Návštěva urologie

Od: Datum: 07.10.15 19:00 odpovědí: 11 změna: 08.10.15 12:24

Dobrý den, již několik let navštěvuji urologickou ambulanci. Je mi přes 60, takže asi je to na místě. Jen mě občas stresuje vyšetření typu "přijděte s plným měchýřem, prohlídem sonem a budete čůrat do trychtýře k vůli zjištění proudu moči". Kdo ví o čem mluvím, asi tuší, že plný "měchýř" u prostaty je věc vělice ošemetná a občas "rychlá".

Je toto praktikum i u jiných urologů, nebo mám nějakého specialistu?

Díky za odovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.10.15 19:04

jistě je to běžné...taky jsem byla na takoém vyšetření ,sice nemám prostatu, ale vždy vyšetřují s plným moč. měchýřem a přesně na vyšetření jako vy ... je to nepříjemné ale je to tak, skočte do lékárny a kupte si malé balení inkontinenčních potřeb a pro jistotu použijte - jistota je jistota a není to hanba .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pacos
Datum: 07.10.15 19:20

Vážená, netrpím inkontinencí, nepotřebuji žádnou JISTOTU! Vy totiž, (když nemáte prostatu) asi nevíte, o čem píšete! Jsem dost otrlý, ale velice mi vadí, když sestra vykoukne z ordinace, a na plnou hubu (čekárnu) se zeptá: "Pane P. už by to šlo?" Já odpovím: "Ještě ne." Setra: "tak se procházejte, ono to pomůže a zajděte si na kafe, až budete plný, tak zaťukejte". Máte také takovou zkušenost?*zed*

Od: ben®
Datum: 07.10.15 19:26
avatar

Dobrý den, nemusíte být hned naštvaný, když Vám chce někdo poradit. Máte volbu lékaře, tak zkoušejte, kde to bude jiné (ale, ono nebude). Nebo se pochlapte a s tou sestřičkou si to vyříkejte. No, horší by bylo: "Tak, další - ten pán s kapavkou". Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 19:31

Víte co budu hnusná jako jste byl vy - nepsala jsem že máte inkontinenci ...ale na urologii jsou si všichni rovni, nikdo se nemusí stydět . A jestli jsem vás naštvala, tak si zajděte do cukrárny a dejte si dva dorty. Sbohem...:(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 19:35
avatar

Vážený pane Pacos, v čekárně určitě sedí pacienti s podobnými problémy. Pokud Vám jde pouze o to, že Vám to je nepříjemné vzhledem k tomu, co si podle Vás myslí ostatní pacienti, tak to vůbec nevidím jako vážný problém. Včera jsem shodou okolností byla také na vyšetření na urologii a byli tam také muži. Můžu Vás ujistit, že by mne ani ve snu nenapadlo přemýšlet, s jakým problémem tam jsou. Jestli trpí prostatou, nebo jiným problémem. Prostě jsme všichni na urologickém vyšetření, protože máme nějaký problém. Tím to hasne. Ale přiznávám, že výraz "až budete plný", je trochu na hraně. Možná, že bych zvedla hlavu od knížky, protože si tam čtu. Ale víc by mne to nezajímalo. Pokuste vysvětlit sestře, že Vám tohle vadí. Ale chápu, že do toho se Vám moc nechce, aby pak nebyla permanentně na Vás naštvaná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vmghmv
Datum: 07.10.15 19:43

"Vážený", jestli netrpíte inkontinencí (jak to asi slečna/paní má vědět?), tak nechápu, co máte za problém. Dejte si pár půllitrů vody, než půjdete na vyšetření a musíte mít močák plný.

My ženský taky chodíme na gynekologii (a to už od 15 let každý rok) a nic příjemného a povznášejícího to není. Taky tam nikdo nechodí kvůli zábavě, ale kvůli zdraví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 19:30
avatar

Tak to druhé vÿěetření neznám, ale sono absolvuji pravidelně a to holt vyžaduje plný močový měchíř. to je conditio sine qua non. A že to opravdu není nic příjemného, to plně potvrzuji, i jsem odcházel s mokrými kalhotami (sic!). Ale z těch řečí bych si zase nic nedělal, konec konců jsme na urologii a všichni to vědí. (I když, na sono mne často posílali jinam, teď už má uroložka svůj pristrojek.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.10.15 19:50

A proč do sebe cpete doma? Jen něco a zbytek před ordinací a když jsem napumpovaný jdu se vyprázdnit. A vyteklo toho, že se sestra divila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 19:18

Jsem na tom stejně jako vy. Je to standartní vyšetřovací metoda všech urologů. Vyšetření proudu moči do trichtýře je jenom o tom, jak moc máte tu prostatu zvětšenou. Je to samozřejmě protichůdný požadavek, aby jste chodil s plným měchýřem. I mezi urology jsou blbci*bzum*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.10.15 23:59
avatar

Vy jste nějaký stydlin, se mi zdá. Proč nenaplňujete močový měchýř až v čekárně u lékaře? Určitě by na vás počkali, až se vám bude chtít curat. Neberte se tak vážně. Fakt si myslíte, že ostatní pacienti tak důsledně sledují ostatní? Nikoliv, většinou je každý zabrany do svých problémů.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.10.15 12:24
avatar

To je klasika.Já jsem se zuženou uretrou a bylo to stejné.Horší bylo,když musely vývod vést skrz.Takže díra pod žaludkem.Jediné,..z čeho mám panickou hrůzu,nebo Fimóza? tak se tomu myslím říká.Pořád to nějak odkládám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.