Jak zrušit běžný účet

Od: Datum: 25.09.15 20:52 odpovědí: 3 změna: 25.09.15 21:38

Prosím, nevíte někdo jak ztušit účet u České spořitelny? Mbanka, kam přecházím, nemá kodex mobility (nezajistí převod financí s bývalou bankou). Řekněte, můžu ho zrušit u jakékoliv pobočky (na té místní pracují mé kamarádky*cert*). Kolik zrušení stojí? A jak vlastně proběhne ten převod peněz? Mám nějakou část převést internetovým bankovnictvím nebo to prostě nechat na bance, aby zůstatek poslala? A co se spořícím účtem, na kterém je také finanční hotovost? Mám ji převést na běžný účet? Nemůžu na stránkách ČS najít opačnou možnost - že někdo účet ruší, vždy jsou tam rady k založení účtu. Děkuji za Váš zájem. Marci


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 25.09.15 21:08

Musíte osobně navštívit jakoukoliv pobočku ČS a vrátit karty a vypovědět oba účty. Nahlásíte nové číslo účtu a budete čekat 2 měsíce a pak peníze převedou na nový účet. Ty dva měsíce jsou proto, zda někde neproběhla platba kartou, která není zaúčtována. Toto info je dva roky staré, dobu na zrušení účtu mohli zkrátit. Peníze si převeďte, nechte tam na poplatky na dva měsíce, to minimum co zbude, vám přepošlou. Nesmíte se dostat po zaplacení poplatků do mínusu, pokuta asi 200,- Kč.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: scv®
Datum: 25.09.15 21:09
avatar

Nejjednodušší je zajít na pobočku - mělo by být jedno kde - a sepsat to tam hned. Veškerý zůstatek na účtu v den jeho zrušení banka přepošle na Vámi zadaný účet. Pokud peníze nepotřebujete mít co nejdříve k dispozici v nové bance, můžete tedy nechat převod na bance. Zrušení BÚ je podle ceníku zdarma. Myslím, že u České spořitelny zrovna nejsou běžné ani spořící účty nijak výhodné, klidně bych tedy zrušil oba najednou.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.09.15 21:38
avatar

Souhlasím s rádci výše a doplním: Je třeba, abyste o změně banky informoval jak poskytovatele vašich pravidelných příjmů na účet (mzda/důchod ...), tak pravidelně inkasující společnosti (SIPO, nájem, energie ...)

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.