Rozvod - neustálé zákeřnosti ze strany paní

Od: Datum: 24.09.15 12:26 odpovědí: 14 změna: 24.09.15 18:39

Dobrý den.

Chtěl bych poprosit o radu, jak mám postupovat v případech, kdy se z bytu ,,ztrácí" resp. paní odnáší věci a stěhuje si je do nového bytu.

Zatím nejsem rozvedeni, není podán ani návrh na rozvod a vypořádání, či o děti.

Jedná se mi o věci, které nejsou její, jsou tedy buď přímo moje a nebo společné, pořízené za doby manželství. Žádnou dohodu o vypořádání jsme stále neuzavřeli, ani na předběžném návrhu, co by si chtěla ponechat, tyto věci vůbec uvedené nejsou. Neříká mi o nich, prostě přijdu domu a vidím, že na poličce ,,cosi" chybí... Jedná se o věci řádově za tisíce Kč. Když se na toto u paní dotáži, odvětí mi, že si je vzala a že mi je prostě nedá, že si je vědoma, že ta věc není ,,úplně" její, ale že je ji to jedno a prostě ji to nezajímá, ať si na ni třeba zavolám Policii ČR.

Velmi se obávám toho, že ,,jednoho" dne mohu přijít domu a bude chybět např. televize a bude mi odpovězeno, že neví, kde je, že jsem si ji vzal asi já...

Jak mám tomuto ,,rozkrádání" zabránit a na tyto činy reagovat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lopatak
Datum: 24.09.15 12:30

Já být vámi, tak si vemu z bytu to nejcennější. Třeba TV, jak píšete a schoval bych ji u kamaráda nebo u rodiny. Dále bych vyměnil FABky. Jak se říká, žádný sra*í s mladou paní... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.15 12:30
avatar

pokud se chcete vyhnout násilí, tak vyměňte zámek od dveří a nebo opravdu zavolejte PČR

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fofolan
Datum: 24.09.15 12:40

Kontaktoval jsem před chvílí právníka s tímto dotazem a moc mi toho bohužel neporadil.

Jen s tím vyměněním zámku - to prý udělat nesmím, protože bych ji zamezil přístup k jejím věcem v mém bytě ( ten je můj - pořízen před dobou manželství ). Tvrdila by, že byť by si v bytě nechala třeba jediné ponožky, neumožnil jsem ji přístup k jejím ,,věcem" a mohla by dále negativně jednat vůči mě...

Datum: 24.09.15 13:17
avatar

tak to bude oříšek, jedné známé chlap před rozvodem zase "vyluxoval" společný účet v bance a nenadělala nic

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.15 17:14
avatar

Tohl e jsem nedávno řešil s mým kamarádem. Byl v práci a "ještě" manželka se odstěhovala z bytu se vším všudy. Zbyl mu tam počítač, jedna postel do dítěti, kuchyňská linka (skoro prázdná), jedna skříň s jeho věcma,zničené koberce od stěhováků a maso z mražáku, které už teklo. Neměl si ho ani v čem uvařit. Radil jsem mu at hned vymění zámek a zavolá na policii. Pak se to řešilo na úřadu, dotyčná dostala 500kč pokutu za přestupek Právník mu taky radil vyměnit zámek. Následně po této události asi za 14dní mu volal pán z policie, že u něcho sedí jeho manželka a stěžuje si, že se nemůže dostat domů, do společného bytu. A že ji tam musí pustit.Ani nedokázala říct, co si chce v prázdném bytě vzít.

Po naší rozmluvě mu řekl, že ji tam pustí jen když bude doma a za přítomnosti policie a jeho advokáta, což doytčná odmítala. Následně na "nátlak" poldy mu teda řekl, že ji tam pustí, i když bude v práci, ale že tam má, novou ledničku a křeslo s televizí plus půjčku v hotovosti od rodičů 120tis které mu půjčili na nový nábytek a zařízení. Ať mu teda dá záruku na tyhle věci a nebude problém, protože ví, že by to stejně bývalá ukradla. Tím to haslo, polda už ho neotravoval a měl klid

Takže nebuď posera a vyměň ten zámek, protože již zítra se můžeš z práce vrátit do holobytu. Za přestupek 500kč se to přece tvojí skoro ex hodí, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 24.09.15 13:31

Právník neprávník, fabku bych vyměnila a na dveře nalepila lísteček, že z bytu se ztrácí cenné věci, nikdo neví kdo je odcizuje a proto chcete zabránit dalšímu rozkrádání, mohly by se ztratit i tvé osobní věci a tomu chcete zamezit. Vy nejste si vědom, že byste někomu půjčil klíče.

Dodatek - Pro osobní věci si můžeš dojít dne xxx v ... hod. Dvěře se vzkazem bych vyfotila a mladá paní ať se stará.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.09.15 13:59
avatar

Pokud máte od věcí nákupní doklad (ať už papír, nebo třeba výpis z účtu - potvrzení o zaplacení), kontaktovala bych policii ČR a podala trestí oznámení pro krádež. Pokud je nemáte, bude se blbě vysvětlovat, že jsou věci opravdu Vaše, každodpádně fabku bych opravdu vyměnila a paní napsala doporučený dopis a sms, že si své věci může vyzvednout v té a té lhůtě (třeba každý druhý den od šesti do sedmi večer). Tím pádem jí nebráníte v přístupu k věcem.

Další - i když trochu neofiko rada - s paní zatřepat (beze svědků) a důrazně varovat, že na Vaše věci už nesáhne.

doplněno 24.09.15 14:46:

Danis - protože "za zeptání" právní nic nemá, tak proč by se strhal, aby někomu radil? Pokud člověk nesype, tak mu málokdo pomůže.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: danis
Datum: 24.09.15 14:32

proč se ptáte tady, když máte možnost se zeptat "právníka"?

vyměnit zámky, sbalit věci,které jsou její, dát jí prokazatelně vědět, kdy si je může vyzvednout a nazdar

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 24.09.15 14:54

Váš problém vyřeší nasraný velký pes a upozornění na psa na dveřích , či podání oznámení na policii - co že vám bylo ukradeno - musíte to dokázat -ne bylo to tam a není- fotodokumenace, svědci atd...vyměnil bych zámek - policajti vás maximálně vyzvou k podání vysvětlení a poučí Vás že jste se dopustil přestupku ... prokážete vlastnictví bytu a rozvodové řízení - žádost snad máte, pochybuji že by se v tom hrabali, v žádném případě s paní netřeste ani beze svědků a pokud s ní budete jednat zapnout videokameru, či přizvat souseda...pokud by věc sklouzla do napadení a nějaké modřině či šrámům očekávejte problém, záleží jak je paní chytrá a jak má ošéfovaného právníka / pokud půjde od vás a trochu zakřičí a otře se hubou o zeď, od vchodu zavolá chrániče je problém/, pokud dobře nezbydou vám ani peřiny na zakrytí pod mostem...spravedlnost je slepá,hluchá a nevidí...a pargrafy vyloží 4 právníci, 6 právními názory a soudce to odsoudí podle svého nejlepšího kamaráda, hernajs chtěl jsem napsat svědomí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fofolan
Datum: 24.09.15 15:36

Zeptám se ještě takto: Vyměnit fabku i přes to, že má v bytě hlášené trvalé bydliště? Nebude potom moci se přes PČR do bytu ,,legálně" dostat?

Datum: 24.09.15 15:57
avatar

Trvalé bydliště, je jen evidenční údaj. Nezakládá právo v bytě nebo domě bydlet, přes nesouhlas vlastníka.

Takže bych též vyměnila zámky, sbalila její věci a klidně jí je odvezla domů, případně jen písemně oznámila od kolika do kolika a kdy, si je může vyzvednout.

To, jak budete řešit co již odvezla, je na Vás. Možná by bylo rozumné co nejdříve sepsat majetkové vyrovnání a v tom přihlédnout k tomu, co si již odvezla a o to by dostala méně..

doplněno 24.09.15 19:12: Nicméně ten TP plus majetkové vyrovnání atd doporučuji vyřešit obratem. Napadlo mě, že by možná stačilo, aby paní zahrála divadlo zámečníkovi o zabouchnutí klíčů, ten koukne do OP, uvidí, že tam bydlí a byt může otevřít i bez PČR.
Tedy to nejcennější bych z bytu možná opravdu schovala někam mimo tento byt, pokud reálně hrozí, že o to nenávratně přijdete.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 24.09.15 15:58

Neřešte to, nikdy není nic fér. Vyměnit zámek, vyzvat k odebrání osobních věcí a čekat. Budete doufat, že nebude chtít paní chodit po úřadech a policajtech. Pustit jí do bytu můžete kdykoliv. Nebuďte posera a zachraňte co se dá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.15 18:14
avatar

Podle mne je důležitý fakt, že nejenom že nejste rozvedeni, ale ani jste o to doposud nezažádali. Takže se jenom od Vás odstěhovala. Podle mne vyměnit zámek sice můžete, ale když bude chtít, tak zavolá policii ona, že je Vaše manželka A Vy ji znemožňujete přístup domů. Zažádejte o rozvod a věci, které máte rád, k někomu schovejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danis
Datum: 24.09.15 18:39
Snad ma v OP cislo domu! Klice od domu mit bude, muze bydlet klidne na chodbe! W
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.