Narok na dedictvi

Od: Datum: 08.10.15 00:32 odpovědí: 4 změna: 09.10.15 20:28

dobry den chtela bych se zeptat jestli bych mela narok na jistou cast dedictvi po sve babicce presto ze neni predem sepsana zaved navic ja jizu v cesku s ceskym obcanstvim a babicka v nemecku a obcanstvi ma jiz take nemecke dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.15 05:17
avatar

Babiččiny děti

(mj. Vaše matka nebo otec už nežijí)?

Na tuto otázku nen snadná odpověď,

těžko říct, jestli budete mít na něco nárok...

_____

Zkuste se obrátit na soud v místě babiččina bydliště a zjistit, kdo dědictví vyřizuje.

Budete se muset zajímat sama, pokud vím, nemusí německý soud vyhledat všechny dědice.

_____

K dalšímu budete potřebovat němčinu.

Stáhněte si Bürgerliches Gesetzbuch (BGB) – občanský zákoník (formát PDF, 1.372 kB, německy)

dědické právo najdete v knize 5, § 1922 a následující (od strany 370).

Také se můžete zkusit zeptat v německém právnickém fóru:

http://www.juraforum.de/forum/f/erbrecht/ (podmínky užívání jsem nezjišťovala).

Existují i další fóra, kde byste se mohla zeptat, ale toto mi přijde nejspolehlivější.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.10.15 05:33

babicka nemela sourozence otec nemel sourozence ja take ne takze jsem jeji nejblizsi prima rodina no zkusim se kouknout na ten zakonik a snad to zjistim :) jinak dekuji za info :)

Datum: 08.10.15 16:53
avatar

Pokud je vámi uvedená informace správná tak jste jediným dědicem v přímé linii a berete vše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 09.10.15 00:06
Zalezi jak to ma osetreno nemecky obcansky zakonik ci jeho nemecka obdoba. Ma vubec nemecky notar nutnost zjistovat rodinu v zahranici?
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.