Jak jednoduše získat IČO bez žádných změn?

Od: Datum: 11.10.15 19:07 odpovědí: 11 změna: 12.10.15 14:39

Dobrý den, existuje nějaký jednoduchý způsob jak získat IČO? Jsem normálně zaměstnaný, ale potřeboval bych to IČO, jde mi jen o to číšlo, nebudu zatím nijak podnikat ani nechci, aby se pro mě změnilo něco co se týče daní, nebo pojištění a podobných věcí. Díky za každou radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.10.15 19:33

Dobrý den, ono to jednoduché nebude, ale možné to je. Na živnostenském úřadě si vyřídíte živnostenský list (a bude tam IČO), přihlásíte se na F.Ú., VZP a OSSZ. Potom je možnost s podnikáním nezačínat (ale, musí to být pravda) nebo na "živnosťáku" tu činnost přerušit. Zdravím!

doplněno 11.10.15 23:09:

No, tak podstoupit toto kvůli nějaké internetové službě je hloupost. To za tu "štrapác" nestojí.

doplněno 11.10.15 23:33:

Ještě poznámka - za ten ŽL se platí (tuším, že je to stále 1.000,- Kč).

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.10.15 19:59

A k čemu to má sloužit? Pokud nechcete podnikat, pak IČO nepotřebujete. Celé to zavání nějakým plánovaným podvodem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.10.15 20:12

Žádný podvod to nebude, to bych se neptal, tak hloupě na internetu. Jde mi o to, že chci využívat internetovou službu u které člověk musí poskytnout buď celé své jméno a adresu, nebo jen ičo proto mě zajímá, jestli to ičo lze získat, i když člověk nechce podnikat a jiné změny. Díky

Datum: 11.10.15 20:18

Tak si ty sexuální pomůcky objednej na souseda a nech si to zaslat na poštu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.10.15 20:21

:) o to fakt nejde...

Od: uska®
Datum: 11.10.15 20:18

To máte prašť jak uhoď. Při uvedení IČa vás kdokoliv může vypátrat. Takže zadejte své jméno i adresu a jste bez problémů. IČo bez podnikání nezískáte, to lze získat pouze zřízením ŽO.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.10.15 20:22

Asi jo, jen jsem si myslel, že to tak bude o něco bezpečnější

Datum: 12.10.15 01:40

Naopak, pokud budu znát IČO, tak si v rejstříku najdu i kdy jste se naposledy stěhoval. IČO by z vás udělalo živnostníka (bez ohledu na to, jestli skutečně podnikáte nebo ne) a musel byste pak odevzdávat daňové přiznání (sice s nulou, ale je to práce navíc). Kromě toho to zřízení živnosti stojí tisícovku.

Datum: 12.10.15 07:57

bezpečnější? když budete mít IČO, budete kdykoli pro kohokoli veřejně dohledatelný ve volně přístupném rejstříku na netu *nevi* a firma, která danou službu nabízí, si pravděpodobně to jméno a adresu podle IČO stejně vytáhne, pokud je jinak eviduje.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.10.15 23:30

Je nesmysl si kvůli internetové službě pořizovat IČ, když nechcete podnikat.

Pravděpodobně si neuvědomujete, že pod IČ budete k dohledání v živnostenském rejstříku.

Pokud někde zadáte IČ, zjistí ten. kdo IČ bude znát, jméno, adresu, datum narození.

Ohodnoceno: 2x

Od: scv®
Datum: 12.10.15 14:39

Kdyby jen pod IČ, v ARESu lze vyhledávat i podle jména nebo adresy.. jak je někdo zapsán do ŽR, může zapomenout na soukromí, alespoň co se týče např. zasílání různých nabídek půjček, inzerce apod. Podobně jako s e-mailem. V zařizování ŽL pro využívání jedné internetové služby (bez jakéhokoliv podnikání) tudíž nevidím žádný smysl.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.