Sociální neschopnost

Od: Datum: 29.09.15 18:32 odpovědí: 13 změna: 07.10.15 16:04

Beru antidepresiva a anxiolytika. Bez nich nejsem schopna vyjit z domu, aniž bych se klepala. Také mívám závratě, třesavku, jsem příšerně unavená a občas mám problém s dýcháním. V jednom kuse mám mezi lidmi žaludeční neurozu. Občas potřebuji panáka tvrdýho, jinak nevyjdu z domu. Špatně se mi pracuje, když na mě někdo kouká. Mám problém na pohovorech. Jednou jsem hodinu před jedním pohovorem byla 5x na velkou. A to jsem skoro nic z nervů nejedla. Jsem strašně slabá a umořená, i když jsem během dne skoro nic náročného neudělala. Taky mám plačtivou náladu, migrény. Přečetla jsem toho o sociální fobii dost a už s ni bojuji 11 let, no nevím co dělat dál.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.15 19:07
avatar

To je nutné řešit s psychologem a psychiatrem,

nikoliv přes internet.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: dylin
Datum: 29.09.15 19:18

A co se před 11 lety stalo, že z toho máte trauma?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.15 19:27
avatar

Je vidět, že léčba nezabírá,

Pokud jste schopná, tak změňte psychiatra.

Začněte cvičit.

Najděte si v okolí jógu, nebo tai-či, možná pilates.

Neuvažovala jste o hypnoze?

Prostě udělat všechno, aby se to zlepšilo. I nestandartní věci.

doplněno 29.09.15 20:08:

Pokud jste z Prahy nezkusila byste Dům Rukou Světla?

Nebo zkusit metodu EFT?

Nevím čím to je, ale jednou jsem byla na ,,schůzce EFT,, přímo u paní Katayamy, chvíli i doma praktikovala a snad mi to pomohlo, nebo i něco jiného, nevím, chodila i jsem na reflexní masáže plosky nohou a k léčitelovi. Tak nevím, ale něco mě dost pomohlo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.09.15 19:28
avatar

Když berete antidepresiva, pravděpodobně chodíte k psychiatrovi, který vám je předepisuje. Co on na to? Anxiolytika nic neřeší, jen způsobují závislost.

Dobrý psychiatr by vám měl doporučit především psychoterapii, event. stacionář. Když jste si o sociální fobii přečetla dost, tak určitě víte, že bojovat musíte především Vy - nikdo jiný za Vás ten boj nevyhraje. To, ale že polykáte léky, event. alkohol, to ale není ten správný boj... Já leta také trpěla sociální fobií, a dnes, po dvou stacionářích, se považuji z 80% za vyléčenou. Nicméně stále docházím každý týden na psychoterapii, protože člověk, když chce, na sobě může pracovat pořád... i když už mu je, jako v mém případě, už přes padesát.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 29.09.15 19:34
avatar
Je to smutné :(
Páni psychiatři a psychologové nepomohou?
Snažila jste se s nimi řešit Váš problém?
Léky Vás pouze otupí a upřímně? Po nich bývává dost často i hůře...Přece jen je to chemie.
Píšete,že 11 let bojujete...
Mohla byste prosím napsat,jak bojujete?
Myslím si,že se celá ta léta zbytečně trápíte.
Tahle fóbie je poměrně dobře léčitelná,jen je potřeba vědět jak na ni !
Nejsem lékař,ale znám to...
Ohodnoceno: 2x
 
Od: zzzlatokopka*
Datum: 29.09.15 19:49

Ty léky ti určitě píše psychouš, takže předpokládám, že k němu chodíš. Někdy léky nepomohou, hodně psychoušů se ale soustřeďuje jen na léky :( Najdi si jiného, nějakého co dělá i terapie, hlavně aktivní terapie, co trvají třeba měsíc v kuse každý den, nebo nějakou terapeutickou komunitu. Jde hodně o dech, při terapii tě naučí pracovat s dechem, a tím se ta nervová nevolnost odežene Také je nutné nastavit si režim, za každý splněný úkol se odměnit atd. Ale to vše tě na terapii naučí.

Já mám taky socfobku, nesnáším více lídi, před léty mi to nevadilo, ale v posledních letech se jim dost vyhýbám. Jde o to, naučit se stím fungovat, a to ti pomůže ta terapie, netvrdím, že je to všelečné a vše to samo vyřeší, budeš na tom muset zamakat taky, ale je tam velká úspěšnost

doplněno 29.09.15 19:52:

Ten chlas úplně vynechej. To je strašný žrout energie, a na léky, raději ani kapku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.15 23:37
avatar

No, nedivte se, že máte tresavku... Jestli kombinujete antidepresiva s alkoholem, tak si zakládáte na dost velký zdravotní problém. To jste si v pribalovem letáků neprecetla, že se toto prostě nedělá? Jak často takto popijite?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.09.15 13:05

Moje psych doktorka se mi přiznala, že při vší snaze na její straně moji depresi odstranit nedokáže. Jen ji ovlivní léky a terapií. To je vše. S tou diagnozou se dá jedině smířit. Já nemám nesnesitelné stavy pořád, jen někdy v situacích, kdy nevím proč to zase přišlo. Pak se jen snažím přežít a doufám, že to přejde. Vím, že je to malá útěcha, možná žádná, ale já nic lepšího nemám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.15 16:59

na panické stavy jsou dobré BAchovy kapky - přímo si nechat namíchat na konkrétní probém. na panické stavy je dobrý Rock rose. najdete na netu. čím hlubší problém, tím déle kapat. Dále je dobrá volba regresní terapie, nebo již zmiňovanané EFT/ale když se berou antidep. špatně zabírá/... přikláním se k velmi dobrému regresnímu terapeutovi. jde se na příčinu problémů...pokud berete antidep., prvně se s terapeutem poradit. Naprosto vynechat alkohol nebo vůbec nekombinovat s léky - to je přímá cesta do pekla ...HOdně zdaru v řešení situace

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 01.10.15 18:03
avatar
Bello,Vy jste lékařka či pracujete v tomto oboru?
Zajímavá odpověď...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.15 09:52

ne nejsem lékař. o altern, způsoby léčby se zabývám spoustu let, impulsem byla neschopnost lékařů, u kterých je pacient jen položkou pro pojišťovnu... bohužel. Vlastně Bohu dík. Všichni jsme si učitelé navzájem...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naruseny
Datum: 07.10.15 15:19

na tyto stavy nekteri lide voli moznost najit vysoke misto a prepadnout pres zabradli, coz se vseobecne nedoporucuje jako reseni, ktere pomuze jenom trpicimu a zpusoby zbytecny sok pozustalym.
Asi bych doporucil si nyjit nejakeho partnera, bude vas rozcilovat, delat neporadek a vy pak pro same uklizeni po nem nebudete mit cas premyslet nad tim jak trpite podivnymi priznaky. Lidi v jinych zemich maji treba strach o zivot a preplavou more, prelezou madarske ploty, uci se u skopcaku nemcinu, vypalujou jim nemsecti neonacisti ubytovny.. tem by vase problemy prisli jako naprosto malicherne, ale je to smutne ze trpite.

Najdete si nejaky konicek, kde budete chodit mezi lidi, treba se seznamite, partner co vas chape nebo vas bude nejak zamestnavat by mohlo zabrat. Drogy urcite nedoporucuju, ani zacit chlastat. To pak zenka jde ozrala z hospody nebo ji na diskotece nekdo zneuzije sexualne a muze chytnout nejakou nemoc nebo tehotenstvi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 16:04
avatar
Teda @naruseny
Tady a v dalších dotazech radíš jak odborník.
Přitom sám se sebou máš problémy... Takže zřejmě teoretik bez vlastních poznatků a zkušeností.
Proč se neřídíš ty svými radami?! Druhým mají pomoci, pomohou i tobě...
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.