Navrácení bezdůvodného obohacení

Od: Datum: 06.10.15 12:34 odpovědí: 7 změna: 07.10.15 08:18

Zdravím, před 2 roky jsem poslala nejmenovanou částku na účet prodávajícímu s tím, že mi pak odešle mnou vybrané zboží. Zboží neodeslal, tudíž se to vše řešilo přes policii. V létě tohoto roku se vše vyřešilo a prodávající dostal od soudu povinnost mi peníze vrátit. Jak postupovat dál? Jak teď z něj peníze dostat? Už je to pár měsíců a nic se neděje. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.15 12:39
avatar

Nechte si na rozsudek od soudu vyznačit nabytí právní moci a s ním se pak obraťte na exekutora. Pokud prodávající neplní svoji povinnost dobrovolně, vymáhejte částku tedy exekučně.

doplněno 06.10.15 12:59:

Přes soud jste to již řešila..Takže pokud to chcete zkusit ještě po dobrém, pak ho tedy písemně vyzvěte k zaplacení dlužné částky do tehdy a tehdy. Upozorněte ho, že jinak budete nucena vymáhat dlužnou částku exekuční cestou, čímž by se mu zbytečně zvýšily náklady. Pokud nezaplatí, nezbyde Vám, než se na toho exekutora přece jen obrátit.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: marki
Datum: 06.10.15 12:47

Děkuji za odpověď, zkusila bych to prvně po dobrém. Mám zkusit napsat dopis tomu prodejci nebo to řešit přes soud? Děkuji

Datum: 06.10.15 13:01

Já už bych na nic nečekal. Vy máte v ruce soudní rozhodnutí a prodejce měl dostatek času, aby se s vámi vyrovnal. Obraťte se na exekutora, už tak se to táhne příliš dlouho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: exekuce
Datum: 06.10.15 12:40

Vzít rozsudek, dojít na soud který ho vydal, nechat si potvrdit právní moc a pak si vyhledat nějakého exekutora a ten vše zařídí. Na soudu asi mají seznam exekutorů.

Pochopitelne náklady zaplatíte. Dostanete je zpět pokud něco vymůže. To ovšem nemusí. Třeba jen proto, že to exekutorovi za to nestojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marki
Datum: 06.10.15 20:09

Děkuji moc všem za radu :)

Datum: 06.10.15 21:22

Ale pozor! Může vás to stát dost peněz a nakonec nula od nuly pojde. Předně záleží, kolik vám dluží a jestli to stojí za to vymáhat to. Pokud to je člověk bez práce, bez prostředků, bez majetku tak z něj nedostane nic ani exekutor. A nebo, vezme si náklady exekuce, a na vás zase nic nezbyde. Už jste zaplatila za soud, zaplatíte exekutora, nakonec ty náklady exekutora taky zaplatíte vy, a od lumpa neuvidíte ani korunu. Takže radši nejdřív zjistit, co je to za ptáčka. Asi jsem vás nepotěšil, že? To mě mrzí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: marki
Datum: 07.10.15 08:18

Bohužl je to čověk jak píšete, ale jelikož nás bylo kolem 300 a celkově nás okradla cca o 1 mil korun, tak by snad něco mít mohla :D Momentálně sedí, takže nemá možnost utrácet.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.