedlejším pokoji jsem začal brečet jako malý kluk a byl jsem z toho v pr... Vyštrachal jsem někde kdysi používané tablety Neurol 0,5 mg. Ani jsem nevěděl, že je tam mám. Potom to bylo lepší.

Dnes jsem se rozjel za obvodním lékařem. 1) Buď změníte zaměstnání. 2) Pošlu Vás k psychiatrovi. 3) Napíšu Vám antidepresiva.

Tak mám neschopenku a doporučení na vyšetření k psychiatrovi kvůli nadměrnému stresu v práci a doma. Předepsal mi 4 krabičky Cipralex 10 mg v dávkování 1x denně a než zaberou, tak na extrémní stavy si zobnout Neurol 0,5 mg.

Na neschopence mám diagnózu, kterou zase nechci až tak ventilovat, ale prostě začíná písmenem F, což jsou duševní a panické poruchy. Hlavně je to docela zvláštní, že mi toto napsal obvodní lékař, protože co jsem měl informace od vícero lidí, tak prý obv. lékař nemá oprávnění psát neschopenky na duševní poruchy a že by to měl psát jen psychiatr. Tak nevím, ale mám to tam. Nebo třeba může vypsat tuto diagnózu, ale s podmínkou, že mě doporučí na vyšetření u psychiatra...

A léčení antidepresivy by mělo probíhat minimálně 6 měsíců plus cca 3 týdny než začnou zabírat...

Na vyšetření u psychiatra se moc netěším. Bojím se, že mě bude považovat za blázna... Na druhou stranu jsem rád, že přítelkyni se zvedla nálada hned poté, co jsem ji řekl, že jsem udělal alespoň první krok a šel k obv. lékaři...

Datum: 14.10.15 14:43
avatar

.- k psychiatrovi se nebojte - proč by Vás měl považovat za blázna? - svůj stav si dobře uvědomujete a chcete se léčit ! - uvidíte, že Vám pomůže, nesmíte ovšem spoléhat jenom na léky - a podle toho, co píšete, tak Vás přítelkyně podrží a to je důležité !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 14.10.15 14:44
avatar

Udělal jste velmi důležitý krok, který vás jistě posune k lepšímu životu! Držím vám palce, ať to zvládnete co nejlépe. Partnerka vybouchla, ale sama mohla také reagovat dříve..., ovšem to jí prosím neříkejte, to jen mezi námi ...

Psychiatr vám jistě poradí - a když neporadí přímo, alespoň vás vyslechne a vy si najdete tu nejlepší cestu v životě sám, protože sám sobě tyto věci neříkáte... až když je říkáte druhé osobě, sám si hodně uvědomíte. Bohužel, ve vašem případě ta druhá osoba není partnerka, ale lékař.

Blázen je ten, který se snaží své problémy ututlat, doporučení natruc ignorovat a snaží se zničit život svůj i svých blízkých - vy jste vpořádku, jen "trochu přepracován".

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.10.15 17:49
avatar

Nebojte se, všechno je v pořádku, i to, že Vám praktik vystavil neschopenku s F-kovou diagnózou. Cipralexu se taky nebojte, dal Vám hodně nízké dávky. Neschopenka Vám pomůže se zklidnit, odpočinout si a pomalu si promyslet, co dál, až se začnete cítit lépe. Ani vyšetření u psychiatra se nemusíte bát, je tam, aby Vám pomohl, určitě Vás nebude považovat za blázna. Je to stejné, jako by si žena myslela - co by si o mně gynekolog řekl, kdybych si sundala kalhotky? Klidně u něho můžete i plakat a nemusíte se za to stydět, jemu to přijde normální, pracuje s vystresovnými a vyčerpanými lidmi denně. Teď už to bude jenom lepší, odpočívejte a věnujte se sobě a dítěti. Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: suchydul
Datum: 14.10.15 15:01

No, jste přepracovaný a noční směny Vám nedělají vůbec dobře. Víte o tom, že noční směny zadělávají na deprese? Máte rozhozený biorytmus a nedivte se, že po krátkém spánku nejste odpočatý. Jste typ od přírody, který potřebuje pravidelný režim.

Lékař Vám může noční směny ze zdravotních důvodů zakázat. To by bylo nejlepší pro Vás, ale bude to možné zajistit v podniku? Není tam u Vás pracovník, který by naopak chtěl sloužit pouze noční směny? Taková pravidelná práce stále v jednu denní dobu má na organismus menší zátěž, než neustálé střídání denní, noční.

Máte blízko prarodiče? Požádejte pravidelně o lídání jeden v týdnu, abyste si mohl s přítelkyní odpočinout, vyspat se.

Další možnost je najít si práci pouze přes den.

A večerní druhou práci, jako brigádu. Pohlídáte dítě a přítelkyně může jít někam uklízet.

Na jednu stranu píšete, že máte velmi dobře placenou práci, ale kousek dál, že musíte kvůli penězům hodně pracovat, abyste mohli vůbec žít. Chce to si sednout a podívat se, kde utrácíte, kde utíkají zbytečně peníze, kde můžete ušetřit. Zkuste obálkovou metodu. Dobrá věc v začátku soužití.

Když budete nyní doma, dejte si pár inzerátů se životopisem a třeba se objeví nějaká lepší pracovní nabídka ohledně pracovní doby.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zman*
Datum: 16.10.15 13:45

Nevíte, jak dlouho lze marodit na neschopence s psychickými problémy? Dnes mi dorazila výplata z práce a byla o cca 5.700 Kč nižší než by měla být. Pracuji v úkolové mzdě, takže si mohu přesně spočítat, jaká výplata mi má dorazit.

Dnes přišla o 5.700 Kč menší. Vběhnul jsem do fabriky pro vysvětlení a nic kloudného jsem se nedozvěděl. Pouze samé nepodstatné okecávání.

Nejrozumější by bylo marodit co nejdéle, srovnat se psychicky, najít si nějakou práci, dát výpověď a odejít. A to všechno v průběhu neschopenky. Jenomže, když dám já výpověď, tak mám 2-3 měsíční výpovědní lhůtu a to nikde v nové práci na mě většinou čekat nebudou... A od mého šéfa již všichni dlouhodobě víme, že na výpověď dohodou nepřistoupí, protože má na svém úseku podstav = málo lidí a potřebuje tam každého, takže leda klasickou výpověď...

Od: strakatypes
Datum: 16.10.15 14:05

Dost dlouho, podle Vašeho stavu. Pokud se nebudete cítit, tak třeba půl roku. Lehčí případy 2-3 měsíce, aby prášky již fungovaly, pokud na nich skončíte.

Nebojte se, takových jako vy, přepracovaných je tam plno, každý druhý.

Doktoři mají i na stole krabičku s papírovými kapesníčky, tak se nebojte projevit emoce a použít je, protože to je naopak dobře, doktor vidí, že si nevymýšlíte. Počítejte s tím, že budete ze začátku hlavně vypovídat a svěřovat se, hlavně ten směnný provoz nezapomeňte říct. Tím se i uleví. Později budete hledat řešení, většinou Vás bude doktor navádět, abyste se k výsledku dopracoval sám, ale to bude později.

Většinou jsou i vycházky, nemůže Vás nechat sedět doma, naopak je potřeba, abyste se dostal ven, mezi lidi.

Výplatu mohla neúmyslně zkazit účetní, nebo měla špatné podklady. Nejančete a v klidu si zjistěte, kde se stala chybu, až budete vědět kdo to zavinil, možná se to dá napravit v příští výplatě, anebo na neschopence se poohlídnete po jiné práci. Jednejte s lidmi slušně, opravdu nevíte, kdy je budete potřebovat a kdy se snimi někdy v budoucnu opět v novém zaměstnání potkáte. Radím z vlastní zkušenosti a to je Praha velká a přesto si člověk potom řekne, jak je ten svět malý.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: koko*
Datum: 16.10.15 16:25

Vykašlete se na mizernou firmu a jděte dělat jinam.Akorát ti mizerové s Vámi zametají a kapsy mají plné z toho,jak dělají z lidí pitpmce.Vaše profese je žádaná a lidí v ní je málo.Nevím co Vás tam ještě drží,Zdraví je přednější.Bohužel si to v drtivé většině každý uvědomí až když je pozdě

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zman*
Datum: 16.10.15 17:41

Víte, do teď mě tam drželi dvě věci.

1) Slušné peníze... Nyní už tomu je asi konec, když se "ztratilo" 5.000 Kč na výplatě a nikdo údajně neví kam. A to není poprvé. V minulosti to byli nižší částky kolem 1.500 Kč...

2) Smlouva na dobu neurčitou. Všude jinde bych musel začínat od znovu se smlouvou na dobu určitou.

Ale tohle byla asi poslední kapka. Pracuji tam na 12 tky denní a noční včetně víkendů a pak dorazí peníze jako bych byl prodavačka v obchodě a to za vysoce kvalifikovanou práci ve strojírenství na CNC strojích.

Chtěl bych se trochu psychicky srovnat, protože po dnešku hlavně bez duše ležím na posteli, koukám do stropu a nemám chuť nic dělat. I na WC se musím nutit. A postupně jak se to bude zlepšovat, tak půjdu dělat někam jinam. V tomhle oboru na takovýchto pozicích s 8 letou praxí se někde uchytím...

Od: pepa*
Datum: 16.10.15 18:09

Tak vidíte, myslel jste si, že máte slušné peníze a prdlačky. Běžte k lékaři s vyčerpáním. Nikdy ne s psychickými potížemi. Vše se zapisuje a nevíte kdy se vám to vrátí v podobě výpisu z karty od lékaře. Tam to bude a už máte možná problém. Stejně vám nepomůže žádný lékař a cpát se léky je naprosto o ničem.

1) Odpočinek na neschopence

2) Spát odděleně

3) Forem si potichu najít jinou práci a ve slušnosti jít pryč.

Když neví, kam se poděly peníze, tak to si z vás dělají prdel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olinlitomericko
Datum: 20.10.15 20:44

...souhlas s " koko ". Jsem ve dvanáctém prac. poměru-když se mi někde nelíbí, tak jdu (mám i řidičák na náklaďák, řidiče scháněj pořád). Děcko se Ti jak začne chodit cca po roce života uklidní a klidněji spí a déle - hlavně nedávat bublinkatou vodu s CO2 a to ani převařenou ! bolení břicha , rostou zoubky-taky nepříjemné někdy i s průjmem, po injekci s hexavakcinou jsou horečky+horečky sami o sobě- takže je taky nedospáno, ale to netrvá věčně...) No a dítě bývá samostatné okolo třech-čtyř let (na záchod, sám se najíst, sám zabavit složitější hrou apod.). Taky jsem na tohle nebyl připraven, ale člověk musí přestat myslet jen na sebe a svoje zájmy a dát ten čas rodině-bohužel.. Jo jestli chceš rychle od někud odejít, zajdi za nadřízeným, že chceš zvýšit výplatu aspoň o 5 000,- Kč ideálně o 10 000,-Kč, bouchni do stolu, že prostě chceš a pak to bude rychlý...Přeju Ti úspěch v nové klidněší práci a zdravou rodinu!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zman*
Datum: 20.10.15 17:56

Ještě bych se rád zeptal, jak to probíhá u psychiatra, když mám neschopenku vystavenou od obvodního lékaře s diagnozou F a i od něho předepsaná antidepresiva Cipralex. Psychiatr mě vyšetří a zprávu o vyšetření pro obvodního lékaře mi dá do ruky k předání pro něho a nebo to zašle poštou?

Obvodní lékař by přeci měl být informován o mém stavu, jak na tom jsem. Zároveň však na druhou stranu, když si vezmu takovou situaci, že když k psychiatrovi příjde labilní jedinec a po vyšetření by dostal od psychiatra zprávu, že je to těžký blázen se sebevražednými sklony, tak by snad musel z rozrušení skočit pod auto ...

Jak to tedy probíhá v praxi, když na tyto problémy vypíše neschopenku obvodní lékař?

Od: suchydul
Datum: 20.10.15 18:30

Pokud mě obvodní lékař poslal jinam na vyšetření /oční, ušní, rentgen, neurologie apod./ tak se vždy samozřejmě donese zpráva z vyšetření ošetřujímu lékaři. Nevím, měl Vám říci, jestli chce zprávu okažitě vidět, nebo stačí až při kontrole.

To, co píšete, že ležíte a ani se nechcete zvednout svědčí, že jste vyhořelý, tam nastupuje únava a ty špatné myšlenky. Odpočinek a pryč z práce.

Najdete si jinou.

Lékařská mluva je strohá a užívá určité termíny. Chlape, neřešte takové prkotiny, bude tam to, co už dávno víte.

Vyleťte na měsíc a podívejte se na naši zeměkouli. Co tam vidíte? Nic, jenom krásy, moře pevninu, hory, lesy, oblaka. Vidíte sebe? Ne, jste jenom malý mraveneček. Jste takhle malinký a nikdo neví, že se trápíte. Máte to jenom sám v sobě. Každému ve vesmíru je Váš život ukradený. Tak jak si ho zařídíte, takový ho budete mít.

Mě to pomáhá, když mám neřešitelný problém, že se na něj podívám z vesmíru. Udělejte si vizualizaci, jak letíte vysoko nad zeměkoulí, jak se koule pod Vámi otáčí, použijte známé záběry z kosmických lodí a dívejte se tady je Asie, tady Ural, Itálie, nějaké ostrovy, modré moře, jak je ta Země krásná a ty lidi co na ní jsou, je to jenom pinožení, nesmí se to vše brát tak vážně.

Možná, až si párkrát takhle promítnete zeměkouli, tak Vás napadnou myšlenky, jak si tu zemi ničíme, kácíme lesy, hubíme živočichy, myslíme si, že jsme pány tvorstva.

Takový vztek jsem dostala, když slyším, co zase nějaký lovec zastřelil, jak se kvůlu palmovému oleji kácí prales a opice-lidoopi? nemají kde žít, jak Babišovi uhořela malá kuřátka. Kam člověk šlápne, tam to zničí.

No, nějak jsem mimo mísu.

Tak držím palce. Já jsem chodila k psych. také kvůli přepracování, ale šla jsem tam přímo, obvoďáka jsem vynechala.

Jak je ale tadyvýše správná poznámka, dneska bych byla raději bez této zkušenosti, protože bych si chtěla udělat zbrojní průkaz, ale bohužel vím, že mi to už nikdo nedá. Mohu mít pouze určitý typ bez ZP. Ale nějaké možnosti jsou.

Doktoři si Vás mohou předat, jeden ukončí a druhý hned neschopenkou naváže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.15 21:22
avatar

Buďte v klidu, fakt řešíte prkotiny. Prostě se objednáte k psychiatrovi a na domluvený termín tam zajdete. Vyšetření je formou rozhovoru, nemusíte se ničeho bát. Promluví si s Vámi, možná Vám předepíše ještě další léky, které už praktik předepsat nemůže, a pozve si Vás zase na kontrolu. A vy se odeberete domů a budete odpočívat. A tak to půjde klidně půl roku, když bude potřeba, tak déle. Až se zase začnete na život pomalu dívat racionálně a zase v sobě najdete to, co dnes nedokážete ze své nemocné mysli vydolovat - optimizmus a sílu žít dál a najít si jinou práci. Nebojte se, tohle všechno přijde. Musíte tomu dát čas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.15 13:13

Jak to vypadá u psychiatra? Obvodní lékař stanovil předběžnou diagnózu. Jelikož není odborník specialista, napsal Vám doporučení k němu. Vyšetření probíhá formou rozhovoru. specialista stanoví diagnózu a doporučí buď léky, nebo třeba kognitivně behaviorální terapii. V případě nutkavého sebevražedného chování Vám může navrhnout hospitalizaci, pozorování.Obvoďák Vám zatím napsal lék na projevy úzkostné poruchy, měl by zabrat, musíte jej brát pravidelně, až se nasytí hladina v krvi, zabere. Neurol zabírá okamžitě, ale nepřehánějte to s ním. Ještě Vám mohl napsat něco na spaní. Zprávu pro obvoďáka dostanete zpravidla do ruky. Diagnóza těžký blázen neexistuje...nemějte zbytečné obavy. Afekt, nespavost, střídání nálad a chmury se dají srovnat. Má to kdekdo, žádnou nálepku blázna na čelo Vám nedají. Je potřeba regulérně brát lék, problémy s prací trochu vzít s odstupem. Výplata přišla menší? Pokud je ponížená o odměny, které jsou na uvážení zaměstnavatele, nic s tím neuděláte. Co je v mzdovém výměru, to dostat musíte. Mj. pokud předložíte posudek od lékaře, že nemůžete dále práci konat bez vážného ohrožení svého zdraví (domluvte se s psych.), pak pokud Vás zaměstnavatel do 15cti dnů nepřeloží na jinou práci, můžete okamžitě zrušit prac. poměr bez standardní výpovědní doby.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: zman*
Datum: 26.10.15 21:17

Tak výsledky z psychiatrie? Subdepresivní nálada. Porucha přizpůsobení.

Předán do péče psychologů. Ponechán Cipralex.

Nevíte, co znamená, když mám v lékařské zprávě latinsky napsáno: " ad lab sinaptus " . V překladači mi to vyhodí: " Nevhodné pro laboratoř." Hm, ale v oboru psychiatrie mi to nedává smysl.

A před tím poznámka: Předávám "K"

Sezení trvalo asi 25 minut. V čekárně plno lidí ještě za mnou. Že bych byl s výsledkem spokojen, tak nevím no. Cítím se pořád mizerně.

Datum: 26.10.15 22:32
avatar

zman-

z návštěvy psychiatra nesmíte být moc rozčarovaný - pokud nejste zralý zrovna na něco jako elektrošoky, nebo svěrací kazajku, můžete očekávat jedině popovídání, zhodnocení Vašeho problému nezaujatým posluchačem, radu, jak z toho ven a počkat na stimulující účinek léků - zaberou až po delší době - a vlastně si toho zpočátku ani nijak nevšimnete, jenom najednou zjistíte, že máte třeba lepší náladu.

Někdy je třeba zkusit jiný lék (nebo i několik) - nemusí Vám hned každý vyhovovat. Od toho jsou právě ty pravidelné pohovory u lékaře - musíte tomu ale věřit a snažit se i sám. Tak zdravím.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: strakatypes
Datum: 27.10.15 03:53

I tady se ukazuje moc peněz, na pacientech se ukrajuje čas. To se ví, že půl hodina je málo, není klid, je tlak na všechny, v ordinaci i v čekárně.

Měla jsem státního a čas na vyšetření byla třičtvrtě až jedna hodina, ale už tam nechodím, nevím, jestli jsou změny. V čekárně nikdo nebyl, až když jsem vycházela, tak tam byl připraven následující pacoš.

U soukromníka je to anonymní, třičtvrtě hodiny, kdy těch 15 minut slouží k výměně pacienta, aby se nepotkali. Nepotkáte se s odcházejícím i kdo jde po Vás.

Neurol je silně návykový, nezvyšovat množství a vysazovat po domluvě s lékařem postupně.

Nevhodné pro lab. bych viděla, že se jedná jenom o sezení, ale proč myslíte, že by se i v tomto oboru nemohla vyšetřit krev? Jsou nemoce, které ač sužují tělo, tak se odrazí i v psychice, viz psychosomatika. Nejsem lékař, ale třeba parazitární onemocnění, syfylis, chrohnova nemoc, lupenka atd.

Již lékařka na kožním si s každým pacientem popovídala, protože říkala, že i kožní projevy jsou mnohdy stavem duše. Je to spojené i u Vás - únava, stres a duše volá o pomoc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.15 16:35
avatar

No, ale to je naprosto v pořádku. Nespokojen jste možná proto, že jste očekával něco víc - nějaké citelné zlepšení situace, když už jste se odhodlal jít k lékaři. Tak to ale nefunguje. To, že se cítíte mizerně, pomalu přejde s nástupem účinků Cipralexu. Možná Vám ale tento přípravek nesedí, to opravdu nějakou dobu trvá, než se najde to, co Vám pomůže.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.