Česká pošta - výzvy

Od: Datum: 23.09.15 10:09 odpovědí: 12 změna: 24.09.15 00:56
avatar

Dobrý den, mám dotaz. Pracuji na recepci a přebírám i poštu. Často chodí výzvy k vyzvednutí zásilky, které normálně orazítkuji, podepíšu a dám pošťačce. Je jich každý den tak 2-3. Ale teď mi řekla, že už razítko pošta nebere a musím tam psát číslo OP. Přijde mi to jako nesmysl, přece nebudu psát SVOJE číslo OP na firemní zásilky! Navíc nepracuji přímo pro tu firmu, které to chodí, ale recepční tu jsou externě. Má ČP právo po mně tohle chtít? Psát každý den až na tři výzvy svoji občanku?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kutululu
Datum: 23.09.15 11:24

Tak za prvé nechápu, proč musíte razítkovat i výzvy k vyzvednutí zásilky a vracet je pošťačce? Jak tedy potom adresát ví, že má zásilku na poště, když nemá výzvu? A proč stvrzujete výzvu, když nemáte zásilku v ruce? A za druhé bych svoje číslo OP neuváděla. Zašla bych s tím za vedoucím nebo kompetentní osobou ve firmě, aby to nějak vyřešili.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 11:29
avatar

Protože to po mně pošťačka chce? Ona nenosí balíky ani poštu, jenom si vyzvedává ty výzvy. Přijde jeden pošťák, donese výzvy, přijde další, donese balík, přijde pošťačka, dám jí orazítkovaný výzvy. Vyptávala jsem se a dali mi sem tu jejich zákaznickou kartu, tak snad bude stačit tohle.

Od: kupr
Datum: 23.09.15 12:26

Tak to příliš nechápu. Proč nějaké výzvy když ty balíky přinese jiný pošťák. Výzva k vyzvednutí zásilky se přece dává do schránky v případě, že adresát není zastižen na uvedené adrese a je to výzva aby si zásilku vyzvednul na poště. Pokud jsi na recepci a jsi tam poštovními doručovateli zastižitelná tak nevidím žáden rozumný důvod dávat nějaké výzvy k vyzvednutí zásilky když navíc, tak jak píšeš ti jiný pošťák ty zásilky (balíky) přiveze. Smysl by to mělo kdyby v té firmě v době doručení zásilek nebyl přítomný nikdo kompetentní ty zásilky převzít. Nevím jak je to jinam, ale u mne když mi pošťáčka přinese např. doporučený dopis nebo jiný doručovatel přiveze balík a nejsem zrovna doma tak mi vypíše a vhodí do schránky výzvu k vyzvednutí té zásilky na poště.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 12:39
avatar

Protože prvně přinese jeden pošťák výzvy, pak druhý balíky. Když tam nějaký balík není (nebo je za peníze a ty nemám nachystané), tak si výzvu nechám - hodím do kastlíku. Když tam balík je, výzvu orazítkuju a dám pošťačce, která chodí až později. Normálně to tady tak funguje, já tenhle systém nevymyslela.

Od: kupr
Datum: 23.09.15 17:27

kolikokoli: Nezlob se prosím na mne, ale pořád to nechápu jaký význam má to, že jeden pošťák přinese výzvy, k vyzvednutí balíků na poště když se předpokládám ví, že jiný ty balíky přinese do firmy a na tu poštu pro ně nebude třeba jít. V tom nevidím žáden rozumný smysl. To mi připadá nějaké hodně nedomyslené aby kvůli jedním balíkům se muselo posílat až 3 pošťáky. Jednoho co přinese výzvu, druhého co přiveze balíky a třetího co si přijde pro orazítkované a podepsané ty výzvy. Pokud to tak skutečně je, tak se ani nedivím, že ceny poštovného jsou až tak drahé. Nevím jestli to v případě firem není nějak jinak, ale mne když pošta doručuje balík tak mi nejdříve nepřinese výzvu a pak ten balík a navíc ještě mne neobtěžuje třetí pošťák který si příjde po podepsanou tu výzvu. Výzvu dostanu do schránky pouze v případě, že v době doručení balíku nejsem doma.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 17:33
avatar

No jo no, to je pošta v Praze. Pošťačka má jenom malou tašku a jezdí MHD, proto balíky rozváží balíkáři s dodávkou. Pak jezdí ještě normální rozvoz pošty, což je ten, co veze ty výzvy, doporučené dopisy atd. Ti jezdí autem. Ty výzvy asi předtisknuté, aby je se nezdržovali nějakým vypisováním na místě. Jinak když mi jde soukromá pošta domů, tak taky je jenom jeden pošťák. Holt ta pošťačka s malou taškou ty balíky všechny neuveze, když má x ulic, kde jsou firmy s mnoha zaměstnanci.

Od: kupr
Datum: 23.09.15 19:59

kolikokoli: Vidím, že asi nechápeš o co mi jde. Mne ani tak nezajímá co ti pošťáci jak roznášejí, ale jde mi především o tu výzvu k vyzvednutí balíků na poště. Nevidím v tom vůbec žádný smysl ty výzvy nosít do vaší firmy když jak píšeš ty balíky do firmy pak přiveze jiný pošťák a také v tom, že ještě další pošťák si příjde pro ty výzvy podepsané a orazítkované.Podle mne je nesmysl už to, že vůbec nějaké výzvy dávají když k tomu není žáden důvod. U mne na vesnici to probíhá tak, že pošťáčka jezdí po vesnici na kole a rozváží dopisy včetně doporučených a jiné drobné zásilky. Balíky nerozváží a pokud si dobře pamatuji tak ani nikdy nerozvážela. Nedokážu si představit jak by to na kole dokázala. Dříve dávala výzvy k vyzvednutí balíků na poště, ale nyní už doba trochu pokročila a balíky jiný pošťák rozváží autem. Pouze pokud někoho nezastihne doma tak mu ve schránce zanechá výzvu k vyzvednutí toho balíku na poště. Pokud se balík doručí při rozvozu tak se žádnou výzvu nedává. Předpokládám, že to tak nebo nějak podobně dělá česká pošta všude po celé republice a Praha by snad neměla být vyjímkou a neměl by snad být rozdíl i v tom jestli se jedná o soukromé lidi nebo firmy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 20:24
avatar

Protože třeba včera přinesl pošťák 2 výzvy. Potom přišel balíkář a dal mi tam balíky, ale jeden byl za peníze, které jsme neměli nachystané a člověk, kterému ten balík byl určen, v práci nebyl. Takže si ten balík odvez. Pak přišla pošťačka, které jsem dala jenom tu jednu výzvu. Druhou jsem hodila tomu člověku, co měl dobírku, do kastlíku. On totiž balíkář ani pošťačka nemají čas na vypisování výzvy, kdyby zjistili, že si balík nemá kdo převzít. Tak asi proto je tisknou předběžně. Spíš to asi ta pošta používá jako nějaké potvrzení o převzetí těch balíků. Fakt netuším, jak to s tou firmou, kde dělám, mají domluvené.

Od: buss
Datum: 23.09.15 11:38

Já bych to řešil s poštou, klidně zavolal na centrálu, nebo ať si to vyřeší vedení firmy. Nepíšete jaká výzva, běžně se háže do schránky. Víte jak se to říká, běžte ke kováři a ne...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 23.09.15 11:42
avatar

Dobrý den, pouze názor - pošta to je firemní, tak bych na firemní (cizí) poštu nedával svůj OP (možná k razítku přidat IČO té firmy a podpis, kdo to převzal). Ovšem, to IČO je už možná na tom razítku . Zdravím!

doplněno 23.09.15 11:52:

majsterjoe - no, ale podpis už poště nestačí (viz otázka). Zřejmě chce lepší identifikaci.

doplněno 23.09.15 11:55:

majsterjoe - no dobře. Tak Vy doporučujete ten OP.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 11:46
avatar

K čemu IČO. Pošta chce prostě vedět, v případě reklamace, nebo jakéhokoliv problému, kdo výzvu podepsal.

doplněno 23.09.15 11:53:

Ano, a IČO snad nepatří žádné konkrétní osobě, krom toho je všeobecně ve firmě známo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.15 00:56
avatar

Je to firemní pošta, já bych svůj OP nedala.

Řekla bych si listonošce, aby mi přinesla ukázat předpis, který zaměstnancům podniků

ukládá předložit České poště OP při přebírání firemní pošty.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.