Dar -nemovitost

Od: Datum: 26.09.15 22:57 odpovědí: 8 změna: 28.09.15 14:31

dobrý večer ,darovala jsem synovi rodinný dům ,kde jsem měla věcné břemeno ,přemluvil mě že mu nechce půjčit banka peníze a tak jsem mu podepsala zrušení břemene,nyní jsem zjistila že jsi asi půjčil od nějaké nebankovní společnosti a na katastru jsem zjistila že dům přepsal na nějakého pána ,běží 20denní plomba na katastru mám ještě nějakou šanci to zrušit a vzít si břemeno i dům zpět?díky za odpověď v darovací smlouvě je uvedena platnost daru 20let nyní je tomu 19let co jsem mu nemovitost dala .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hazel
Datum: 27.09.15 09:28

Je mi líto že Vám nemůžu napsat něco, co by Vás potěšilo, ale dar před 19 lety už zrušit nepůjde.

Zdá se, že Váš syn dům prodal, nebo mu byl pro dluhy zabaven a až bude přepsán na nového majitele, ten Vás s největší pravděpodobností vystěhuje.

Proto v první řadě podejte na katastr nemovitostí námitku proti přepisu nemovitosti bez věcného břemene. Tím se zápis zbrzdí, budou muset všechno prověřit.

Za druhé si najděte právníka a bude třeba prohlásit, že jste ke zrušení věcného břemene byla donucena. Ten Váš souhlas se zrušením věcného břemene pravděpodobně zrušit půjde, ale bude to na soudní jednání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anaj1313
Datum: 27.09.15 09:39

díky za odpověď ,myslela jsem si to .

Datum: 27.09.15 10:53

Dle mého skromného názoru může námitku na katastru použít jen účastníci řízení(prodávající či kupující) a nebo soud.

Jestli dobře chápu, tak zde se jednalo o termínované darování.

Jestli tě jenom překecal, tak to je bohužel tvá chyba. Pokud jsi ale byla donucena(trestný čin), tak je velká šance dostat domek zpět. Je potřeba podat trestní oznámení na syna a rychle za právníkem. Pokud je to ale už několik let, tak těžko budeš prokazovat, že tenkrát tě k tomu donutil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anaj1313
Datum: 27.09.15 15:53

Dům jsem darovala před 19ti lety ,vše sepsáno u právníka ,břemeno jsem mu zrušila pod nátlakem minulé úterý .

Od: hazel
Datum: 28.09.15 07:54

Vezme Vás syn bydlet k sobě až Vás vystěhují? Jestli ne, tak na nic nečekejte, běžte na policii a podejte oznámení. Podepsala jste pod nátlakem a dopad svého podpisu jste si uvědomila až když jste zjistila, že se dům prodává. Tam by Vám i měli poradit jaké další kroky je třeba podniknout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anaj1313
Datum: 28.09.15 14:27

Pochybuji že mě syn vezmě bydlet k sobě ,jdu k právničce která dar sepisovala a uvidím, jaké kroky se dají ještě podnikonout .

Datum: 28.09.15 11:46
avatar

V první řadě si promluvte se synem, pak se obraťte na právníka. Bohužel, dům může prodat i s vámi ale břemeno by snad jít zrušit mělo. Jen se obávám, že nový majitel vám život znepříjemní natolik, že se odstěhujete. Pokud právník docílí toho, že se syn zachoval "zvláště zavrženíhodným způsobem" mohla byste i svůj dar vzít zpět ale netuším zda 19 let není moc na toto řešení. Dejte vědět jak to dopadlo. L

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anaj1313
Datum: 28.09.15 14:31

Syn,nekomunikuje i když před podpisem ,zrušení břemene chodil každý den.Volala jsem na katastr a věcné břemeno jde vrátit zpět,vím že to nebude sranda ale alespoń ,to trošku znepříjemním novému majiteli a on samozřejmě i mě. dám vědět .

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.