Hematom v lýtku

Od: Datum: 30.09.15 17:42 odpovědí: 7 změna: 01.10.15 21:11
Dobry den, pred tydnem v noci jsem mel hroznou krec v lytku. Pred tim jsem nijak nesportoval ani nedelal nic zvlastniho. Od te doby nemuzu na tu nohu doslapnout boli to i v sede. U doktora mi po vysetreni sono rekli ze mam hematom ale dal to neresi. Porad to boli a nevim co dal. Mate nekdo zkusenosti?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.15 17:52

Zkuste mast Lioton a je-li vám 18 let tak štamrdle také není na škodu, pokud vám 18 není, zkuste acylpirín-vše mírně ředí krev.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.09.15 18:12
A dál to neřeší? Nějaká doporučení Vám snad dali? Čím mazat a zda masírovat? Nebo obvodní lékař, když jste mu přinesl výsledek ze sono?
Ten lioton bych zkusila a nohu masírovat, aby se ten hematom vstřebal co nejrychleji. A pokud to nepomůže, šla bych k lékaři znovu.
Jinak křeče v lýtkách prý bývají mimo jiné z nedostatku hořčíku, takže je dobré občas pít magnesku a první pomoc je, nohu narovnat. Špička při křeči bývá natažená, tak ji přitáhnout k tělu a to často i násilím rukama, protože to strašně bolí a pohnout nohou samo nejde :)

Od: wamp®
Datum: 30.09.15 18:31

Ano.Křeče v nohou jsou způsobeny již zmíněným nedostatkem hořčíku a také železa.

Datum: 01.10.15 09:31

Jenom doplním, že minerální voda magnesie moc nepomůže. Toho hořčíku je tam minimální množství. Skoro spíše nic. Ale i já jsem tomu názvu podlehla a bláhově si myslela, že pitím té vody si mohu doplňovat chybějící hořčík. Nefunguje to a pak jsem se někde dočetla, že tam prostě skoro nic není. Já křečemi trpím už dlouhou řadu let a mám doma stále hořčík v tabletách. Při křeči je pomoc okamžitá. Kupuji čistý hořčík, bez přidaných vitamínů. A ještě něco jsem se dočetla. Prý pravidelné užívání hořčíku prodlužuje mládí...:)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.10.15 11:21

Martas, tu nohu pečlivě sledujte. Hematom, modřina, to je jedna věc, ale tromboza, to je opravdu nebezpečná záležitost. Nemáte nohu v kotníku a v nártu opuchlou? Nezměnila barvu? Mohlo se stát, že kousek sražené krve ucpal krevní zásobování.

Od: martas01
Datum: 01.10.15 17:28

tak mi dali hořčík a řekli že mám mít "klidový režim" tak doufám teda že to přejde samo, koupil jsem si ještě Lioton 100 000 a mažu

Od: pepa*
Datum: 01.10.15 21:11

Měl jsem něco podobného. Při námaze jsem si přetrhl část svalů v lýtku. Okamžitě mi nateklo, bolest jako prase. Na RTG nebylo nic vidět ale modřiny byly po chvíli. Pomohlo obinadlo a hlavně nesedět a chodit s berlí. Pokrčit a natáhnout, aby byly svaly pružně. Po týdnu jsem frčel do práce.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.