Těhotná přítelkyně, je jí 15 let, naše práva

Od: Datum: 22.09.15 23:04 odpovědí: 14 změna: 23.09.15 13:12

Zdravím vás, máme s přítelkyní problém je jí 15(mě 20) a je těhotná, mimi si chceme nechat, jen je tu problém s jejím otcem, chtěl jsem se zeptat jak to je, když si jí chci vzít k sobě, potřebuji jeho svolení?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.09.15 23:30
avatar

Také zdravím. Vaše přítelkyně není zletilá, tudíž jsou za ni zodpovědni její zákonní zástupci. Takže souhlas rodičů potřeba je. To, že je s Vámi těhotná nezbavuje rodiče jejich zodpovědnosti za ní.

doplněno 22.09.15 23:35:

Pokud budete v rodném listu uveden jako otec dítěte, budete mít svá práva i povinnosti. Styk s dítětem Vám nikdo upřít nemůže. Zrovna tak budete mít povinnost platit matce svého dítěte i dítěti výživné...

doplněno 23.09.15 00:02:

Já ještě dodám, že pokud jste zletilý a budete uveden v rodném listě dítěte, stanete se zákonným zástupcem dítěte Vy a můžete ho dostat do své péče tudíž Vy. To by mohlo nastat, kdybyste nežádali o přiznání svéprávnosti, abyste mohli uzavřít sňatek dřív, než bude slečně 18 let. O tom všem si musíte promluvit s partnerkou i jejími rodiči..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.09.15 23:32

Takže mi klidně můžou zakázat vychovávát svoje dítě?

Datum: 22.09.15 23:36

Ale já se chci o ně postarat, žít s nima v jedné domácnosti :(

Datum: 22.09.15 23:42
avatar

Jedna věc je, co chcete Vy a druhá věc, že je Vaší přítelkyni pouhých 15 let. Takže si musíte holt počkat až bude mít buď věk na to, aby si mohla zažádat o zplnoletnění soudně nebo až dosáhne zletilosti nástupem 18. let.

Ano, k povolení sňatku je třeba i souhlas zákonných zástupců.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.15 23:44

Do té doby jí taťka psychycky zníčí...A myslíte že to soudce povolí? Svatba v 16

Od: pt®
Datum: 23.09.15 13:12
avatar

"apakes", až se bude přítelkyni blížit 16 rok, obraťte se na soud o zplnomocnění k sňatku. Soud si vyžádá posudky na vás oba u příslušných městských úřadů a pokud budou kladné, může vám soud váš sňatek povolit i bez souhlasu rodičů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.15 23:33
avatar

Top je vtip, nebo to myslíte vážně?

Bez souhlasu zákonných zástupců (rodičů) "si k sobě vzít"

nezletillou přítelkyni samozřejmě nemůžete.

doplněno 22.09.15 23:37:

Kolik je přítelkyni přesně let?

Po dovršení 16 let byste mohli požádat soud o povolení sňatku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.09.15 23:35

Ani když je těhotná? Jak porodí mi to třeba její rodiče mi můžou zakázat se sní vidět?

Datum: 22.09.15 23:40
avatar

Její rodiče mohou zakazovat své dceři,

Vám ne, za Vás neodpovídají.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.09.15 23:40

16 jí bude za měsíc a je ve 2 měsici...a potřebuji k tomu povolení zákonného zástupce nebo ne?

Datum: 22.09.15 23:51
avatar

Podívejte se na přiznání svéprávnosti v NOZ (§ 37, odst. 2)

a na povolení uzavřít manželství (§ 672, odst. 2).

Myslím, že soud přihlédne spíše k zájmu očekávaného dítěte než k přání rodičů nelzeletilé matky.

Poslední věta je jen můj nepodložený názor.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: mustang
Datum: 23.09.15 06:22
Zpousta lidí utekla z domu před dovršením 18tin!
doplněno 23.09.15 06:34: Spousta
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 07:56
avatar

Jo utekla, taky je hledala policie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 12:29

Ahoj. Konečně a přesně jsi doplnil její věk. Být to početí před 15tinami, mohl jsi být docela dobře v problému. Stejně jsi ve svém věku mohl mít trochu rozum. Děvče je ještě sama děcko a ty ji přivedeš do jiného stavu. Že je ti míň? Takhle to v takhle mladém věku mívaly děvčata před rokem 1989. Mé manželce bylo 23 let, když přišla do jiného stavu a spíš ona byla považována tenkrát za zvláštní. Mezi těmi všemi šestnáctkami a sedmnáctkami. Dneska se ty děti rodí zase spíš třicítkám. Samej extrém.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.