Kamarádova manželka

Od: Datum: 01.10.15 11:07 odpovědí: 14 změna: 01.10.15 15:33

Kamarád se mi svěřil, že už je na prášky ze své manželky. Chová se jako stíhačka. Jsou spolu asi 9 let, mají dvě malé holčičky. Odjakživa, už když spolu jen chodili, na něm visela, např. končila v práci o hodinu a půl dřív než on, hned ho tam šla vyzvednout a tu hodinu, než mohl odejít, seděla u něj v kanceláři a čekala a koukala, jak pracuje. No dobře, to by se snad ještě dalo vysvětlovat zamilovaností. Pak o práci přišel, nemohl ji dlouho najít a nakonec dostal nabídku v Plzni ve svém oboru. Kvůli ní ji ale nepřijal, protože by musel dojíždět (od nás cca 100 km) nebo tam přes týden bydlet, a to měla strach, že jí tam bude zahýbat. Tak zůstal doma a sehnal tu je místo skladníka ( má VŠ), celkem nic moc placené, mají dvě děti, hypotéku, tak chodí ještě po brigádách. Doma vaří, o holky se stará, manželku vozí do práce, aby nemusela jezdit autobusem, i když zastávku mají před domem. Ona ho nestále telefonicky kontroluje, kde je, co dělá, do práce mu dělá přepadovky atd. Kontroluje mu mobil, kapsy...Kamarád nikdy nějak na ženské nebyl, a troufám si říct, že by asi ani nezahýbal, kdyby byl v pohodě, ale možná pod vlivem toho, jak už je z ní vystresovanej, tak se začal "bavit" s jednou holkou z brigády. Zatím se jednalo jen o nějakej flirt, vzájemný sympatie, pokec, ale už se možná schylovalo, protože si začali psát a domluvili nějakou schůzku. Jenže manželka na to při lustrování mobilu přišla a teď má kamarád peklo na zemi. Jednak na tu schůzku došla, ještě se svou sestrou a pekelně tam jeho i tu holku zjebaly, a jednak od té doby ho kontroluje ještě víc a dělá mu naschvály, komanduje ho ještě víc a on si to nechává líbit...Nevím, co kamarádovi poradit, přece jen jsou v tom ty děti...Jinak chápu, že on taky udělal chybu, že se "spustil" s tou holkou, ale zase v jeho situaci to snad i chápu...Myslíte, že by od ní měl odejít? Může se taková fúrie změnit? Pochybuju, že nějaká poradna pomůže, jak říkal už Plzák, žárlivci se přece nemění...Ráda ho schválně trápí a trýzní a má ráda, když se jí pak doprošuje, myslíte, že to jsou rysy hysterické osobnosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 01.10.15 11:13

Každému co mu patří, proč jí nedomluvíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: guide
Datum: 01.10.15 11:16

A jak jí domluvit? Jí se patrně domluvit nedá. Zvlášť když proti němu štve i celou svou rodinu

Datum: 01.10.15 11:25
avatar

Chápu, že je ti kamaráda líto, ale je to jeho manželka, jeho život, jeho věc.
Nevyžádaná pomoc je špatná a cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 01.10.15 11:33

Souhlasím. Toto si musí kamarád vyřešit sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: guide
Datum: 01.10.15 11:37

No asi jo:( Jako spíš si říkám, aby to nějak neodnesl zdravotně, on je takovej trochu ňouma, co si nechá všechno líbit, ale nervy má. Jeho máma je taky taková fúrie, takže ta ho drtí celej život, a s jeho tátou zacházela v podstatě jako teď s ním jeho manželka. Ten pak byl dost nemocnej a radši umřel

Datum: 01.10.15 14:14
avatar

Z nějakého důvodu si Váš kamarád vybral za manželku právě tuto ženu. V manželství s ní setrvává dobrovolně. Ona se chová k němu tak, jak jí to on sám dovoluje. Pokud mu šmejdí v osobních věcech, je to na něm, aby to řešil. Vy se jim do manželství nepleťte, Vy ho můžete jen vyslechnout a říci mu svůj názor, ale je to jeho život a jeho manželství. Své ženy se drží dobrovolně, asi ví proč toto snáší. Vy si vyslechnete vše jen z jeho strany, ale jen oni dva ví jaká je skutečná pravda..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.15 11:56
avatar

Tohle má jediné řešení. Musíš svést a vyspat se s jeho manželkou a už to taková stíhačka nebude

Ohodnoceno: 4x
 
Od: uska®
Datum: 01.10.15 13:09

Obratem vzít zamstnání 100 km od domova, odjíždět pondělí a vracet se v pátek. Buď si manželka uvědomí, že táta doma chybí a nebo podá návrh na rozvod. Rozhodnutí bych nechala na manželce.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 01.10.15 14:07
avatar

- holt si dneska ženská musí muže hlídat !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.15 14:26
avatar

Zdravím, Váš kamarád je evidentně těžký podpantoflák a pokud chce změnu, tak si ji taky musí zařídit. Jako pardon, ale mně přijít partner do práce a civět na mě - tak ho vypoklonkuju ven. A místo aby byl co k čemu, když sehnat pořádnou práci, tak si ji nechá utéct kvůli ženské, co má strach ze zahýbání? A nechá si kontorolovat mobil?

Je to chlap, nebo posera? Já bych už dávno bouchla do stolu a zjednala si pravidla. Mobil nosit u sebe, nekompromisně dát najevo, že na něj manželka sahat nebude a tečka. Těžko bude hysterickou fúrii odnaučovat to, co jí od začátku povoloval... ale to záleží na něm.

A jen na okraj - není pravdou, že pro děti je lepší, když rodina zůstane pohromadě, aby děti měly oba rodiče. Naopak, děti velice citlivě vnímají hádky, mlčení, boje a chlad mezi rodiči.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: guide
Datum: 01.10.15 15:33

Však mě by taky omejvali, kdyby mě někdo chodil kontrolovat do práce! Jenže tehdy asi byli zamilovaní, tak to tak nebrali...

Datum: 01.10.15 14:41
avatar

Kamarádova matka se chovala naprosto stejně jako jeho nynější manželka? Tak, to je pak jasné, kde k takové ženě vůbec přišel. Většinou si vybíráme podvědomě typově shodné partnery s rodičem opačného pohlaví. Proto fúrie v případě vašeho kamaráda. No, řekněme si na rovinu, že ani rozvod by jeho situaci mnoho nezměnil. Myslím si, že by fúrie dokázala okořenit patřičně i jeho "svobodný porozvodový život" a s dětmi by se už nikdy neviděl. Jediné východisko - umět si doma dupnout. Nastavit jinak mantinely, kam až dovolí své ženě zajít. Ale v současné době, kdy už jeho žena má jasný důkaz nevěry...to bude asi hodně složité. Váš kamarád je bambula a své ženy se asi bojí a chce mít doma klid. Jako žít se dá všelijak, to je pravda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.15 14:53

guide - mám z toho vašeho dotazu takový nějaký špatný pocit, že asi.., no, už ani sám nevím, co jsem chtěl napsat, tak že, držím palce !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: guide
Datum: 01.10.15 15:30

*modla*Jo, je to trouba. Já jen, že mě je ho prostě líto, i těch dětí, že si přebírají takový model rodiny do svých životů, a že té megeře to všechno prochází...Ale jasně, nastavit si to musí sám, s tím mu nikdo nepomůže...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.