Nakup pres eshop - zmena ceny

Od: Datum: 03.10.15 14:59 odpovědí: 4 změna: 03.10.15 20:11
Dobry den, vcera jsem objednal pres jeden eshop zbozi. Objednal jsem je z duvodu nizke ceny, ale asi po pul dni co jsem objednavku odeslal mi bylo pres email sdeleni, ze cena zbozi, ktere jsem si objednal se zmenila protoze byla spatne uvedena. Puvodni cena za kterou jsem zbozi koupil bylo 120 kc, ale pak jen zvedli na 424 kc. Chtel jsem se zeptat, mam pravo na koupi toho zbozi za puvodni cenu? Nebo prodejce/obchodnik si muze kdykoliv zmenit cenu? Mam za to ze jsem s puvodni cenou uzavrel kupni smlouvu kterou by mel obchodnik dodrzet, je tomu tak? Mam nejake pravo pozadovat zbozi za puvodni cenu?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.15 15:08
Mas pravo odstoupit od smlouvy. Pravo na nakup za puvodni cenu bys nejspis musel uplatnit soudni cestou, se znacne nejistym vysledkem.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.10.15 17:20

Pokud máš potvrzenou jakkoliv objednávku za původní cenu nebo jsi ji schopen zdokladovat, že platila v době objednávky tak pohrozit řešením ČOI a zpravidla to zabere. Pokud ne řešit cestou ČOI, uvedená cena má právní hodnotu.

Datum: 03.10.15 20:11

Jaká je cesta ČOI? Protože ta v tomto případě nemůže nic dělat. Donutit obchod prodat věc za uvedenou cenu může pouze soudní moc.

Beru to ze svého pohledu a to obchodníka. Pokud se přepíšu a nebo nějak jinak vznikne chyba, tak mě nikdo nemůže nutit, abych takové zboží prodal hluboko pod svou nákupní cenu. To už by bylo mimo dobré mravy.

Od: mot
Datum: 03.10.15 19:00
pokud je cena evidentne nesmyslna, tj 120kc to nikde nestoji, tak pak je to neco jako technicka chyba a nemusi vam to dodat.
samozrejme se ted muze stat, ze meli chybu skladu a zbozi uz nemaji… pak nejsou povinni vam ho dodat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.