Neplacení daní-přijdou na to?

Od: Datum: 03.10.15 08:47 odpovědí: 14 změna: 04.10.15 07:07
Ahoj,
Může mi někdo vysvětlit, co by následovalo, kdybych např. Na aukru prodával, měl z toho cca 15000,- měsíčně, ale nemám žádnej podnikatelskej list a ani bych neodváděl daně. Může mě třeba aukro nabonzovat nebo na mě nějak finančák přijít? Dík

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.15 08:51

A poradit ja krást v obchodě aby Vás neviděli byste nechtěl?

Ohodnoceno: 1x

Od: jeck
Datum: 03.10.15 09:11
A koho bych okrádal? Stát?
Od: buss®
Datum: 03.10.15 10:32

I občany. Neni pro ně problém projíždět inzerci.

Ohodnoceno: 0x

Od: danis
Datum: 03.10.15 09:29
Aukro to dela casto a rado...prodavejte jinde a nebo platte dan

Datum: 03.10.15 09:48
A jak bych platil daně když nemám papír na podnikatelskou činnost? Při neoprávněným podnikání mám platit daně?
Od: vilik
Datum: 03.10.15 10:22

Pane jecku, nikdo nechce platit daně, ale všichni chtějí mít důchody, opravené silnice a neplatit u doktora. Zařiďte si živnost, stojí to tisícovku, a prosím plaťte aspoň zdravotní a sociální, protože mám silné tušení, že daně platit stejně nebudete, protože budete papírově ve ztrátě. A ano, takovou činností okrádáte stát, tedy každého, kdo daně platí.

Datum: 03.10.15 10:27
Já mám zaměstnání, takže soc. a zdrav. platí zaměstnavatel. Proč bych měl být ve ztrátě. Předpokládám, že z prodeje na netu bych měl cca 150 000,- ročně a z toho bych tedy měl zaplatit daně, ne?
Od: vilik
Datum: 03.10.15 10:38

V tom případě platíte z podnikání nižší zdravotní a sociální. Náklady na podnikání mít budete - lze uplatnit v daňovém přiznání.

Datum: 03.10.15 17:25
Např.?
Od: danis
Datum: 03.10.15 10:13
V tom pripade se dopoustis trestnyho cinu neopravnene podnikani! Tak to gratuluju!.:)

Datum: 03.10.15 10:48

Ano, jak tady padlo, asi každý by nejraději neplatil daně a "zneužíval systém", nicméně chceme-li žít v systému, kde se spousta služeb, statků, jistot atp. platí z daní, musíme také daně SPRAVEDLIVĚ odvádět. To, že "za vás soc. a zdr. pojištění platí zaměstnavatel" není pravda, on to nezaplatí nad svůj rámec i z Vašeho černého podnikání. Jestli a jak se to kdo dozví? Vaše náklady by byly nižší než konkurence a mohl byste nabízet lepší ceny, takoví konkurenti jsou jistě vítaní a tolerovaní... Všiml jsem si, že prodejci z aukra, kteří nabízejí formou nelegálního podnikání zprostředkování prodeje zboží z asie, nemívají dlouhou trvanivost, čím to asi bude...

Od: radarbrdy
Datum: 03.10.15 17:36

15k/měsíčně už je dost velký obrat, to by jsi měl zdanit...

Hlavně, když to tak bude dělat více lidí a fin. správa na to přijde, zdaní všechny transakce na Aukru. Potrestáni tak budou i ti, kteří prodávají jednorázově... Viz. poplatky na Ebay.de

Datum: 04.10.15 02:10

Nejenže Vás Aukro může "nabonzovat", je to jeho povinnost.

Vaší povinností zase je vyřídit si živnostenské oprávnění.

Finanční úřad Aukro i různé další aukční a prodejní servery zná,

takže je dost pravděpodobné, že Vás "vyhmátne".

Od: fu
Datum: 04.10.15 07:07
ano,akce aukro jiz nedavno probehla,fu si vyzada sestavy transakci a aukro je povinno toto poskytnout.vc.vasich prihlasovacich udaju,a veskerych pohybu nabidky i poptavky.pokud se zjisti ze se jednalo o opakovane pohyby jedna se o podnikani.to ze na to nemate zl je vas problem,toto s vami bude resit zivnostak,jsou na to dost citlivi a udeluji pokuty...jedna se o neopravnene podnikani.pokud vas vyhmatne fu domeri vam prijmy,urok z prodleni a pod. ...delaji to totiz i s nekolikaletym zpozdenim a za tu dobu urok pekne vyroste. je hodne variant zdaneni,paragraf 10 napr. apod,ale takovym jako vy to tady urcite radit nebudu,pri mesicnim prijmu 15 000 by to stejne nebyl vas pripad

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.