Urezala strom a nechala na našem pozemku

Od: Datum: 25.09.15 17:14 odpovědí: 5 změna: 25.09.15 19:58
Dobrý den, sousedka urezala nás strom , který rostl v rohu naší zahrady. Neinformovala nás a dnes jsme našli 3 metry stromů položeny na naší merunce, ktera díky tomu přišla o 4 metry sve větve. Důkazů Máme dost, že to byla ona. 1. Nikdo z nás to nebyl, 2. Rez je z jejího úhlu, 3.třísky jsou na její zahradě. Reseni: Nechat ji na plote vzkaz a nebo jednoduše ji to hodit zpátky na její pozemek. Vůbec se s ni nebavíme a minulý rok její manžel přes plot bouchál našeho králíka tyčí. Prý ho nechce u svého pozemku a steka na něho jejich pes, který muže dostat z toho infarkt. Strom tam rostl už 20 let a nikdy si na něho nestezovali.
Jak by jste se zachovali?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.15 17:24
avatar

právně nevim,ale to je snad na policajty nebo soud,dyť udělala škodu,proč to nechat být? ...už ten králík byl na facku...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ria®
Datum: 25.09.15 17:28
avatar

Záleží na Vás - chcete přitvrzovat špatné sousedské vztahy? vše se Vám 2x vrátí, protože budou vymýšlet další nové způsoby jak Vám to vrátit..Naši sousedi s kterými jsme naštěstí zadobře dělají sousedům z druhé strany vyslovené peklo.. Nekteří lidi nestojí ani za to se na ně vztekat, prostě pro mě neexistují.

doplněno 26.09.15 02:29:

Ahoj Sepi, já jen vidím, jak se ta škodolibost neustále stupňuje.. začalo to kouřem z komínu, pak otsříhaný větve, podrytý záhony, vymlácený okna... Vyrytej záhon - na střídačku... nechápu, že to někomu stojí za to..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sepi®
Datum: 25.09.15 19:19
avatar

No jo, ale co udělá příště? Pokud bych s ní byla už hodně na kordy, a vznikla by mi škoda, tak volám policajty k sepsání škody, a zjištění pachatele. Přeci je to můj majetek!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.15 19:18

Asi jsem to špatně pochopil, ale proč by jste měli Váš strom házet jí na zahradu? Nebylo to tak, že něco rostlo k nim na zahradu a to oni uřezali? Pokud to chcete řešit, můžete se s nimi soudit, sice to asi ve finále vyhrajete, ale otázkou je, jak dlouho bude trvat soud a kolik Vás to bude stát peněz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.15 19:58
avatar
Sousedka má oporu v Obč. zákoníku § 1016
(1) Plody spadlé ze stromů a keřů na sousední pozemek náleží vlastníkovi sousedního pozemku. To neplatí, je-li sousední pozemek veřejným statkem.
(2) Neučiní-li to vlastník v přiměřené době poté, co ho o to soused požádal, smí soused šetrným způsobem a ve vhodné roční době odstranit kořeny nebo větve stromu přesahující na jeho pozemek, působí-li mu to škodu nebo jiné obtíže převyšující zájem na nedotčeném zachování stromu. Jemu také náleží, co z odstraněných kořenů a větví získá.
(3) Části jiných rostlin přesahující na sousední pozemek může soused odstranit šetrným způsobem bez dalších omezení.
Ovšem mohla se s Vámi dohodnout dopředu, požádat Vás o ořezání. Určitě byste řezal šetrněji.
Zkuste jí říci, že klidně na požádání upravíte další stromy, které ji případně působí škodu nebo jiné obtíže. Podotkněte, že byste neradi přišli opět o část meruňky nebo jiného stromu, jako teď.
Dvacetiletý strom už může poměrně hodně stínit jejich zahradu. Chodili jste k sousedům hrabat listí spadlé z větví toho stromu na jejich zahradu?
Ono někdy se pohár trpělivosti naplní. I přeteče...
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.