Hlasitost hudby, rušení nočního klidu

Od: Datum: 25.09.15 09:26 odpovědí: 21 změna: 27.09.15 08:23

Pořádáme zábavy v obci jen v létě v období prázdnin a to jen v sobotu. Máme povolení od obce, schválilo to zastupitelstvo. Jeden občan si stěžuje na velkou hlasitost v noci. Říkám jeden občan, který tam koupil před rokem dům asi 80 m od výletiště. Přitom výletiště tam existuje už aspoň 30 let, takže předem věděl, že tam nějaká produkce bude. Myslíte si, že může zarazit produkci během léta?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 25.09.15 09:54
avatar

Ano, pokud bude právně zdatný, klidně si celé léto nezahrajete..

Základní info http://magazin.obyvatele.cz/c…ho-klidu-mate-pravo-se-branit

Pokud v noci nechá změřit hluk a ten přesáhne hladinu 40 decibelů, budete k zákazu činnosti mít i pokutu.

doplněno 25.09.15 11:29:

Ohlášení na úřad neznamená posvěcení porušování zákona. Starosta ani jeho kamarádi nemají na obcházení zákona či daných limitů kompetence!

I já jsem volal PČR na soukromou akci pro porušování nočního klidu - volali mi zpět, že to je povoleno starostou /ženil se mu synovec a starosta byl na místě. To přeci neznamená, že noční klid dodržovat nemusí! Oslavu či zábavu nikomu není nutné rušit, pokud si uvědomí pořadatel, že hudba je slyšet i ve tmě...

Klasické zesilování ve 22, 24 a 02 hod. je iritující a volá po řešení přes úřady nadřazené nějakému starostovi... To už pak znamená boj a válku dvou stran.

Přejete-li si, najdu příslušné odkazy pro řešení ... sám to budu v příštím roce zřejmě potřebovat.

doplněno 25.09.15 12:24:

Pro tazatele - rozdělme to celé na dva problémy. Hluk a veřejnou produkci.

Hluk, jak jsem zjistil na stránkách PČR, může obec regulovat: "Obec může na základě § 10 písm. a) obecního zřízení mimo výše uvedeného regulovat např. také rušení nočního klidu a obtěžování hlukem (viz stanovisko ODK č. 18/2008), užívání zábavní pyrotechniky na veřejných prostranstvích (viz stanovisko ODK č. 20/2008), anebo rozdělávání a udržování otevřených ohňů (viz stanovisko ODK č. 7/2007)"

hluk § 30 Předpis č. 258/2000 Sb. a pokuty §92

Dobou nočního klidu se dle § 47 odst. 3. zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, v platném znění (dále jen "přestupkový zákon") rozumí doba od 22. do 6. hodiny. Obec může obecně závaznou vyhláškou nebo rozhodnutím vydaným na základě obecně závazné vyhlášky stanovit výjimečné případy, zejména slavnosti nebo obdobné společenské nebo rodinné akce, při nichž je doba nočního klidu vymezena dobou kratší nebo žádnou.

Na danou akci tedy musíte mít písemné povolení. Stěžovatel pak řeší přes hygienika http://www.zivotni-prostredi.cz/mereni-hluku-a-vibraci - může tvrdit, že vibrace způsobují zdravotní potíže jemu i zvířatům daného okolí..., do vyřešení bude pozastaveno veškeré povolení akcí.

Bod 2 - veřejná produkce - https://forms.osa.cz/forms/Li…veVerejneHudebniProdukce.aspx

Pokud nebudete mít řádné povolení a poplatky, povozí se na vás OSA - podnět k prověření registrace a úhradu poplatků samozřejmě zajistí ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mefistos2
Datum: 25.09.15 10:16

Takže v tomto případě by se nikdy nikde nemohla v noci dělat venkovní zábava. Zastupitelstvo, které reprezentuje obyvatelstvo obce, schválilo konání zábav přes prázdniny a to v sobotu. Pak je divné, že jeden člověk to ukončí. A přitom zábavy se tam konají už desítky let.

Datum: 25.09.15 11:09
avatar

Já bych řekla, že odkaz od rádce výše se týká neohlášeného a neschváleného hluku - pokud je akce ohlášená, tak většinou člověk nic nenadělá, to by se u nás muselo zrušit kvůli stížnosti na hluk Vinobraní i s Burčákfestem a vůbec ve všech vesnicích a městech fesťáky a zábavy *smich*.

Pokud je akce ohlášená a schválená (to především!), tak pochybuji, že to zarazí jeden nespokojený občan.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mefistos2
Datum: 25.09.15 11:21

Takhle si to myslím i já. To je veřejná produkce a schválená obcí, která se koná jen v létě a v sobotu. Ne trvale. Pak by se nemohlo konat nikdy, nikde nic. Jak říká kolegyně Vinobraní, Hody, atd ve všech obcích a městech. Kulturní venkovní areál je mimo obec, asi 80m od prvního inkriminovaného domu. Pódium s muzikanty je natočeno mimo koridor na obec. Po bokách areálu jsou túje, aby snížily hladinu zvuku. Může to jeden člověk zarazit?

Datum: 25.09.15 13:28
avatar

Ono nelze dělat zábavu bez hluku? Nedá se ve 22 hodin stáhnout volume na přijatelnou mez?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 25.09.15 13:38
avatar

Ono to lze - bohužel to není IN. Já se přistěhoval do vesnice, kde na hřišti byla diskotéka 4x do prázdnin. S tím člověk může počítat.

Poslední prázdniny byla diskotéka 5x, do toho 4x svíca a sem tam akce zcela soukromá a nehlášená. Když to začne ve 20 hod, je vše v pořádku. Ve 22 hod se zesílí tak, že člověk v domě 500m od místa akce musí zesílit TV o 30%, aby tomu rozuměl.

Děti se budí, dospěláci nemůžou usnout...

O půlnoci se přidá - vždyť je to super... *hej**ua* To nám začnou tančit skleničky v kuchyni.

2hod ráno - to je ten správný čas na rokec (jsem metalista, resp. poslouchám hlavně rock a metal). Samozřejmě volume UP, jsme borci,...*zed*

Pokud je akce hlášená předem, odvážím na tu noc děti k rodičům (ne každý má tu možnost). Pokud jdu následující den do práce, modlím se, abych navyspalý nesrazil nějakého ožralce, co se tak dobře bavil...

doplněno 25.09.15 16:40:

@mefistos2 - jedna věc je koupit pozemek u výletiště, u hřiště, u kostela... druhá věc je soužití občanů a naschvály. To zesilování "hudby" považuji za naschvály provozovatele "mám v ruce papír od strýčka starosty, ať to ostatní slyší"...

K Řecku, Španělsku - jak to s nimi dopadlo? Krize, nezaměstnanost, dávky od EU - ... to všechno ty diskotéky *smich*

A Chorvatsko.. to bude za chvilku na stejné hraně - když tam nikdo nebude jezdit na dovolenou kvůli muslimům...

Ať jsem byl na diskotéce či dechovce, všude aparatury a nejnovější repro... Co před 20ti lety bylo 50 watů, dnes je 500 málo. Děcka jsou hluchá už v 15ti letech ...

Nikdo tam normálně nemluví - musí na sebe křičet, aby se slyšeli... Toto není normální!

A těch dotazů zde "nemůžu najít holku, jak ji mám oslovit..." se nedivím, když na takové muzice přijde a z metru na ni řve "ahoj, můžu tě pozvat na skleničku" - "coooo?" - "můžu tě pozvat na skleničkůůůů?" - " coooo?" - "ááále nic..."

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mefotos2
Datum: 25.09.15 20:11

Dá se to udělat, aby proukce byla po 22 hodině tišší. Ale jak zaručíte, že je pod 40 decibelů? Já myslím, že o takových detailech by měli být lidé tolerantní.

U mne u vedlejšího domu štěká celé noci pes. To je rušení klidu. Den co den. A co mám dělat? Zavřu všechna okna, dám na sebe duchnu a spím. Nejdu si stěžovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.15 12:14
avatar

jj, pokud je akce ohlášená a schválená, pak vám ji jeden občan nezarazí. Jenže tady pozor. Jste na hodně tenkém ledě. Ať nedopadnete jako jeden kluk nedaleko Uherského Hradiště. Provozoval hospodu a pořádal veřejné zábavy i privátní zábavy pro svoje známé. A na ně právě dojel. Kámoši na takových privátních zábavách dělávali kravál. Jednou ten kluk dostal výstrahu, příště pokutu pár stovek, no a ono to nestačilo. Zas jednou dělali kravál, jenže tou dobou už věc řešili hygienici. Kluk dostal takový flastr, že hospodu zavřel.

Tak vám dobře radím, dávejte si pozor na neohlášené a neschválené akce, ať toho jednoho občana nezdivočíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.15 15:19
Podívejte se do Rakouska, tam si po 22 hod. můžete tak broukat pod nosem
Ohodnoceno: 1x
 
Od: mefistos2
Datum: 25.09.15 16:32

Nevím jak v Rakousku, ale podívejte se na Itálii, Chorvatsko, Španělsko, Řecko atd - tam teprve večer život začíná. Tam se vyhrává v noci a lidi jsou více méně rádi. Přes léto se takováta činnost toleruje, to je normálni stav.

A druhá věc. Člověk koupil barák, když areál existoval už spoň 30 let. Tak to neměl kupovat, když to věděl. Přece si nekoupím barák třeba u kostela a budu chtít , aby se kostel zbořil, protože zvoní zvony. Kdyby bylo výletiště postaveno později, tak je to jiný případ.

Datum: 25.09.15 17:21
avatar

Řecko Chorvacko,Španělsko a v jiných přímořských státech se přes den odpočívá protože v tom vedru se nedá nic dělat jiného. Až v noci kdy teplota klesne tak se otvírají obchody a začíná se ,,žít"V kostele zvoní zvony tak 3x denně 5 minut Ty řádíš celou noc.Koupit barák je jedna věc a obtěžovat hlukem jakýmkoliv je věc druhá.

doplněno 25.09.15 18:06:

Auta,dráhy,tramvaje mají státem stanovenou hlukovou hladinu. A pro- po nejsi Ty z Lučiny? Tam také přes léto v kempu několik roku řádily na nočních karnevalech motorkáři,veteráni amerických aut,atd.Po mnoha stížnostech jak místních lidí tak lidí z okolnich obcí se letos obec všechny akce zakázala.Ono nebylo nic příjemného poslouchat mimo silné hudby řev motoru při jejich nějakých soutěžích. Třeba o půl noci kdo rychleji objede přehrahu nebo ve tři ráno obrovský ohňostroj.Myslíš že je to diskriminace těch lidí co chodí do práce,Nebo těch co chtěli zábavu? Jsou tu hutě,doly,drátovna automobilka Hyunday kde se pracuje i o výkendech.Stačilo tento hluk v noci omezit na přijatelnou míru ale domluva nebyla žádná. Byli jsme jen blbý vesničané.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mefistos2
Datum: 25.09.15 18:31

Pořád mícháme hrušky s jablky. Motorkáři jezdili a bavili se - je to zábava malé skupiny lidí, kteří popřípadě ničili i přírodu. Fabriky, automobilky - rachotili ve dne v noci. Ale tady se přece jedná jen o 8 akcí v létě.To není žádná soustavná činnost. To je zábava pro lidi, kdy si mohou povykládat, posedět, mladí třeba najít životního partnera, turisté navštívit obec a "uvalit" nějaké peníze. Navíc část peněz se dává i na dobročinné účely. Na to je třeba jinak pohlížet. Já vím, že se v noci překročí těch 40 decibelů. Ale že by to někoho ohrožovalo? To nad ne. Vždyť jsi také chodil na zábavy.

Datum: 25.09.15 19:06
avatar

8 akcí to jsou všechny víkendy o prázdninách a ,,To je zábava pro lidi, kdy si mohou povykládat," Při hudbě na kterou si stěžuje člověk co bydlí o 80m dál? No a s těmi penězi ze zisku,bez jakéhokoliv dokladu? No i já jsem kdysi provozoval podobný podnik. Na zábavy jsem také chodil a také jsem se rozčiloval kdy přišli policajti a nutili nás hudbu ztišit.Pochopil jsem až když jsem dospěl a kvůli takovému kraválu jsem se nevyspal a ráno jsem musel do práce. JInak se Tě zeptám opačně. Proč jsi si pronajímal takový areal když víš že v okolí jsou rodinné domky ze kterých určitě si někdo bude stěžovat.?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mefistos2
Datum: 25.09.15 19:49

Ne, ne, nikdy problém nebyl. I v tom domě bydleli lidé. Nestěžovali si. Brali to jako kulturu pro obec. Zpestření, které patří k létu. Nakonec dům prodali. A je to tu. Nový občan, bohatý občan, chce klid. Nezdá se ti, že mezi lidmi je netolerance. Každý chce jenom to své a na druhé se neohlíží. Jistě řekneš, ale ty se také neohlížíš. Ale podívej se, to je jen jeden člověk. Minorita. Tak by se snad měl nad sebou zamyslet.

Datum: 25.09.15 20:30
avatar

No ze skušenosti vím že těch odvážných na vesnici co to řeknou naplno do očí je málo,pak jsou lidé co brblají ale jen doma ale někdy se přidaji k těm odvážným a pak jsou lidé kterým se to nelíbí ale drží hubu aby si to náhodou s někým nerozházeli. Každý rok pořádáme na začátku prázdnin hasičský karneval a také po půl noci jezdí policajti že si někdo stěžuje ať uberem na hudbě..V podezření jsou bydlíci v okolí. Noví co se přistěhovali a postavili si domek. Každý to zapírá,že on si nestěžoval. Nakonec jsme zjistili,že si stěžují lidé naproti přehrady z jiné obce.Přes přehradu po vodě se ten zvuk nějak lépe nese a na druhém břehu je to ruší.Ono podezření je těžké.Lehce se řekne ,,on si stěžuje" ale je to pravda? Nemá někdo na tebe nějakou zlost?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mefistos2
Datum: 25.09.15 17:34

Pojem obtěžovat hlukem mohu rozvinout i na silnice, dráhy, tramvaje rachotí po kolejích celou noc atd. Dá se to tolerovat. Žil jsem ve městě a dá se na to zvyknout, jen člověk nesmí být přecitlivělý na všehno a být tolerantní. Tento hluk je 8 x za rok. Jen v době prázdnin. A navíc lidé to chtějí. Je-li nějaká demokracie, tak většina obce to chce. Jen mizivá desetinka ne. A jak jsem k tomu přišel? Přece zastupitelstvo je vzorek obce. Zastupitelstvo si lidé zvolili. To hájí jejich zájmy. Na všechno nemůže být referendum. Pokud to zakážeme, tak je to diskriminace většiny obyvatel.

Od: buss
Datum: 25.09.15 17:37

Pořádat akce můžete jen v intencích zákonů a po 22 hodině na povolení a obec ještě určí podmínky! Třeba že musíte všechny dotčené občany upozornit předem a jak. Obec má zřejmě na toto vyhlášku a tu máte znát. Občan si může stěžovat a obec, popř. přísl. orgán to bude řešit. Co tam kdy stálo je irelevantní. Stěžovník si ji třeba nastuduje...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: mefostos2
Datum: 25.09.15 17:49

Žádný starousedlík si nestěžuje, jen nový "přistěhovalec". Když jsem "úzkoprsý", tak v tom místě nebudu kupovat barák. Když je tam výletiště, tak tam jistě musí být zábavy. To je moje filosofie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.15 22:07
avatar
Právo není na tvé straně, tak se s tím smiř.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: mefistos2
Datum: 26.09.15 15:17

A teď z druhého soudku. Po cestách jezdí motorkáři, kteří si úmyslně montují laděný výfuk. To je pak řev motoru, který je slyšet snad na 5 km. Když jde na technickou, tak to změní, aby prošel. A pak dá zase laděný. Tak, kde je právo?

Od: jmlc®
Datum: 27.09.15 08:23
avatar

když ho chytí PČR, sebere mu techničák a pošle na novou TK - plus pokuta - tady je právo

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.