Vedení v práci nás nutí na přezčasy

Od: Datum: 19.09.15 13:38 odpovědí: 5 změna: 23.09.15 08:09

dobrý den

pracujeme ve firmě od pondělí do pátku. Vedení firmy kde pracuji nám přikazuje abychom chodili na přezčasy (tz 12hod). Na tom by nebylo nic. Ale momentálně máme pokles výroby a pracujeme pouze do čtvrtu. Už je to delší dobu a ještě asi nějaký čas potrvá. Ty páté dny nám odebírají z naší dovolenky. A ted přišli s tím, že kdo má málo dovolenky tak musí chodit na přezčasy. Není to trochu ujeté? nejde jim to vysvětlit. My bychom chtěli do práce normálně 5 dnů, ale není práce tak nnám nutí volno. Ale máš ho málo tak si to naddělej.

vždyt to je jedno proti druhému. Jak proti nim argumentovat? prostě to nejde, to je překážka v práci že není co dělat páty den. A když už ho berou z našeho volna přeci nemužou chcít po nás přezčasy. Je to blbost, nebo se ve všem mýlím a smí to? ¨děkuji za rady jak proti nim.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.15 14:02
Budto delejte tak pomalu aby vam zbyla prace i na paty den a nebo je nejlepsi argument jit pracovat jinam.Pravdepodobne delate u soukromnika, ktery vam rekne,ze kdyz se vam to nelibi, tak muzete jit, na pracaku je lidi dost.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.15 14:49

soukromnik to není, ve firmě pracuje cca 200 lidi. A dělat pomalu nejde.

Od: q
Datum: 19.09.15 16:10
No a proč si to necháte líbit? Když proti tomu nic neuděláte, tak si to samozřejmě zaměstnavatel vyloží, jako že vám to nevadí, a bude v tom pokračovat. Jestli máš strach z problémů, tak se vždycky můžeš uchýlit k naší národní tradici a prásknout to anonymně. Tady na to máš návod: http://www.suip.cz/pracovnepr…y/podani-podnetu-ke-kontrole/
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.15 03:30
avatar

Podle mne zaměstnavatel porušuje zákoník práce,

čerpání dovolené po dnech (každý pátek) není oprávněným zájmem zaměstnance.

Vidím to jako překážku v práci na straně zaměstnavatele,

za niž Vám náleží náhrada mzdy.

_____

Také doporučím Inspektorát práce, podnět ke kontrole můžete podat i anonymně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 08:09

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.