Může se pít Alpa?

Od: Datum: 12.10.15 19:47 odpovědí: 14 změna: 13.10.15 18:53

prosim Vás,u nás si kluci kupujou Alpu,protože jim neprodaji kořalku,a pak tu Alpu pijou,ale já se díval na složení a je tam líh denat.Tak může se ta Alpa pít nebo ne?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.15 19:54

No, vzpomněla jsem si na své studentské roky a my jsme tenkrát z nedostatku jiné lihoviny štamprli Alpy dali... ale měla jsem asi dobrý trénink, nic mi to neudělalo. Ovšem dnes bych to už nepila. On ten mentol je sice dobrý na zažívací potíže (ne nadarmo mi babička kapávala Alpu na cukr, když mě jako dítě bolelo bříško), ale všeho s mírou.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.10.15 19:54

Ahoj, no Alpa není vedena jako klasický alkoholový nápoj, je určena přednostně k jinému užití, ze kterého se také vychází. Když už, tak se doporučuje jen kloktat. Těžko říci, zda si kluci nepřivodí jejím popíjením nějakou újmu, nicméně jsem také zaznamenal, že někdo Alpu skutečně pije. Ovšem, asi na vlastní nebezpečí, nemám až takový přehled, ale jistě je tam nějaký rozumný důvod k tomu, že se má například jen kloktat, nikoli pít...

Datum: 12.10.15 20:01

Pít se dá leccos, něco jenom jednou. Kromě denaturáku, vody a mentholu jsou tam i další zdraví nebezpečné složky. Alpa není určená ke konzumaci, stejně jako denaturák, nebo syntetický líh.

Datum: 12.10.15 20:14

žádné zdraví nebezpečné složky tam nejsou, tedy ne v menším množství. Vždyť se Alpa používá na kloktání, na mazání svalů... nic přímo nebezpečného tam být nemůže :)

Datum: 13.10.15 02:22

mikihans: Ale může! Kloktání a mazání není pití. Jistě, menší množství až tak neublíží, ale opakovaně určitě ano. A věřte, nebezpečné složky tam opravdu jsou.

Datum: 12.10.15 20:19

Myslím že pít alpu je trošku menší zlo nežli pít okenu,iron či jim podobné přípravky na okna,teda pokud se ještě tyto vyrábí!
Kdysi moji "Krtci" pili tzv alpskej ryzlink-litr čuča + alpa.

Datum: 12.10.15 20:33

Je to docela síla, ale na každonenní pití to určitě není.

Datum: 12.10.15 21:30

pamatuju si,že se dávala alpa na kostku cukru,a jelikož jsem nevěděl,jestli si to s něčím nepletu (o tom,že jsme to taky za mlada zkoušeli pít se nezmiňuji,na to otázka nebyla) a našel jsem pár odkazů:Nebojte se pít Alpu # Alpa-bylinný zázrak ,,na všechno" # na kostce cukru proti žaludeční nevolnosti

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.10.15 21:51

Kdysi dávno před drahnými lety, jsme na vojně z nedostatku oběživa a z relativně snadné dostupnosti popíjeli výtečné jablečné. Gurmáni si do toho lili Alpu, neboli francovku a říkali tomu Alpský ryzlink.

Datum: 12.10.15 23:42
Na vojně jsme pili lesanku, byla ještě lepší než alpa cedili jsme to přes kůrku od chleba. Nevím jestli to mělo na něco vliv, ale nikdo neoslepl ještě to bylo dobré s šumakem, takový prostě sumivy nápoj

Datum: 13.10.15 08:13

Vanasi, je opravdu špatné jíst, pít, píchat si, inhalovat něco, po čem člověk ztrácí sebe. Opije se, zfetuje. To je hoooodně velký nesmysl! Člověk by se sám k sobě neměl takto chovat. Ničit si cokoliv jen pro pocit, já vlastně ani nevím, jak to nazvat. Snad ztrátou reality? Ale vím přesně, že tohle ničí tělo a nastavuje programy v počítači, kterým vlasně mozek je. Když do něho nainstaluješ program alkoholika nebo feťáka, nikdy se ti nepodaří ho odinstalovat. Nikdy! To mi věř! Nikdy! *hej*Nejsem mravokárce, nejsem prudérní, nemám nic proti dobré skleničce, ale v dobré společnosti, se kterou je dobrá zábava a ta sklenička je jako bonus. Ale prvoplánově lít něco do hlavy jenom proto, abych se opila, tak to vůbec! Ani Alpu, ani jiný, byť kvalitní alkohol. Vážím si svého těla a moc bych si přála, aby mi sloužilo co nejdéle bez problémů.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.10.15 17:00

Koupil jsem si francovku,

dal jsem za ní třicet korun.

Dvacet procent mentolu,

krkám nahoru a dolu.

Osmdesát procent lihu,

vkládá ve mně svoji sílu.

Část písničky od skupiny Plastic People of University...Takže z toho vyplývá, že alpa se alespoň kdysi pívala.

Od: akym®
Datum: 13.10.15 18:10

Můj tchán jí pil, v nějakém poměru s vodou a dožil se 84 let, dělala mu dobře na dýchání. Jo, a k tomu kouřil; každej jsme jinej...

Datum: 13.10.15 18:53

Vždyť se pije i v pohádkách *smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.