Jak léčit bércové vředy

Od: Datum: 04.10.15 13:08 odpovědí: 15 změna: 01.10.16 14:50

Mám velký chroniký bércový vřed již deset let. Lékařská léčby nezabírá. Znáte nějaký lidový odzkoušený postup? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.10.15 18:49
avatar

Paní Sobotková, bércový vřed, to je tragedie. Tragedie bez východiska. Tkáň, ve které vymřelo krevní zásobení, se nemá jak nahradit. Pobývala jsem, se svou psorkou, párkrát delší dobu na kožním, ve špitále a až tam jsem si uvědomila, jak obtížné je to onemocnění. Ve spodní části lýtka, na vnitřní straně, nad kotníkem příliš svalstva a krevního zásobení není. Když odumře, pak je veliký problém. Je dobře, že vnější strana bérce není postižená a alespoň ta může krví zásobovat nárt a chodidlo. *plac*Slyšela jsem v čekárnách a v ordinacích, že někdo dával na postižené místo med, pájkou začistili, červy nechali zlikvidovat mrtvou tkáň, dokonce na postižené místo zkoušeli tejp. O mastičkách a koupelích ani nemá cenu mluvit. Ty znáte sama nejlépe.Nic, vůbec nic. Jen dobré, hojivé krytí a pružné obinadlo od prstů až po koleno ještě dříve, než ráno spustíte nohy z postele. Zhubnout a hlídat si cukr. Je zajímavé, že hubeňouři bércáky nemají. Nic nového jsem vám neřekla, to za tu dobu, kdy se s tímhle postižením trápíte, určitě znáte nejlépe. *mala* Cítím s vámi.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.10.15 22:51
avatar

Dobrý večer,paní Sobotková.Můj manžel měl ten samý problém.Neměl sice bércový vřed tak dlouho jako vy,ale 2 roky a jak píšete, nic mu nezabíralo, naopak zdálo se nám to stále horší.Pak nám jedna moje známá doporučila zkusit HEMAGEL-www.videolekarna.cz/hemagel. Tak jsme to zkusili,ač jsme tomu moc nevěřili.Dnes, po osobní zkušenosti vám mohu tento gel jen doporučit. Nečekejte,že budete mít vřed zhojený do měsíce.Nějaké peníze vás to bude stát,ale po 3 velkých balení nastal zázrak a dnes má manžel nohu naprosto vyhojenou. Od té doby nedám na tento gel dopustit.Po upotřebení dvou balení vypadala noha takto :

doplněno 04.10.15 23:07:

Jestli to zkusíte, přeji vám, aby vám to pomohlo, jako nám. Na netu je k dispozici video, jak gel správně aplikovat Moc vám přeji úplné vyléčení, protože vím,co je bércový vřed s prominutím za svinstvo.Ty 2 roky zoufalství a beznaděje nám stačily a nepřestanu být vděčná mé známé,že nám gel doporučila.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sobotkova
Datum: 05.10.15 01:13

Děkuji vám za radu. Jste moc hodná. Ale mám defekt 22x12 cm. Hemagel jsem zkoušela, nezabral, hodí se na menší defekty, další nevýhoda je, že by padl jeden celý na jedno ošetření , cena je úděsně vysoká, vycházelo to min. 250 Kč na den. Tak jsem potom dlouhý čas měla jiné typy mokrého kytí, na gelové bázi, ale nenažraná pojišťovna VZP , hlavně její nenažraní posudkoví lékaři, kteří tyto léky schvalují, mému panu doktorovi regulovala proplácení. Pan doktor na kožním, výborný a opravdu vstřícný, mi jich napsal třeba 30, ale povolili jen 15 těch krytí . Nejlepší byly polštářky, které měli vydržet asi 3 dny na noze. Potřebovala jsem 2 najednou, 10x10 cm a vydržely jen 1 den, pak byly tak plné, že odpadávaly. Vše co lékaři předepisují jsem odzkoušela mimo těch hodně dobrých , tím myslím léčbu kmenovými buňkami, ale kterou si musí pacient zaplatit sám, min. 100 000 Kč. pojišťovna to neplatí. Také nepochopím proč se ty gelové polštárky u nás seženou větší rozměry, nemají je ani v ústředním skladu, největší jen 10x 10 cm. Nejhorší na tom je, že mám také velikou, obří břišní kýlu, doslova bych mohla vozit břicho na kolečku před sebou a dokud se mi nezahojí bércák, nikdo si mne netroufne tu kýlu operovat. Takže mne to prohýbá a ještě ničí páteř.

Kolikrát bych si již přála, aby mi tu nohu uřízli, ale zatím to není stále aktuální a hlavně, tak zoufalé řešení mi stejně neuteče.

Je to k zoufání. Hodně se dá na bolest zvyknout, ale prostě již bez invalidního chodítka nemohu vůbec chodit a nyní již mi nestačí ani to. Brzy skončím na vozíku, zatím bojuji, ale nehojí se to.

Takže kdyb yjste znali tu bylinku nebo nějaké jiné. Zkoušela jsem přesličku, řapík, řebříček a různé směsi. Ale to čertovo lejno tam nebylo.

tak prosím pokud znáte ještě nějakou radu někdo třeba po babičce atd.., dejte vědět.

Děkuji a přeji vám všem PEVNÉ ZDRAVÍ A DLOUHÝ ŽIVOT.

Někde jsem četla, že existuje bylina nebo i více, říká se jí čertovo lejno, ta prý je dobrá na obklady. Ale nevím správný název. Tak ji nemohu sehnat. Zkoušela jsem různé alternativní řady potravinových doplňků, od Aloe Vera po nevím kde co. Stálo to do dneška moc peněz a výsledek nic.

Mívám zhruba 2x do roka růžu, tedy hnusnou infekci. Na některá antibiotika jsem již resistentní. Bolesti jsou trvalé a značné. Kdyby jste někdo znali ještě nějakou radu.. Nebo bylinu na koupele .

Datum: 05.10.15 09:33
avatar

Dobrý den, to vás upřímně lituji a zároveň obdivuji, jak se snažíte s tím bojovat.Omlouvám se, netušila jsem,že máte postižení tak rozsáhlé. Snad vám alespoň pomůžu s tímhle: lidově čertovo lejno - Asa smrdutá (Ločidlo)

doplněno 05.10.15 11:29:

Bércový vřed se dá prý vyléčit jitrocelem a to tak, že nasbírame větší množství jitrocelu, který pomeleme na mlýnku na maso a tuto kaši přikládáme na bércový vřed a to stále tak, aby postižené místo bylo stále vláčné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.15 07:37

Moje babička si dávala obklady z Aloe a pomohlo to ,ale chce to čas.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sobotkova
Datum: 05.10.15 18:14

Děkuji všem. vyzkouším. PŘEJI HODNĚ ZDRAVÍ.

Od: zuzanka07
Datum: 29.02.16 22:21
Přesně vím, čím procházíte, i já trpím už pátým rokem na bercový vřed a to je mi 32let, hrůza. Jak jistě víte, tak každému zabírá něco jiného. Krytí mi žádné nepomohlo, mast která mi pomáhala se po třech měsících ukázala tak, že jsem na ní dostala těžkou alergií. Ale od té doby, co jsem opravdu pravidelně každé ráno nasazovala punčochy a na večer obinadlo od prstů pod koleno, beru Detralex 2-0-2 a Vessel due f 2-0-2 , okolí defektu mažu domácí konopnou mastí a přímo do vředu mám novou antibiotickou míchanou mast s Gentamycinem, tak se mi o pár milimetrů začíná vřed zmenšovat a to opravdu dělám 4 týdny a výsledky jdou vidět. Doufám, že se mi vyléčí úplně. Nikomu bych tohle onemocnění nepřála a moc vám přeji, aby i vám něco pomohlo
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 07:40
avatar

Zuzanko, držte se! To zní teda moc blbě, co jsem vám napsala, ale já jsem jen vás chtěla podpořit vás a vyjádřidt účast. *pusa*


doplněno 01.03.16 16:04:

xy, bercový vřed je vpodstatě zkolabované zásobování krví. Vymřely cévky, tepénky, to místo nemá zásobení krve a odumírá. Chytrá houba funguje na plísně a na mnoho věcí, ale nahradit zásobování krví, prokrvení, neumí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 01.03.16 07:54

Kdysi jsem četla, že na bércové vředy aplikovat " chytrou houbu" . Sama mám zkušenosti jen s tím, jak v relativně krátkém čase zabrala babičce na dlouhodobé úporné plísně nohou, během více jak měsíce zmizely potíže s kůží i stálý silný ( pro člověka ponižující ) zápach.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zuzanka07
Datum: 01.03.16 14:18
Děkuji, chytrou houbu jsem zkoušela taky a nic. Opravdu zabírá každému něco jiného, moji babičce zabral Debriecasan gel, ale mi to naopak ještě zhoršil. Když je člověk zoufalý, tak zkusí úplně všechno.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: xy
Datum: 01.03.16 17:14

tady píše paní, jak léčila proleženiny své příbuzné, třeba by to mohlo též zabrat?

http://whitesun.cz/2011/11/jak-na-prolezeniny/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 01.03.16 14:40

Některá pracoviště nabízejí v rámci využití jejich přístroje pro terapii nízkovfrekvenčním magnetickým polem i aplikaci na bércové vředy. To, že to propaguje sám výrobce českého přístroje, je jedna věc, druhá, a nejdůležitější věc je, zda by tuto léčbu doporučil a kontroloval lékař. Není to jenom o zapnutí přístroje, ale o volbu vhodné frekvence, opakovací frekvence, síly magnetického pole, apod., což je vždy pouze na rozhodnutí a zodpovědnosti lékaře.

Zmiňuji se o tom pouze pro úplnost, že něco takového zřejmě existuje a možná to i příznivě účinkuje. Nedejte na doporučení různých webových stránek, ale můžete to konzultovat s vašim ošetřujícím lékařem, který by vás případně mohl doporučit na jiné specializované pracoviště. V žádném případě domácí pokusy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: modrodej
Datum: 30.09.16 22:56

V lidovém léčitelství se říká že bércové vředy vznikají ve spojitosti s nedostatečnou funkcí ledvin. Bércový vřed - třetí ledvina. Zkuste nějakou očistu a kůru pro posílení jejich funkce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 01.10.16 14:50
avatar

Užívejte vnitřně EPAM MUMIOVÝ č, 8, pomáhá na veškerá hojení, možno zakoupit v Zelené lékárně, nebo u nás v Makrovegetu, nebo objednat na internetu. Všichni známí i já to užíváme např, před každou operací a po ní, při každém úraze nebo podobném problému, jakým trpíte. Zmobilizuje samouzdravovací sílu organizmu a účinky samotného mumia jsou silně hojivé.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.