Doručení zásilky odeslané DHL

Od: Datum: 01.10.15 09:12 odpovědí: 7 změna: 28.10.15 23:03

Dobrý den,

prosím Vás, poraďte mi. Začátkem minulého týdne jsem si objednala zboží z internetového obchodu. Jelikož to není český obchod, ale z Německa (i když v Česku kamenné obchody má, ale ode mě celkem daleko), musela jsem platit hned při objednávce kreditní kartou. Ještě ke konci minulého týdne mi od tohoto obchodu přišel e-mail, že zásilka byla odeslána. Klikla jsem na odkaz na přepravní společnost DHL, kterou to bylo odesláno. Dnes ale, když jsem se tam opět podívala, zjistila jsem, že poslední info k této zásilce je, že byla úspěšně doručena. Já ale žádnou zásilku nepřevzala ani mi nepřišel žádný e-mail či SMS, že mi bude doručována. Mohli byste mi to prosím vysvětlit, jak to s touto přepravní společností funguje? Ještě jsem nic z ciziny neobjednávala a mám tedy už docela strach, aby se ke mně zásilka opravdu dostala. Když jsem ještě dál hledala v tom výpisu, co se kdy s mojí zásilkou dělo, byl tam odkaz na ppl. Což mě také docela překvapilo. Znamená to tedy, že mi to má doručit PPL? V ČR už jsem totiž auto DHL také několikrát viděla, a to i v našem městě, tak jsem myslela, že mi to doručí přímo ona společnost. A když jsem se pak dostala na stránky PPL, bylo tam něco jako, že zásilka by snad měla být na ParcelShopu a úplně poslední status je, že byla doručena na KTM (což nevím, co znamená). Znamená to snad tedy, že zásilka byla úspěšně doručena na ParcelShop? Proč mi ale nepřišel alespoň e-mail? Z PPL mi už přišlo několik zásilek a i jsem si jich několik vyzvedávala v ParcelShopu, ale vždy mě informovali o tom, že si již zásilku mohu vyzvednout... Kdyby to pomohlo, zkopíruji sem i ten výpis z DHL.

Děkuji za pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.15 09:40

jelikož nikdo tady neznáme číslo Vaší zásilky, tak je nejjednodušší řešení zvednout telefon a do DHL prostě zavolat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.10.15 10:17

Není tu číslo zásilky.

PPL zcela jistě nebude zásilky DHL doručovat. DHL normálně u nás působí. Jelikož ovšem DHL aktuálně patří pod Deutsche Post, je nutno rozlišit, zda se jedná o obyčejný balík - v takovém případě se balík dostane do vlivu Německé pošty a na našem území ji pak doručuje Česká pošta. Nebo se jedná o zásilku, kterou doručuje přímo DHL a v takovém případě vám ji doveze DHL až na cílovou adresu. S tímto systémem se u zásilek z Německa setkávám často. Obě firmy jsou do jisté míry propojeny a tímto způsobem doručování optimalizují včetně jednoho systému sledování zásilek - znalost čísla zásilky je tedy nutná.

Napadá mě ještě možnost, že zásilku převzal soused. Pokud se nepletu, mělo by být možné z online sledovacího systému zjistit jméno, kdo zásilku fyzicky převzal. I s touto situací jsem se před nějakou dobou potkal.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sharon
Datum: 01.10.15 10:29

Děkuji za odpovědi. Bohužel nevím, zda je to obyčejný balík či zásilka. :( Včera jsem byla v podstatě celý den doma a soused, si myslím, to také nevyzvedl, jelikož bydlím v bytovce, tak je u nás slyšet skoro vše, co se na chodbě děje. Já sem tedy zkusím dát ten odkaz s číslem zásilky, jestli by to mohlo pomoci. Pak mi asi nezbyde nic jiného, než tam zavolat nebo napsat, ale nevím, jestli se mnou budou vůbec mluvit česky.

Číslo je: 018002310886

A odkaz s tím přehledem zde: https://nolp.dhl.de/nextt-onl…0886&rfn=&extendedSearch=true

Datum: 01.10.15 10:41

http://www.ppl.cz/main2.aspx?…Package&idSearch=018002310886

doplněno 01.10.15 10:43:

podle infa to je teprve v depu a česky s vámi mluvit budou, proč by neměli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.15 11:27
avatar
Zavolejte do DHL u nás, komu tu zásilku doručili. Se divím, ze ještě čekáte. Mně taky jednou česká pošta doručila můj balíček na úplně jinou adresu dokonce v Praze. Ihned jsem tam volal, protože jsem balíček sledoval a čekal na auto. V tom se tam objevilo, zásilka doručena. Číňan vůl mi poslal špatné sledovací číslo, balíček vůbec neposlal, magor. Tak jsem musel objednat jinde a zas čekat. Nevim o co mu šlo, peníze stejně neviděl. Možná i váš případ.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.10.15 11:30

Kolega má pravdu, nějak mi unikl fakt, že PPL už patří také pod DHL. Předpokládám, že sledovací systémy DHL a PPL nejsou propojeny. Doručovací cyklus u DHL končí předáním balíku firmě PPL. To se stalo včera - to je poslední záznam, který DHL eviduje. Zásilku pak následně musíte sledovat v systému PPL. Je to uvedeno i ve vámi odkazované stránce, pokud si rozbalíte informace o zásilce.

doplněno 01.10.15 11:31:

Ještě doplním, že aktuálně probíhá u PPL aktualizace systému a online sledování dočasně nefunguje.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dp
Datum: 28.10.15 23:03

Je to takhle: Českou firmu PPL vlastní německá (původně americká) společnost DHL. A ta je sama majetkem společnosti Deutsche Post, pod kterou spadá i spousta jiných firem. DHL se specializuje především na expresní leteckou přepravu pro firmy, byť má i nabídku pomalé pozemní přepravy. Protože si zakládá na tom, že je vždy během chvíle k dispozici svým důležitým firemním zákazníkům, kteří za to také velmi mastně platí, nevyplatí se jí zajíždět do kdejaké díry s nějakým hadříkem z e-shopu, protože tam to nikdy tolik nespěchá. Tyto zásilky tedy předává svě dceřinně PPLce, která jezdí prakticky kamkoliv, ale pochopitelně se také kvůli onomu hadříku nezblázní a doručí jej, až dle své běžné trasy. U DHL pak již ona zásilka dále vyhledatelná není, pouze u PPL. Pokud příjemce bydlí ve větším městě kam zajíždí přímo DHL, doručí mu zásilku ona a na jejích stránkách lze pak zásilku celou dobu sledovat, je vidět i kdo a kdy zásilku převzal, dá se zobrazit i jeho podpis aby se předešlo sporům.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.