Výpověď na dotovaném místě

Od: Datum: 11.10.15 15:49 odpovědí: 5 změna: 13.10.15 11:09

Dobrý den. Chci dát výpověď dohodou k poslednímu tohoto měsíce (říjen). Jedná se o místo dotované ÚP. Pracuji tu už přes 5 měsíců, ale bylo mi řečeno, že když je to dotované musím vydržet aspoň 6 měsíců od počátku smlouvy (květen) než se opět budu moci přihlásit zpět na ÚP. Je to pravda? Děkuji za jakékoliv info


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.15 16:18

Neexistuje "Chci dát výpověď dohodou"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.15 16:32
avatar

Výpověď dohodou neexistuje. Buď dáte výpověď a k ní se váže dvou měsíční výpovědní lhůta, nebo půjde o rozvázání pracovního poměru dohodou. A s tím by musel souhlasit Váš zaměstnavatel. Pak by Váš pracovní poměr skončil dnem na kterém se spolu dohodnete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.15 17:36
avatar

pracovní místo dotované Uřadem práce-ten kdo vás zaměstnal dostal za to že Vás zaměstnal od pracáku nemalé peníze/myslím že se to dělá u klientů pracáku co jsou dlouhodobě nezaměstnaní,že stát pustí jak se říká chlup aby toho klienta zařadil zpět do pracovního procesu//--aby si je mohl ponechat a nemusel je vracet musíte tam odpracovat minimálně těch šest měsíců což je zase podmínkou pracáku vůči Vašemu zaměstnavateli...takže Váš zaměstnavatel ve vlastním zájmu si Vás tam musí udržet po určitou dobu a to těch 6 měsíců aby ty peníze nemusel vracet ...známý si zjistil že u něho to dělalo okolo 30000 Kč co by musel vrátit jeho nový zaměstnavatel pracáku kdyby skončil dříve ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.10.15 18:31
avatar

Výpověď dohodou neexistuje a dohodu o rozvázání pracovního poměru s Vámi zaměstnavatel (kvůli dotaci) neuzavře. Budete muset dát normální výpověď s dvouměsíční výpovědní dobou.

Zaměstnanec může dát výpověď z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Doporučuji do výpovědi uvést některý z vážných důvodů podle zákona o zaměstnanosti.

V některých případech se po vyčerpání celé podpůrčí doby při předchozí evidenci na ÚP lhůta šesti měsíců nevyžaduje. Týká se to ukončení zaměstnání ze zdravotních důvodů nebo z důvodu porušování zákoníku práce ze strany zaměstnavatele (např. nevyplácení mzdy v zákonném termínu) apod.

Dotace pro zaměstnavatele se Vás přímo netýká, ta je věcí smlouvy, kterou ÚP uzavřel se zaměstnavatelem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: solidarita
Datum: 13.10.15 11:09

Výpověď podat můžeš, ale s dvouměsíční lhůtou. Pokud ti zaměstnavatel neplatí mzdu, tak můžeš podat výpověď okamžitě.

Pokud jsis našel jiné lépe placené místo, tak se dohodni se zaměstnavatelem aby si z pracovního úřadu dohodnul náhradního pracovníka a ty pak můžeš nastoupit na to lépe placené místo. ale pokud zaměstnavatel nechce a ty sis lepší práci nenašel, tak raději zůstaň pracovat tam kde pracuješ teď. Pokud bys znal nějakého cigána, tak ti se v tom vyznají a poradí lépe.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.