Dědické řízení

Od: Datum: 23.09.15 12:39 odpovědí: 2 změna: 25.09.15 08:32

Dobrý den, zajímalo by mě, jak postupuje notář v případě dědění ze závěti. Jest-li pozve všechny uvedené dědice v závěti a v případě že ne, jak kontroluje vypořádání mezi dědici i těmi, kteří nebyli ozváni? Dozví se vždy dědic, že byl uveden v závěti i když sed nejedná o děti, ale kupř. sourozence?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.09.15 07:49
avatar

Dobrý den, ten průběh dědického řízení není nijak jiný od řízení bez závěti. Pokud je závěť, tak by měl notář oslovit každého ze závěti, koho se podaří dohledat. Případné spory o majetek notář neřeší (nekontroluje) - to je věc pro soudní spor mezi dědici.

Pokud máte nějakou pochybnost, tak můžete notáře oslovit a zeptat se u něho. Podívejte se viz odkaz na průběh dědického řízení. Zdravím!

http://www.notar-houdek.cz/dedictvi3.htm

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.09.15 08:32
avatar

Paní Aleno,

možná že jsem neporozuměl otázce, kolega Ben to píše správně. Já spíše zareaguuji, co cítím v otázce a spekuluji.

Dědicové se to určitě dozví, pokud není teoretický problém se sehnáním dědice. Každý kdo je uveden v závěti a žije, se o tomto určitě dozví. Notář pozve všechy, kteří můžou dědit, jich se určitě vyptává, zdali ví ještě o jiném, kdo by měl dědit.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.