Stres - špatně od žaludku

Od: Datum: 24.09.15 19:44 odpovědí: 5 změna: 25.09.15 19:50

Dobrý den , prosím vás o radu.Už od začátu školního roku je mi většinou tak nějak špatně.Nejdříve mi bylo zvláštně celý týden,potom však týden nic a celkem v pohodě . Avšak o víkendu mi začalo být zase špatně , ale dnes ve čtvrtek je to lepší.Mamka to přisuzuje ke stresu.Horší je , že je mi tedy z toho hůře od žaludku,takže méně jím.Když třeba jím sama , tak je to v pohodě,ale když před rodičema , tak se prostě asi bojím a udělá se mi špatně.Nevíte co s tím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.15 20:52

Dobrý den. Příčinu potíží se žaludkem může najít jen lékař. Tudíž se dejte pro jistotu vyšetřit odborníkem. Na stres se dá koupit spousta čajů, které mají zklidňující účinky. V neposlední řadě, zkuste stres odbourat nějakým vnitřním cvičením - meditace, joga...V neposlední řadě třeba i návštěva psychologa by mohla pomoci. Pokud máte potíže s příjmem potravy, byť jen občasné, nepodceňujte to!

Ohodnoceno: 4x

Datum: 25.09.15 05:58

Přes internet nikdo příčinu tvých potíží neurčí,

budeš muset k lékaři, pravděpodobně i k psychologovi.

Pokud by problémy byly zaviněny stresem,

nedoporučuji žádné čaje ani volně prodejné prostředky.

___

Ani jedno by ti sice nemělo ublížit, ale ani jedno neodstraní příčinu stresu.

V případě stresu by bylo potřeba odstranit jeho příčinu, potom by problémy měly postupně odeznít.

Ovšem s odstraněním příčiny pomůže jen psycholog.

_____

Jestli v dřívějších letech problémy nebyly:

Nezměnilo se letos ve škole, ve třídě, ve vztazích se spolužáky a s vyučujícími?

Nečekají tě letos nějaké zkoušky?

_____

Měla bys vysvětlit, proč když jíš sama, je vše v pořádku, pokud máš jíst s rodiči, objeví se problém.

Takhle to naznačuje možnou poruchu příjmu potravy.

Ohodnoceno: 6x

Datum: 25.09.15 07:36

jj, začínající neuróza. Divné pocity v břiše, nenadálá bolest kolem žaludku a podobně. Můj otec si myslel, že mám žaludeční vředy. Moje dorostová doktorka mi tehdy povídala, že jsem pouze začínající neurotik. Že prý kde bych vzal nějaké vředy a kdo mi takovou blbost nakukal? Dál povídala, že neurotici nebývají jen mezi staršími lidmi, ale i mezi studenty a celkem běžně se prý neurózy vyskytují i mezi děcky na prvním stupni základních škol. Jeden by nevěřil, ale prý je to tak.

Zde rada mojí tehdejší doktorky :

Zkus se důsledněji připravovat do školy. Ať máš napsané úlohy a máš aspoň trochu páru o tom, co se bude zkoušet nebo psat na písemce. To by ti mělo pomoct.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.09.15 08:38

Kristýno, mám podobné stavy, léčím se žaludkem. Nicméně u Vás bych bych viděl rady některých kolegů a kolefyň nade mnou.

Příčinu potíží se žaludkem může najít jen lékař... i návštěva psychologa...udeš muset k lékaři, pravděpodobně i k psychologovi...volně prodejné prostředky. Ani jedno by ti sice nemělo ublížit, ale ani jedno neodstraní příčinu stresu.

Píšu ze zkušenosti, a Vy se rozhodněte podle svého. Já si tenkrát taky nedal říci a řešil jsem to po svém...

Přeji krásný víkend. Prodloužený!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.09.15 19:50

jediné co pomůže, je odstranit příčinu - tj. poctivě se připravovat do školy, aby tě tam nic nemohlo překvapit a abys z toho neměla trauma... píšu z vlastní zkušenosti - všechny uklidnující čaje a léky pomůžou jen na chvíli, jediné trvalé řešení je vyřešit příčinu... a to není lehké - držím palce :)

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.