Vypořádání SJM

Od: Datum: 30.09.15 08:51 odpovědí: 2 změna: 30.09.15 10:18

Dobrý den.

Vdubnu letošního roku jsme se s manželkou rozvedli.Máme uzavřenou dohodu o společném vypořádání.Jelikož jsme všechny movité věci nechtěli dělit,uzavřeli jsme mezi sebou dohodu o společném užívání těchto věcí,kterou mame sepsanou na papíře s ověřenými podpisy.Bohužel manželka,když chci nějakou věc užívat,tak ji nechce vydat s tím,že napřed vrátím jednu věc a pak si mohu pujčit jinou.Přitom nikde neni uvedeno,u koho tyto věci budou uschovány.Dále pak mám stanovené výživné na dítě,které normálně platím.U soudu jsem řekl,že také budu přispívat třeba na kroužky atd.Jakmile jde o nějaké placení,okamžitě chce manželka polovinu a pokud tak neučiním,tak že to dá k soudu,aby mi zvíšil výživné.Dle mého názoru,přispět neznamená platit polovinu.Platim jí částku,kterou ona navrhla a soud odsouhlasil,tak nevím,proč mě těmito výhružkami tlačí do kouta a co mám dělat.Já splnil vše dle manželského vyrovnání,což se o ní říct nedá.Prosím o radu.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.15 09:17
avatar

Toto nebude fungovat. Co když se něco rozbije? Možná chvíli ze začátku, ale potom se bude šroub jenom utahovat, vlastně již začal, viz půjčování věcí oproti vracení. Jste naivní, ale i velkorysý.

Manželka má věci v držení a Vy chodíte s prosíkem?

Neznáte ženy. Myslel jste to na férovku, jak je mezi muži normální, ale ženy jsou jsou ještěrky, dokáží se mstít, a ani nevíte jak.

Ať byla vina na jednom, nebo druhém, tak chyby budou vždy na Vás. Vy jste ji zkazil život a je potřeba se Vám pomstít.

Nebude dělat dobrotu, že si k ní budete chodit nějaké věci půjčovat, nejlepší bude si vše pořídit znova, zřejmě nepřijme fakt, že rozhodnutí na papíře bylo ověřeno, chce znepříjemňovat život.

Pokud požádáte o změnu a rozdělení věcí, jistě se postaví proti. Stojí to za to? Kolik toho majetku ve společném držení máte? Lpíte tolik na těch věcech?

Ohledně nákladů na dítě, bude Vás ždímat, ale je to vaše dítě, budete chtít mu dopřát a tak trochu se i se vykoupit.

Pokud nastane situace a vy se seznámíte s jinou ženou, budete si chtít založit jinou domácnost, třeba i rodinu, věřte, že teror, vydírání, znepříjemňování ještě nějaký bude, protože tam přibude k nenávisti žárlivost. A největší zbraň je vaše dítě. Bude Vás dítětem vydírat, nebude ho půjčovat na domluvené schůzky, může ho i navádět proti Vám, pomlouvat. Nevíme jestli kluk, nebo děvče a jak staré. Každopádně se to na něm podepíše.

Nejlepší by bylo omezit své kontakty a striktně dodržovat soudem určené dny, kdy se máte stýkat s dítětem.

Je to černý scénář, ale bohužel je ve většině případů rozvodu pravdivý. I když se budete snažit sebevíc, vždycky již budete jenom ten špatný a ona Vám to pořádně osolí.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.09.15 10:18
avatar

Se vším souhlasím s Pohankou. *palec*Pouze a jen se mi nelíbí, že berete ženu jako někoho, kdo vás chce stáhnout z kůže. Víte vy, kolik dnes stojí vybavení dítěte pro nějaké kroužky, záliby, zájmy? A všechny náklady na více záležitostí v součtu? Matka vašeho dítěte rozhodně nechce nového norka nebo diamantovou tiáru. Chce jen dopřát vašemu dítěti to, co mají ostatní děti. *hej*Majetkové vyrovnání udělejte ještě jednou a nechejte si ho posvětit soudem. Teď už víte, čemu se musíte vyhnout. A výživné a styk s dítětem také. Pak už nebude, že někdo chce nebo nemůže. Musí dodržovat pravidla daná soudem! Předsevzetí jsou pěkná, ale realita je jim, mnohdy, na hony vzdálená.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.