Kai guang amulet od mnicha na ulici

Od: Datum: 01.10.15 10:23 odpovědí: 7 změna: 31.10.16 18:36

Dobrý den, včera mne na ulici oslovil jakýsi mnich slovy "Peace" a dal mi Kai guang amulet s tím, jestli mu nepřispěji nějakým "donation". Páč po návštěvě zubaře jsem byla skoro bez peněz a zbyly mi peníze tak akorát na svačinu do práce, tak jsem mu nabídla stravenku. Mnich si ji vzal a rozloučil se opět slovy "Peace". Nedalo mi to a na internetu jsem se podívala, co jsem to vlastně obdržela za amulet, je na něm napsáno zepředu namas Guanyin Bohisattva a Kai guang amulet a vzadu Work smoothly a Lifetime peace. Někde jsem četla, že by pravý budhistický mnich se vyloženě neptal na "donation". Opravdu nevím. Jsem ráda za amulet a snad mnich, třebaže nepravý, se za tu stravenku aspoň nají :) Máte někdo rovněž zkušenost s podobným oslovením budhistickým mnichem na ulici u nás nebo v zahraničí? Dívala jsem se na internet a na instagramu byly fotografie amuletů z různých států světa, někdo obdržel samotný amulet a někdo i korálky. Děkuji případně za vlastní zkušenosti i osobní názory :)

doplněno 01.10.15 11:08: Našla jsem článek o podvodných mniších ve světových metropolích, bohužel mi sem na mobilu nejde hodit odkaz

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: atj®
Datum: 01.10.15 10:27

Ja teda mnichem nikdy nebyl, ale vim, ze je hodne bezne v nekterych asijskych zemich davat "donate" v podobe hlavne jidla, odmenou nejsou amulety ale pozehnani od mnichu. Tady lidi na tohle nejsou zvykli tak si myslim ze ten mnich si o to proste jenom rekl. *slunce*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.10.15 11:27

Bezcenná cetka vyměněna za peníze. Klasický podvod na důveřivé lidi. Stejný jako když narazíte v restauraci na hluchého, rozdává různé věci a zpět by chtěl za to peníze.

Třeba Vám ale udělá opravdu radost do budoucna. Kdo ví. Rozhodně jste někomu tímto pomohla. Otázka by byla jestli ten člověk to opravdu potřeboval. No.*nevi*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.10.15 14:20

Netuším, na co by se ptal pravý budhistický mnich, ale těžko takového potkáte na české ulici. Podobné "mnichy" odkazuji do patřičných mezí, stejně jako různé "nabízitele" různých výhodných tarifů, či prodavače falšovaných (nebo kradených) hodinek, mobilů a podobně. Nedávno mě jedno takvé individuum oslovilo na pražské ulici s tím, že ztratil peněženku a že se musí nutně dostat domů do Kladna. A jestli bych mu nedal na autobus. Když jsem mu nabídl, že ho tam odvezu autem zadarmo, ani nepoděkoval a prchnul *smich*.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 01.10.15 14:58

Tak pro zajímavostm jak byl ten mnich oblečený?

Datum: 01.10.15 17:18
Oblečení di už nepamatuju. Měl asijské boty, myslím, že čepku a nějaký asi hábit, ten klasický oranžový to nebyl
Od: ctenar
Datum: 01.10.15 17:08

Jedná se o známý podvod. Nejsou to žádní mniši, ale normální zloději z Číny.

Články: Lidové noviny, Parlamentní listy, ...

Ohodnoceno: 2x

Od: monika
Datum: 31.10.16 18:36

Tak dneska mě zastavil také takový mnich (asi čínský podvodník) v Praze za Májem u Magistrátu. Zase pěkný podvod. Jelikož se mi před tím vysypala peněženka do kabelky - tak mi v ní zůstalo 40,- Kč. Dal mi amulet - dala jsem mu 40,- kč bylo mu to málo, ukazuju , že mám prázdnou pěněženku. Vzal mi z ruky dřevěné korálky, amulet - nazpět, 40,- Kč si nechal a byl fuč. Ani jsem se nestačila rozkoukat. Nevím, že v ten moment se člověk chová jak pitomec. Budhistický mnich se takto nikdy nechová a nežebrá tímto stylem peníze. Takže pozor.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.