Platební rozkaz

Od: Datum: 12.10.15 19:11 odpovědí: 8 změna: 14.10.15 20:30

Ahoj, přišel mi platební rozkaz. Mám takový nápad a chci se zeptat, jestli je toto možné. Chci podat odpor a přitom kontaktovat věřitele a zkusit si domluvit splátkový kalendář. Je to možné?Chci se domluvit, nechci to nechat až k návrhu exekuce, případně k exekuci. Jen nemám takovou částku.

děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.15 19:23
avatar

Pokud opravdu dlužíte a nelze ten spor vyhrát, tak podáním odporu si to sice o nějaký týden až měsíce prodloužíte, ale zároveň taky prodražite. Soudce místo rozhodnutí nařídí hlavní jednání se vším všudy a budete to mít dražší o úroky, o soudní poplatky, o právní zastoupení protistrany, které si protistrana nechá určitě zaplatit včetně všech úkonů, atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.15 19:34
avatar

Ahoj. A proč jste nejednal o splátkovém kalendáři s věřitelem dřív, než podal žalobu na zaplacení k soudu? A co Vám brání platit alespoň nějakou částku měsíčně věřiteli už nyní, abyste se vyhl pozdějšímu exekučnímu vymáhání?

doplněno 12.10.15 19:47:

Samozřejmě, to zkusit můžete. Ale věřitel Vám nemusí vyhovět. Zvláště, pokud investoval do advokátních služeb...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jardachromy
Datum: 12.10.15 19:42

Nějak nerozumím tvé odpovědi. Přišel mi platební rozkaz na úhradu částky. Celou částku prostě dohromady nedám, a tak bych chtěl podat odpor a domluvit se svěřitelem že by jsme podepsali například doklad o uznání dluhu a on by žalobu stáhl. Existuje nějaká taková možnost?

Od: uska®
Datum: 12.10.15 20:24

Já zase nerozumím vám. Když máte dluhy, proč měsíčně nesplácíte alespoň nějakou částku a čekáte až na platební rozkaz? Svůj nápad můžete zkusit, ale pochybuji o tom, že se vám to povede. Proč by věřitel vám měl věřit (stáhnout žalobu za kterou již zaplatil), když nevidí dodnes snahu splácet dluh.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isf
Datum: 13.10.15 07:33

Proti platebnímu rozkazu můžete podat odpor, musíte jej však zdůvodnit, tedy napsat proč s ním nesouhlasíte (neuznáváte pohledávku). Pokud pohledávka opravdu existuje, nemá žádný význam odpor podávat. S věřitelem se můžete domluvit na splátkách i po nabytí právní moci zmíněného odporu a nenechat to dojít k dalšímu kroku, což je podání návrhu na provedení exekuce.

O tom, jestli se splátkami bude souhlasit váš věřitel je oprvdu jen na něm. Vy jste měl platit své dluhy a nenechat to dojít tak daleko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ertl
Datum: 14.10.15 20:30
Odpor nemusi zduvodnovat:
Odpor proti platebnímu rozkazu
Ode dne doručení platebního rozkazu počíná běžet 15-ti denní lhůta, ve které může žalovaný podat odpor. Odpor je nutno podat u soudu, který platební rozkaz vydal. Včas podaný odpor má za následek zrušení platebního rozkazu a soud ve věci následně nařídí k projednání sporu řádné ústní jednání. Lhůta k podání odporu proti platebnímu rozkazu je zachována rovněž v případě, kdy je nejpozději poslední den lhůty podán k poštovní přepravě. Odpor proti platebnímu rozkazu není třeba podrobně odůvodňovat. Stejné účinky jako podání odporu nastanou i tehdy, pokud se platební rozkaz nepodaří doručit do vlastních rukou žalovanému (nebo i jen jednomu ze žalovaných).
Zdroj http://www.akpanoska.cz/platebni-rozkaz
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.15 21:44
avatar

lze se domluvit jen s věřitelem na splátkovém kalendáři a je na něm,jestli počká s výkonem rozhodnutí nebo ne,stahovat nic nebude,kdybyste neplatil,bude platit znova soud,tak b*bej asi nebude,ono to podání něco stojí,vše je teď jen na věřiteli...

...odpor musíte podat z nějakého pádného důvodu,že nedáte dohromady celou částku je soudu i věřiteli šumák...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: patriot22
Datum: 13.10.15 09:39

Jendoduchá, napíšeš soudu že peníze zaplatíš a že navrhuješ splátkový kalendář, s věřitelem se u jednání u soudu domluvíte na pravidelné měsíční splátce.. Noi a když jedinou splátku promeškáš a nezaplatíš tak věřitel podá pohledávku celou k vymáhání exekučně. což jsi asi věděl že dlužný peníze se splácí když splácet můžeš.

Podat odpor můžeš a u soudu se domluvíte.. no a hlavně to pak musíš přesně podle toho jak ste se dohodli zaplatit. Další krok je exekuce a další krok jestli si vezmeš nějakou jinou půjčku tak obvinění z úvrového podvodu. Mě dlužník slíbil že zaplatí.. platit přestal a jde k soudu pro úvěrový podvody. Dluhy se prostě platí, ty nezmizí.

Ps. Samozdřejmě do jednání soudu se snaž co největší částku dluhu zaplatit, když nebudeš platit nic a po vydání platebního rozkazu nebudeš platit zase nic, tak přijde exekutor a sebere ti všecko co bude zabavitelné. No a když platit nechceš tak se modli.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.