Zaměstnavatel nechce zaplatit za práci

Od: Datum: 02.10.15 17:16 odpovědí: 2 změna: 03.10.15 13:07

Zdravím,

kamarádka má problém se svým "zaměstnavatelem" se kterým měla smlouvu od června do konce srpna. Předmětem práce bylo vytvořit webové stránky. Zaměstnaná byla na dohodu o provedení práce s velmi podprůměrnou mzdou (v této oblasti) 80 Kč / hod. Webové stránky vytvořila, ale nebyla schopná zajistit náročnější funkcionalitu (mnohojazyčnost webu) - tohle většinou dělá mnohonásobně lépe placený programátor a předmětem DPP bylo navíc web jen nakódovat.

Zaměstnavatel řekl, že práce byla odvedena neúplná/nekvalitní a zaměstnankyně jim tím způsobila několik problémů. Nyní odmítá za danou práci zaplatit (jde o několik desítek hodin).

Má zaměstnankyně v tomhle případě právo na vyplacení mzdy? Ve smlouvě není uvedeno nic jako že "v případě neodvedené mzdy se zaměstnanec zříká nároku na mzdu".


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.10.15 21:23
avatar

O mzdu by šlo v případě pracovní smlouvy, u DPP jde o odměnu. Jak přesně byla sjednána práce a jak byla sjednána odměna?

Pokud byla DPP sjednána na nakódování webu a kamarádka web nakódovala, měl by zaměstnavatel odměnu vyplatit.

(Zaměstnavatel nemůže požadovat, co nebylo sjednáno v DPP.)

Vícejazyčnost podle mne moc náročná není – překlady měl dodat zaměstnavatel, kamarádka měla jen verze propojit odkazy.

Kamarádka může zaměstnavatele písemně vyzvat k vyplacení dlužné odměny (uvést způsob, bankovní spojení včetně názvu účtu nebo adresu, kam má zaměstnavatel peníze zaslat a stanovit rozumný termín – cca 10 až 15 dnů), výzvu (nežádat, neprosit) zaslat doporučeným dopisem s dodejkou. Nevyplatí-li zaměstnavatel odměnu ve stanoveném termínu, bude jej muset žalovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: some1
Datum: 03.10.15 13:07

Děkuji za radu! Máte pravdu, správný termín je tedy odměna.

Vícejazyčnost samozřejmě závisí na specifikaci - zde šlo o implementaci funkcionality do rozhraní redakčního systému, vytvoření databáze s přeloženými stránkami. Propojení odkazů stačí většinou jen u statických webů

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.