Nejste přihlášen/a.
Ahoj, přišel mi platební rozkaz. Mám takový nápad a chci se zeptat, jestli je toto možné. Chci podat odpor a přitom kontaktovat věřitele a zkusit si domluvit splátkový kalendář. Je to možné?Chci se domluvit, nechci to nechat až k návrhu exekuce, případně k exekuci. Jen nemám takovou částku.
děkuji za odpověď
Ahoj. A proč jste nejednal o splátkovém kalendáři s věřitelem dřív, než podal žalobu na zaplacení k soudu? A co Vám brání platit alespoň nějakou částku měsíčně věřiteli už nyní, abyste se vyhl pozdějšímu exekučnímu vymáhání?
doplněno 12.10.15 19:47:Samozřejmě, to zkusit můžete. Ale věřitel Vám nemusí vyhovět. Zvláště, pokud investoval do advokátních služeb...
Nějak nerozumím tvé odpovědi. Přišel mi platební rozkaz na úhradu částky. Celou částku prostě dohromady nedám, a tak bych chtěl podat odpor a domluvit se svěřitelem že by jsme podepsali například doklad o uznání dluhu a on by žalobu stáhl. Existuje nějaká taková možnost?
Já zase nerozumím vám. Když máte dluhy, proč měsíčně nesplácíte alespoň nějakou částku a čekáte až na platební rozkaz? Svůj nápad můžete zkusit, ale pochybuji o tom, že se vám to povede. Proč by věřitel vám měl věřit (stáhnout žalobu za kterou již zaplatil), když nevidí dodnes snahu splácet dluh.
Proti platebnímu rozkazu můžete podat odpor, musíte jej však zdůvodnit, tedy napsat proč s ním nesouhlasíte (neuznáváte pohledávku). Pokud pohledávka opravdu existuje, nemá žádný význam odpor podávat. S věřitelem se můžete domluvit na splátkách i po nabytí právní moci zmíněného odporu a nenechat to dojít k dalšímu kroku, což je podání návrhu na provedení exekuce.
O tom, jestli se splátkami bude souhlasit váš věřitel je oprvdu jen na něm. Vy jste měl platit své dluhy a nenechat to dojít tak daleko.
Pokud opravdu dlužíte a nelze ten spor vyhrát, tak podáním odporu si to sice o nějaký týden až měsíce prodloužíte, ale zároveň taky prodražite. Soudce místo rozhodnutí nařídí hlavní jednání se vším všudy a budete to mít dražší o úroky, o soudní poplatky, o právní zastoupení protistrany, které si protistrana nechá určitě zaplatit včetně všech úkonů, atd.
lze se domluvit jen s věřitelem na splátkovém kalendáři a je na něm,jestli počká s výkonem rozhodnutí nebo ne,stahovat nic nebude,kdybyste neplatil,bude platit znova soud,tak b*bej asi nebude,ono to podání něco stojí,vše je teď jen na věřiteli...
...odpor musíte podat z nějakého pádného důvodu,že nedáte dohromady celou částku je soudu i věřiteli šumák...
Jendoduchá, napíšeš soudu že peníze zaplatíš a že navrhuješ splátkový kalendář, s věřitelem se u jednání u soudu domluvíte na pravidelné měsíční splátce.. Noi a když jedinou splátku promeškáš a nezaplatíš tak věřitel podá pohledávku celou k vymáhání exekučně. což jsi asi věděl že dlužný peníze se splácí když splácet můžeš.
Podat odpor můžeš a u soudu se domluvíte.. no a hlavně to pak musíš přesně podle toho jak ste se dohodli zaplatit. Další krok je exekuce a další krok jestli si vezmeš nějakou jinou půjčku tak obvinění z úvrového podvodu. Mě dlužník slíbil že zaplatí.. platit přestal a jde k soudu pro úvěrový podvody. Dluhy se prostě platí, ty nezmizí.
Ps. Samozdřejmě do jednání soudu se snaž co největší částku dluhu zaplatit, když nebudeš platit nic a po vydání platebního rozkazu nebudeš platit zase nic, tak přijde exekutor a sebere ti všecko co bude zabavitelné. No a když platit nechceš tak se modli.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.