Jak zmírnit bolest svalů a kloubů,nohou?

Od: Datum: 10.10.15 14:22 odpovědí: 12 změna: 10.10.15 22:45

Dobrý den,

nastoupila jsem po dlouhodobé nemoci, kdy jsem musela víceméně ležet a mít klidový režim, do zaměstnání. Není to zaměstnání v pravém slova smyslu, spíš dlouhodobá brigáda a abych vydělala víc peněz, mám dvanáctky i několik dnů za sebou, přičemž neustále stojím na nohou a běhám, pracuji v prodejně a ve skladu. Hodně mne bolí nohy, chodidla i svaly na lýtkách a klouby, záda. Nemáte nějaký trik, jak tomu zamezit nebo to eliminovat? Např. mast, léky na bolest - nějakou značku, stahovat svaly obinadlem... Děkuji mockrát za každou radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.15 14:51

Zdravím, jako nejsnazší řešení, které vidím je seknout s tou vaší prací, která vás evidentně dost decimuje. Pokud, ale si chcete tuto práci udržet, doporučuji vyzkoušet různé kloubní přípravky, na bázi kolagenu, na internetu je jich opravdu hodně, stačí hledat.

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 10.10.15 15:02

Tuto brigádu ihned ukončit.K čemu Vám budou peníze,když budete se zdravím v koncích? *stop*

Datum: 10.10.15 17:28

Já budu zase ten škaredý rádce:

Jak seš na tom s hmotností po dlouhé nemoci? Pokud máš nadváhu, tak je to jeden z důvodů bolestí.

Další nutností při tak dlouhých směnách je kvalitní a pohodlná obuv, třeba s ortopedickou vložkou a taková která nohu zpevní.

Třetí možnost už zmínili rádci předemnou

Mast ani léky ti nedoporučím, protože to ti pomůže velice krátkodobě a abys chodila do práce pod práškama, tak za to žádná práce nestojí. Zkus se domluvit na jiné rozložení kratších směn, prostě musíš zkusit s protistranou najít nějaké řešení.

Ohodnoceno: 2x

Od: lidkam
Datum: 10.10.15 18:03

Já té práce nechat nemůžu, je to tak, že živím děti, po té nemoci jsem se úplně vyčerpala z rezerv a budou Vánoce. Taky škola má své náklady, bydlení, jídlo... Nadváhu naštěstí nemám, spíš myslím, jestli nemám nějakou svalovou atrofii nebo tak něco... zkrátka oslabené svalstvo z té doby, co jsem musela odpočívat. Ta obuv s ortopedickou vložkou je dobrý nápad, to mne nenapadlo. Mně tam platí 100 Kč na hodinu a tak si říkám, že to musím nějaký čas vydržet, kde jinde by mi tohle dali... když se někde dozví, že jsem byla dlouhodobě nemocná, každý jen řekne, že se ozve a nic... tak jsem ráda, že tady se mne neptali a přijali mne... musím být silná, nemůžu hned utíkat...

Datum: 10.10.15 18:14

Moc držím palce,ale chce to vydržet také bývám unavený.Mě pomáhá večerní koupel a sůl do koupele.Jen vám závidím těch 100 kč na hodinu to já nemám a jsem chlap.

Od: host
Datum: 10.10.15 18:33

Když už to musí být, tak asi jako turista při odpočinku na namáhavé tůře nebo až po ní si polosedě pololeže sednout s nohama před sebou vodorovně nebo mírně nahoru (doma na stole, v práce třeba na nějaké bedně), lehce uvolňovat lýtka a svaly popleskáváním, pohupováním, až se uvolní, pak lehká masáž od prstů (jednotlivě pěkně jeden po druhém) přes chodidla, patu, lýtka, kolena, uvolnit jablko v koleni, uvolnit stehenní svaly, aby volně visely a pohupovaly se, promasírovávat. Vše na sucho jen tak. Možná se to dá na chviličku i v práci ve skladu nebo šatně alespoň na minutku. Pak se lehce rozhýbat.

Doma se dá promasírovávat ve sprše nebo ve vaně po namydlení od jednotlivých prstů přes lýtka, kolena atd. Nebo třeba i jen lýtka nějakým vhodným krémem, například indulonou.

Samozřejmostí je pohodlná obuv, ponožky s neškrtícím lemem a vhodné oblečení.

Ohodnoceno: 2x

Od: lidkam
Datum: 10.10.15 19:18

Děkuji moc všem za odpovědi, zejména poslední odpověď byla hodně přínosná. Ale z každé si mohu vzít něco, koupel, ortopedické vložky apod. Přeji všem hezký večer!

Od: bbb*
Datum: 10.10.15 20:21

Čím déle tam budete dělat, tím to bude méně bolet. Také jsem přešla ze sedavé práce na celodenní stání a běhání v kuchyni a vydávání obědů ze začátku to bylo k nevyrdžení, záda, kříž, nohy, vše bolelo, musela jsem si aspon na chvíli sednout. Časem si tělo zvyklo a už to tolik nebolelo, ne že bych byla úplně bez bolesti, ale dalo se to vydržet.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.10.15 20:31

Asi Ti dobře radí "host", ještě bych přidala koňskou mast, každý večer namazat. Mám s ní dobré zkušenosti.

Od: uska®
Datum: 10.10.15 20:42

Souhlas s koňskou mastí - nééé koňský balzám. Když je mi moc ouvej, tak si na noc nohu natřu koňskou mastí a zabalím nohu do potravinové fólie. Někdo neprodyšný obal na noze nesnese, ale mně se hrozně do rána uleví.

P.S. V koňské masti mám trvale kuchyňsku peroutku a to proto, abych si nemusela matlat ruce od masti. Před umytím ruk jsem si omylem protřela oko - ouvej, ouvej

Datum: 10.10.15 21:40

ZAJDĚTE SI NA LEVNOU MASÁŽ - PŘEDTÍM SAUNU - na saunu choďte pravidélně

pokud jsou velké bolesti tak ibalgin - né ovšem víc, jak 2x za týden

Od: veva1
Datum: 10.10.15 22:45
Dobry vecer, kouknete na net, Schindeleho mineraly, uzasna vec, beru jiz 3 roky a na Hanakovy boty, tam staci vlozky do bot, doma mam pantofle v praci a jinych botech vlozky.Prestala jsem mit potize s koleny a kotniky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.