Lze koupit pozemek zabavený finančním úřadem?

Od: Datum: 06.10.15 19:26 odpovědí: 4 změna: 07.10.15 16:18

Dobrý večer, hledám různé nemovitosti a tak se dívám co komu patří v katastru nemovitostí. Jsem docela překvapen nad velkým množstvím exekučních příkazů a zabavování majetku. Chtěl bych se proto zeptat zda lze něco podniknout v případě, že mám vyhlídnutý pozemek na kterým vázne změna právního vztahu. V katastru je uveden zástavce (majitel) a zástavní věřitel (finanční úřad). Řízení bylo založeno před pár dny. Vím, že když to občas sleduji, tak tyto údaje občas z ničeho nic zmizí - nevím proč. Má cenu v tuto chvíli psát dopis majiteli nebo zástavnímu věřiteli s dotazem na možnost odkoupení, nebo nyní nelze dělat nic. Díky za Vaše zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.10.15 08:43
avatar

Dobrý den, vlastní zkušenost nemám, ale určitě bych si počkal, až se vyřeší právně vztah k nemovitosti. Dokud je tam nějaký záznam, tak je to v pohybu.

který může skončit novým vlastníkem nebo (pokud se současný vlastník vypořádá s F.Ú.) možná vrácením záznamu do původního stavu - tedy, pokud je exekuce dokončena a exekutor záznam v KN nechá zase zrušit. Oslovovat současného majitele nemá význam, protože už by neměl s nemovitostí nakládat (maximálně Vám třeba sdělí nějakou informaci).

Možná se můžete informovat na tom F.Ú., zda nepůjde nemovitost do dražby, resp. kdy. Ale, asi to ještě nevědí (pokud je to nový záznam) nebo to nesdělí. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 10:18

Dobrý den,

pokud údaje o zástavním právu zmizí, znamená to, že povinný zaplatil.

Pokud nezmizí, zaplaceno nebylo.

Všechno co takto stát zabaví, jde do dražby, kde se můžete o věc ucházet jako vydražitel.

nechá se zhotovit znalecký posudek, který je přemrštěný a z toho se počítá v prvním kole 66% a v druhém 50% a ve třetím 40%.

Nakonec zjistíte, že je s tím víc problémů než zisku. Ceny šplhají až tam, jako by to byla poslední nemovitost na světě, platíte 2* daně, atp.

Jsou tu společnosti, které mají obrovský kapitál a kupují úplně vše.

Mnoho štěstí, mnoho najetých km při hledání, mnoho štěstí při výmazech závad, nebo odvolání při rozvrhu.

MO

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 14:43
avatar

Obracet se na majitele nemá smysl, nic už s příslušnou nemovitostí dělat nemůže, i kdyby chtěl. Možná by Vám ale prozradil, kdo má exekuci na starosti. Jinak si to musíte zjistit přes KN což není úplně jednoduché. Na konkrétního exekutora se pak obraťte. Ovšem počítejte s časově velmi náročnou operací. Před nedávnem jsem takhle v dražbě koupil malý pozemek sousedící s mou chatou. Od zjištění, že je v exekuci do dražby uplynuly skoro 2 roky.

doplněno 07.10.15 14:54:

Možná Vám k něčemu bude tenhle odkaz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravnik
Datum: 07.10.15 16:18

www.mfcr.cz, daňová správa (dole), vpravo dražby finančních úřadů

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.