Výpověď v práci

Od: Datum: 03.10.15 07:10 odpovědí: 7 změna: 03.10.15 14:44
Ahojda chtěla bych skončit v praci pač to tam nedavim psychicky. Jsem tam dva měsíce ale nedavam to s vedenim. Tak se chci zeptat jak mam pokračovat když chci dat vypoved. Sefova my musi dat nejaký papír na podepsání nebo ja musim poslat emailem zadost o vypoved .?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.15 07:29
avatar

Jestli jste ve zkušební době, nedáváte výpověď.

Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou podle ust. § 66 odst. 1 věty první zákoníku práce zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zrušení pracovního poměru ve zkušební době musí být podle ust. § 66 odst. 2 zákoníku práce provedeno písemně. Pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení, není-li v něm uveden den pozdější. Jako den skončení může být v písemném oznámení stanoven kterýkoliv den v průběhu zkušební doby, nemusí se jednat o poslední den zkušební doby.

Napíšete na papír "Oznamuji zrušení pracovního poměru ve zkušební době ke dni ..." (uvedete poslední den, kdy ještě přijdete do práce), datum, podpis, a tento papír dáte šéfové. Slušnost je dát jí to tak 3 dny před Vaším odchodem, aby se stihla podle toho zařídit.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ctenar
Datum: 03.10.15 11:51

Pro uplnost - odkaz na zminovany paragraf zakona.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepakuk
Datum: 03.10.15 07:46
Takže ja dam ten papir a ona me posle vypoved meilem nebo co ja to nechapu.?
Datum: 03.10.15 08:48
avatar

Máte to nahoře srozumitelně napsané - ve zkušební době se nedává výpověď! Tudíž Vy dáte šéfové papír s tím, že končíte, a to je vše

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.10.15 12:05
avatar

Samozřejmě, pokud jste opravdu ve zkušební době. Lze to předpokládat, ale výslovně jste to nenapsala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.15 13:08
avatar

Ne ,pokud jste ve zkušební době,tak Vám šéfová nic nedá jen Vy ji ukončení (viz výše ) a Vy pak dostanete zápočtový list ( myslím že se to dnes jmenuje jinak!)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.15 14:44
avatar

Potvrzení o zaměstnání. Je to prakticky totéž jako dříve zápočtový list.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.