Deprese?- Proč ji mám a jak se jí zbavit?

Od: Datum: 28.09.15 21:12 odpovědí: 11 změna: 25.10.15 10:51

Dobrý den,

Už delší dobu (tři roky) mám problém s ,,asi depresemi. Ne v kuse, to ne, to bych asi nerozdýchal. Ani nevím, jak Vám to mám popsat... To něco vždy příjde po nějakém nadprůměrném zážitku či dni (př. výlet, kino,...). Dříve to bylo druhý den, nyní už to nastává asi hodinu až dvě po té, co daný zážitek skončil. Štve mě to a vždy nevím, jak dál. To něco trvá okolo dvou až tří dní. Během toho se mi nechce dělat nic. Nemám hlad, chuť nic dělat. Den bych nejraději strávil ležením v posteli. Irituje mě to. Vím, že během dalších dvou týdnů se mi určitě další super zážitek opět stane, ale stejně to něco tam pořád je. Nechci, aby to tak bylo. Už se ani netěším a moc ani nechci ty super zážitky přijímat, když vím, co nastává poté. A to je přeci špatně. Ale je správné, kvůli jednomu dni zahodit další tři? Byl jsem u psychiatra a k ničemu to nebylo... Právě mi to připadalo, jako ztracený čas. Ten psychiatr se neptal k tématu, neustále pokukoval po hodinách, co visely nade dveřmi a jeho řeč těla mi naznačovala, že se nudí, a že ho mé řeči nezajímají. Nemusíte být specialista, abyste to poznal a vyčetl. Na konci sezení mi předepsal antidepresiva, které jsem kvůli vedlejším účinkům přestal brát. Takže tudy cesta nevede. Ale nevíte, proč se tohle něco stále objevuje? A jak by se toho dalo zbavit? Každému, kdo odpoví, budu moc vděčný :).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.15 21:28
avatar

A trocha chlastu by nepomohla? Rozpustit zážitek v trošce Jacka Danielse?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: do*
Datum: 29.09.15 07:17

Nepiji :)

Datum: 28.09.15 21:42
avatar

Pokud jste nebyl spokojen s jedním psychiatrem, měl jste si vybrat jiného.

Obdobně s antidepresivy.

Budete-li spolupracovat s lékařem, ke kterému budete mít důvěru, najdete spolu cestu, jak Vám pomoci.

Lék se dá změnit, v některých případech dokáže lékař pomoci i bez nich.

______

Nevzdávejte to kvůli jednomu lékaři, s nímž jste nebyl spokojen. Najděte si jiného.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: do*
Datum: 29.09.15 07:18

Pokusím se :)

Děkuji :)

Datum: 29.09.15 00:10

I ve Slavnosti sněženek trpěl dědek "debrézí". Podle mně je to normální jev, každý den není slunečný. Člověku se nechce nic, jíst ani spát mu nechutná. Ale po mračnech přijde zas slunce, bába se raduje, že ji dědek vyvez a tak je to i v životě.

Proležte klíďo víkendy v posteli, přečtěte si nějakou knížku, sem tak si mezi tím zdřímněte. Po 2-3 víkendech budete rád, že zas někam vyrazíte a těžko budete mít depku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 29.09.15 00:17
avatar

Trošku to zní jako maniodepresivní psychóza.. ale snad ne

Ohodnoceno: 0x
 
Od: do*
Datum: 29.09.15 07:20

To doufám :O :(

Od: dam®
Datum: 29.09.15 00:56

Jsi jak z filmu, jen jsi nedodal koženou pohovku a její barvu. Ale, občas jsem zažil "něco" , třeba koncert, a hodně dlouhu mi vadilo, že tam se mnou nebyli lidé, jenž mám rád a že by společný zážitek by byl umocněnější. Pokusím se, - poslech ve sluchátkách není živý koncert...Chápeš?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.15 07:50
avatar

Vážený tazateli, jedna-li se u vás psychiatrem diagnostikovanou depresi, tedy nemoc, tak si ji ve většině případů sám nevylecite. Nebo vy snad umite vyléčit například zkažený zub? Asi nikoliv, proto jděte k zubaři, či snad nikoliv?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ivak
Datum: 24.10.15 20:40

Zkuste psychologa nebo psychoterapeuta.

Kde jste místně? Pokud to tam znám, můžu někoho doporučit.

Iva

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 10:51
avatar

Určitěnajděte normálního psychiatra a ne takového, kterému na pacientech nezáleží. Psycholog Vám nemůže předepsat takové léky jako psychiatr. Léčila jsem se s depresí 3 roky, tak vím o čem mluvím. Tyto problémy jsem nezažila, deprese byla trvalý, dlouhodobý stav, krom léta. Přicházela s podzimem a odcházela s počátkem léta. Klasika. Ale i psychiatrovi nějakou dobu trvá, než najde tu správnou kombinaci léků, která funguje. Každé 3 měsíce mi je měnil, podle toho, jak jsem se cítila, až našel tu správnou kombinaci. Možná to bude něco jiného než deprese, ale chce to odborníka. Velký vliv na depresi má, nedostatek denního světla a jestli chodíte málo ven, stav se tím zhoršuje. Musím říci, že jsem se vyléčila, ale řeči typu "vem si knížku, něco dělěj, nepozoruj se a vyčisti okna, nebudeš mít čas na deprese - jsou zcestné. Deprese se vyznačuje zejména nechutí k jakékoliv aktivitě, jste bez stimulace, nic Vás nebaví a do ničešho se Vám nechce. Problém byl už jen se vypravit do blízkého obchodu pro chleba. Těžší případy už jen sedí, koutky úst svěšené, ani se neoblečou, neuvaří, nejsou schopni se o sebe v té době postarat. Fakt to není legrace, Čím dřív to začnete léčit, tím líp.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.