Nepřevzetí zásilky (dobírka). Co hrozí?

Od: Datum: 25.11.12 20:16 odpovědí: 11 změna: 26.11.12 12:30

Zdravím,před necelým týdnem jsme objednali na dobírku né levné zboží(elektro world),ale bohužel nám při STK zjistili na autě závady,které musíme nechat ihned opravit jinak nebudeme moci jezdit autem a bude nás to také dost stát,tudíž chci říci,že z finanč.důvodů nemůžeme zboží převzít.Už jednou jsme dělali mrtvého brouka a zítra se pokusí doručit asi znovu.Nic jsem se v obchod.podmínkách nedočetla o nepřevzetí zásilky.Co se bude dít,když ji nepřevezmem?Bojíme se aby nechtěli nějakou pokutu nebo tak. *nevi* Co máme dělat?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.12 20:21

Převzít a do čtrnácti dnů vrátit bez udání důvodu, protože na to máte právo. Jen poštovné vám nikdo nezaplatí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.11.12 20:35

To mě taky napadlo,napsala jsem o radu jelikož to takto z finančních důvodů ted udělat nemůžeme

Datum: 25.11.12 20:43

Já bych zkusila nejprve napsat dodavateli. Nebude lepší se s ním dohodnout, že zboží nepřevezmete a necháte ho poslat zpět s tím, že poštovné (dopravu) a balné jim uhradíte?

doplněno 25.11.12 21:01:

Zboží nebude vybalené, bude v jejich obalu, takže s vrácením nebude problém. Neměli by víc jak poštovné požadovat. Mělo by to být napsané i v obchodních podmínkách.

Datum: 25.11.12 20:49

Bavili jsme se s manželem,zkusím tedy napsat e-mail,jaký máme problém a že jsme ochotni uhradit poštovnévíc po nás snad ani chtít přeci ze zákona nemohou ne?

Od: ladaadal*
Datum: 25.11.12 22:05

Bohužel, když to nepřevezmete, nic po vás chtít nemůžou, ale je to krajně nevhodné. Tento velký obchod to asi nebude nijak řešit, ale být to malý obchodník, tak si vás zapíše a už na dobírku nikdy nic nepošle.

Od: metallica*
Datum: 26.11.12 11:16

Velm často objednávám přes internet ale párkrát se stalo že jsem s nemohla převzít zboží.

Nikdy po mě nic nechtěli.Např.sem s objednala notebook ale našla jsem ještě pak levnější tak jsem jim napsala mail omluvila se a úplně v pohodě.Prostě když si to nevyzvednete je slušnost jim dát vědět povětšinou to vezmou úplně v pohodě.Resp.jsem se nikdy nesetkala že by dali pokutu nebo mi už nic neposlali.

Datum: 26.11.12 11:22

Slušnost je se omluvit a požádat o domluvu ( každej to pochopí ) . V případě , že budete dělat mrtvého brouka spadnete do systému ( Pozor na něj ) a další prodejce si už bude dávat pozor .

Od: roboot*
Datum: 26.11.12 11:42

Jen omluva? Co takhle zaplatit prodejci aspon náklady na poštovné? To je slušnost. Brrr nemáme rádi takovéto zákazníky.

Datum: 26.11.12 12:14

Napsala jsem mail omluvili jsme se a nabídli zaplacení poštovného a balného a odepsali mi,že se nic neděje,že kontaktovali dopravce aby nám zboží už nevozili a že z toho pro nás žádné poplatky neplynou.

Datum: 26.11.12 12:14

omluvit a požádat o domluvu

Datum: 26.11.12 12:30

Připadá mi to krajně neslušné. Vžijte se do situace prodejce - on balí, chystá, jede na poštu, posílá - a nic! Takové zákazníky kopnout do řiti.

Prodejci bych se v každém případě omluvila, vysvětlila mu, proč od koupě odstupuji a samozřejmě mu zaplatila ušlé poštovné. Asi to budou poštovné dvě - k Vám na Vaši adresu a zpět k němu.

Máte to asi těžké, to chápu, ale zároveň se mi zdá, že důvěra a dané slovo dneska už nic neplatí. Ještě, že neobchoduji, to bych asi byla z těch nedůvěryhodných zákazníků na Chocholouška. Pokaždé je nutno si předem ujasnit, zda požadované zboží opravdu chci, potřebuji, zda mi vyhovuje i cena a zda si ho skutečně odeberu. Je fakt i ten, že by prodejce Vaše rozbité auto nemuselo vůbec zajímat. Ale myslím si, že pokud mu po pravdě napíšete, co a jak, je dohoda možná. Aspoň já jsem takový blbec, že bych na to přistoupila. A protože to o sobě vím, neobchoduji. /bylo by mi líto každého, kdo nemá, kdo nedá, kdo nemůže, kdo nechce.../ a tak bych prostě přišla na buben! :) Jaga.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.