Jak použít plzeňskou kartu

Od: Datum: 27.09.15 14:39 odpovědí: 5 změna: 27.09.15 19:10

Mám od října dojíždět z Plzně do Rokycan. V životě jsem nedojížděla. Jak funguje předplatné na PK? Dobiju si pásma a pak co? Předložím průvodčímu ve vlaku jen kartu? U řidiče autobusu taky tak? Nebo si kupuju jízdenku? Jak se to dělá?

Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.09.15 15:33

Nejlepší je zeptat se u pokladny na nádraží. Pokladní umí některé rozdíly vysvětlit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.15 15:35
avatar

Dobrý den.Jak jsem se na to díval,tak to bude podobné jako v Praze.Nabijete si Vaši kartu na Plzeň a pásmo do kterého spadají Rokycany.Předpoklad je,že budete používat dopravce,kteří spadají do integrované dopravy.České dráhy to jsou určitě.Další dopravce se dozvíte zde.Ve vlaku dáte kartu průvodčímu a on má na to takovou čtečku.V autobuse v Praze se na integrované dopravě přikládá karta ke čtečce u řidiče při nástupu a dělá to sám cestující(v Praze se nastupuje na integrovanou dopravu pouze předními dveřmi).Další jízdenky nekupujete,jelikož to máte předplacené na té kartě.Pouze pokud by jste jela do jiného-vzdálenějšího pásma.tak si dokoupíte rozdíl formou jednotlivé jízdenky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: asa
Datum: 27.09.15 17:33

Děkuji, rada dobrá, to jsem chtěla vědět! :)

Datum: 27.09.15 18:30
avatar

Zdravím,nezapomeňte předplatit ještě pásmo Chrást.Takže si musíte předplatit pásma 001-Plzeň,041-Chrást,042-Rokycany.Cena tuším 1100 Kč.Chrástecké pásmo si musíte zakoupit ,protože jak vlak tak autobus projíždí tímto pásmem.Jak píše rádce z Prahy ve vlaku předložíte kartu štíplístkovi a v autobusu přiložíte u řidiče ke čtečce a řeknete cíl cesty.Dá vám lístek a pak už se jen vezete.Přeji pevné nervy.Já takhle cestoval měsíc a není nad auto.Upozorňuji,že na trati Plzeň -Rokycany jsou časté a dlouhé zdržení kvůli stavbě tunelu a modernizaci tratě.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: asa
Datum: 27.09.15 19:10

Ano, děkuji, vím, že musím mít i pásmo Chrást. Autem by to šlo. Má to chybu. Nemám žádné přibližovadlo. :)

Děkuju!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.