Jak najdu dlužníka zloděje

Od: Datum: 24.09.15 12:55 odpovědí: 3 změna: 25.09.15 14:00

Ahoj rádcové, již jsem se Vás ptala , jak s neplatícím nájemníkem. Dnes je nájemník z bytu pryč a nyní bych potřebovala od Vás další radu - Nechal dluh na nájmu a službách za dva měsíce a spolu s ním, když se vypařil, zmizely z bytu spotřebiče a nový koberec. Vše převzal při počátku nájmu a podepsal se smlouvou i předávací protokol, mám i nafoceno. Ještě dnes jsem našla v různých inzercích jeho staré nabídky z července, kde prodává naše věci z bytu. Je to tam i s fotkama z našeho bytu, kde to fotil, s jeho e-mailem ve kterém je celé jeho jméno, s telefonem a mapkou převzetí v ulici našeho bytu. Prosím o radu - Existuje nějaký způsob, jak jej najít a jak vymoci dluh a náhradu za ukradené věci - když znám jméno, datum narození, e-mail, telefon a to je tak všechno, protože adresa bydliště, které udal do nájemní smlouvy je městský úřad, (jak jsem bohužel zjistila). Změnil zaměstnání a vím jen to, kde přibližně, asi, pokud i to nebyla lež, jako ostatní co říkal. Je na facebooku, stejně tak jeho rodina, ale to je mi vše málo platné. Také jsem našla v evidenci dlužníků, že má exekuce. Jak dohledat takového člověka, kde se zdržuje a jakým způsobem vymoci škodu? Dík za každou radu Luca


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 24.09.15 13:12

Pokud vám něco odcizil, měla jste jít na policii, budete žádat náhradu škody. Najděte rubače, nebo jděte k soudu. Na to ty orgány státu máme a platíme si je. Taky jsme mohla někoho požádat, aby na inzerát odpověděl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 24.09.15 13:14

Lucie, proč jej chcete hledat sama? I kdybyste našla jeho bydliště a zazvonila u něj, myslíte, že vám vše uhradí? Tuto práci nechte na Polici. Až podle výsledku hledání Policie se rozhodnete jakým způsobem budete škodu vymáhat (pokud strachem z orgánů vše nezaplatí dobrovolně).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.09.15 14:00

Jděte na polici a co nejdříve podejte trestí oznámení. Jiné řešení není. Na soudě nemají prostředky ani lidi k prošetřování pobytu. Musela byste nejdříve podat občansko-právní žalobu a teprve v tomto řízení by se zjiťoval faktický pobyt žalovaného. To je ale na delší dobu a věci už budou fuč. Zřejmě byste se musela nechat zastupovat advokátem a také platit jeho výlohy. Soukromého exekutora může kontaktovat až na základě exekučního titulu, který ale teď nemáte. Tím by mohl být až rozsudek soudu.

doplněno 25.09.15 14:03:

Na policii si s sebu vezměte všechny důkazy a informace, které jste shromáždila, včetně vaší korespondence. Je možné, že nejste první obětí a policie má výtečníka ve své databázi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.