Uzemnění zástrčky v zahraničí

Od: Datum: 06.10.15 19:23 odpovědí: 3 změna: 07.10.15 05:18

Prosím poradíte mi někdo s tímto dotazem:

Vadí něčemu, když zapojim nabíječku od notebooku k švýcarské zásuvce (typu j či typu c)? Vadí, když to zapojim přes stavájící zástrčku typu E/F , kde je díra na uzemňovací kolík, který je v náší zásuvce, ale ve švýcarské není ten kolík. Vadí když připojim nabíječku od notebooku do té švýcarské zásuvky a tím pádem nebude zapojeno uzemnění?

Může se stát něco notebooku či mně, kdy to nebude uzemněno?


avatar
hejkal uzavřel tuto otázku
Nezakládej další otázky, pokračuj v původní.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.15 19:41
 

Pokud je vidlice zdroje vybavena připojením k zemi (díra na kolík), a nebude k zemi připojená, můžou nastat komplikace. U zdrojů k NTB nejde ani tak o ochranu před dotykem, jelikož jsou zdroje plastové, ale ošetřují se tak vlivy statické elektřiny.

Neuzemněný zdroj se může poškodit nebo může při určité manipulaci kopat, právě od statiky.

Vidlice od zdroje mívá kromě díry na kolík také dva protilehlé kontakty (které právě u jiných typů zásuvek zapezpečují připojení na zem - tzv. zásuvky Schuko). Pokud bude takovými kontakty zásuvka vybavená, nemusíte mít obavy.

Čistě prakticky ale zástrčku E/F do zásuvek J a C nedostanete bez hrubého násilí nebo úprav, takže vlastně nevím, co řešíte.

 
Od: pepr®
Datum: 06.10.15 22:48
 
avatar

Teoreticky to použít jde. Rozteč děr je stejná, ale jak psal kolega a jak ostatně píší na vašem prvním odkazu: Další u nás rozšířený typ, zástrčku typu E/F, by sice bylo možno do zásuvky typu J zapojit, ale v tomto případě nebude fungovat zemnění, což může být velmi nebezpečné!

Jestli si to risknete...

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.