Antibiotika nezabírají?

Od: Datum: 27.09.15 08:16 odpovědí: 9 změna: 28.09.15 21:36

Dobrej, dostala jsem antibiotika (penicilin) na zánět v krku. Je to divné, ale moc nezabírají. Za jak dlouho by měla antibiotika zabrat? Tenhle týden zůstávám doma a nechci abych musela jít k doktorce znovu a ta mi řekla: ,, Jo, budete muset bejt doma ještě další týden". Přes den měuž v krku nebolí, ale večer to zas začne bolet, proč?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.09.15 10:00
avatar

Asi by tohle měl odpovědět lékař, ale já si myslím, že původce zánětu nebyly bakterie, ale viry. Na mrchu vira, antibiotika neplatí. Vlastně na viry neplatí vůbec nic, pouze a jen vlastní imunita. Ta si s nimi umí poradit. Takže je potřeba posílit imunitu. A to tak, že klidem teplem, tekutinami, vitamíny. Do postele nebo gauč, deku, pet láhev s teplou vodou na hrudní kost, klídek, spánek. Ovoce, horký čaj a dát šanci imunitě, aby viry zlikvidovala. ;)

doplněno 27.09.15 10:03:

Wlezley, byla jsem se stejnými myšlenkovými pochody rychlejší o prsa. Že? :-D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.09.15 17:05
avatar

Přesně tak,takto to dopadá,když lékař cpe do pacienta antibiotika bez laboratorního vyšetření,jen tak co kdyby to zabralo.

Naštěstí mám lékařku,která mi nikdy nenapíše atb,dokud si není jista,že původce problému jsou bakterie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.15 10:01
avatar

Třeba proto, že původcem může být vir a na ty antibiotika nefungují. Tělo s nemocí bojuje převážně večer a v noci, proto je vám hůř, může se projevit horečka atp. Snažte se pořádně jíst, dostat do sebe vitamíny a stopové prvky (ten perfektní stroj - lidské tělo potřebuje palivo). Podpořte svou imunitu a snažte se léčit, ne spoléhat na tabletku, která to vyřeší za vás.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.09.15 10:08

Dostali ste doporučenú dávku,tak ju treba dobrať a až potom ak vám bude rovnako sa dá rozhodovať,či vám dané antibiotika zabrali alebo nie a po rozhodnutí lekára použiť iný typ antibiotik.Ak máte virózu,tak ako bolo napísané hore.Napr.u mňa penicílin a ampicílin nezaberá vôbec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bejbicka
Datum: 27.09.15 17:33

Mně někdo kdysi doporučil kapky Vironal od Energy. Stály aspoň 450,- Po pár dnech nastal obrat. Ještě se to bere dál, ale počet kapek se snižuje.Několikrát mi pomohly. A mohou se i při antibiotikách.Naopak, je to vhodné. Někde je mají i v lékárně, jinak speciální prodejny nebo přes internet. A taky B vitamin.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.15 07:42
avatar

bejbicka, tyhle? http://www.lottus.cz/index.asp?menu=1615&record=3736

doplněno 28.09.15 16:16:

Kartaginče, ne jako lék, ale na posílení imunity. :-D

doplněno 28.09.15 16:22:

Vlastně je ještě jeden lék. Jsou to speciální tabletky. Způsob použití: Nemocný se osprchuje, osuší se a lehne si do postele. Tabletku si položí na pupík a k dalšímu postupu musí požádat partnera. Ten se přitulí a svym pupíkem tabletku rozmělní na prášek. ;) Organickým teplem a vlastním teplem se nastartuje imunita a vira zlikviduje. To je dobře vymyšlená léčba, že? :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.15 14:12
avatar

TENTO VÝROBEK JE SCHVÁLEN JAKO DOPLNĚK STRAVY. NENÍ LÉKEM,
NELZE JEJ ZA PŘEDEPSANÉ LÉKY ZAMĚŇOVAT ANI NEMÁ SCHVÁLENÉ LÉČIVÉ ÚČINKY.

To samozřejmě nenamení, že nefunguje, ostatně fungovat mouhou i placeba a bylinky účinné slořky nesporně obsahují.. Ale zmínka o TČM u mne nebudí tak úplně důvěru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 28.09.15 11:40

Danus, nejste sama. Dnes jsem dobrala po 8 dnech ATB Klacid sr a není mi ani o píď lépe. To je tak, když lékař odborným okem zhlédne pacienta na tři metry od něj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krasula
Datum: 28.09.15 21:36

Antibiotika možná zabrala, ale vybila zároveń střevní mikrofloru, která "vyrábí" B vitaminy. Bez nich je člověk oslaben a snáz podléhá zase kvasinkovým infekcím. Začarovaný kruh. K obnově stř. mikroflory se užívá Bifidus / v lékárně/, nebo aspoň živé jogurty a B komplex je dobré nějakou dobu dodávat v tabletách. Taky to může ovlivnit hlava, že se tím tolik zabýváte. Pokud jste bez teplot, ideální je jít na čerstvý vzduch, víc pít , omezit mléko a sladké / tím se krmí kvasinky/ a dát se na zdravou stravu/ zelenina, ovoce/. A což Priessnitzův zábal? : Mokrou studenou vyždímanou utěrku na hrdlo a přes ni froté ručník, převázat šátkem, ať to drží. Nechat to působit tak půl hodiny. Sundat a zahalit krk do teplé šály.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.