Ztratil jsem cit v malíčku

Od: Datum: 29.09.15 08:53 odpovědí: 10 změna: 19.02.16 11:11

Zdravím, už druhý týden nemám z boku malíčku na pravé noze cit. Okolí právé strany nehtu nemám v povrchu prstu cit. Lidé z okolí mi říkají, že to bude z bot, že to někteří měli taky. Je to možné, nosím na ven jedny boty, které se mi zevnitř nepřirozeně vytvarovaly a u každého prstu mám jakoby důlek, včetně malíčku. Začalo to tím, že při nešlapování jsem cítíl píchnutí .. to pak přestalo a teď necítím nic. Chystám se tedy k obvodnímu lékaři, ale nejprve jsem se chtěl zeptat tady, jestli s tím nemá někdo zkušenost ...

Díky. M. T.

doplněno 19.02.16 11:11:

Uzavřeno: Bylo to těmi botami. Odeznívalo to více jak měsíc ...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: feroi
Datum: 29.09.15 09:17

Podle mne si nemusíte dělat starosti. Jen bych hlídal, zda-li se Vám v místě nezačaly projevovat změny ve tkáni. To by pak mohlo být i vážné. Známému nejdřív zčernal palec, pak to postupovalo dál až mu vzali nohu a za rok zemřel na mrtvičku. :/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.09.15 10:05

No začal jste dobře, ale ten konec mne zarazil docela ...

Datum: 29.09.15 09:57

Mel jsem jednou to same , ale zniceho nic necitlivy , ci mene citlivy prst na noze. Bylo to po tom , co jsem celou smenu klecel v pracovnich botech. Asi po 3tydnech to bylo OK.

Od: ria®
Datum: 29.09.15 10:13

Dobrý den, nemůže to být jen mozol? - začne to puchířem, pak se to místo "obrní" mozolem a ztvrdlou kůží a to je opravdu necitlivé.. Vyměňte boty! :)

Ohodnoceno: 1x

Od: krasula
Datum: 29.09.15 10:31

Podle zákonů akupresury tam na malíčku u nohy / na nehtové straně/ končí dráha močového měchýře. Vliv této dráhy na problémy v moč. cestách, kožní, oční, bolesti hlavy a páteře / ischias/. Prstík masírujte, uvařte si urologický čaj, celkově víc tekutin, neprochladnout. Boty mohly mít vliv, možná je tu ještě něco, co se teprve vyvrbí, ale tímhle nic nepokazíte, naopak.

Datum: 29.09.15 10:44

Kdy jste si nechal zkontrolovat cukr v krvi? Feroi popisuje problém diabetika, tak zvaná diabetická noha to je. *nevi* Ještě by to mohla být počínající neuropatie, ale to už byste měl více problémů s nohama. Začněte tím cukrem v krvi.

Datum: 29.09.15 11:45

No někdy mi cukr měřili, ale to už je trochu déle. Je mi 33, tak foufám, že to není diabetes :( No musím s tím k doktorovi, nerad bych se léčil babskými recepty. Boty raději koupím nové. Jinak jsem teď rok řidičem a mám pocit, že právě pravá noha dostává docela zápřah, když řídím déle (naposledy do Rakouska, jinak obvíkend jezdím domů 130 km).

Datum: 29.09.15 13:56

Dobrý den, ztratil jste cit v malíčku. Babské rady toto opravdu nevyléčí. Je třeba, aby vás viděl lékař. Obvodní a pak pak možná neurolog...

Ohodnoceno: 4x

Datum: 29.09.15 20:14

Souhlasím s Eulálií: navštivte lékaře

a s Riou: vyměňte boty.

Do budoucna:

Vybírejte si boty se širší špičkou, prsty potřebují dostatek prostoru.

Datum: 30.09.15 10:58

Je fakt, že uplně to začalo, když jsem si pořídil "ty adidasky" ... fakt divná bota.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.