Dávný připravovaný soud

Od: Datum: 03.10.15 20:15 odpovědí: 2 změna: 03.10.15 21:23

Dobrý večer. Mám zajímavý dotaz. Mému spolupracovníkovi v roce 1968 zabili vojáci waršavské smlouvy otce, (do jeho auto najeli tankem). Kolega byl v tu dobu malý kluk, ale vzpomněl si, že jeho otec před touto nehodou říkal, že bude soud kvůli vlastnictví nějaké rodiné vily. Kvůli úmrtí otce se soud nekonal a vila zůstala těm "jiným" lidem. Jeho otec říkal, že ta vila náleží jim , a že to 100% vyhraje. Můj kolega je jedináček, takže v případě, že by to tak bylo měla by patřit jemu. Je to už mnoho let, sám se diví, že si na to vzpomněl až teď. A nemá k tomu žádné papíry. Ptal se mě, jestli by se na to dalo někde "dobouchat", jestli je nějaký úřad pro tyto případy, nebo něco podobného. To já nevím, tak jsem mu slíbil, že se zeptám tady. Pokud by to někdo věděl budu rád, že mu to můžu sdělit. zasloužil by si to, zkusil v životě dost. Za případné rady dík a přeji všem pěkný večer.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.15 20:17
avatar

V tomto případě není již žádného dovolání. Proč si vzpoměl až dnes 25 let po revoluci a ne hned to by s tím šlo něco dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.15 21:23

Ptáte na úřad, kam přijdete a řeknete: Mí předkové asi před sedmdesáti lety někde něco vlastnili a já to chci. A úředníci začnou kmitat a hledat a až najdou, bůhvíkolikátého vlastníka vystěhují na ulici a Vám přinesou klíče. Tak takový úřad není.

A myslíte, že třeba za Masaryka takový úřad byl? Že by někdo přišel s tím, že před šestašedesátou válkou jeho předkům možná někdo upřel chalupu ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.