Přístup ZD na pole

Od: Datum: 22.09.15 15:01 odpovědí: 1 změna: 22.09.15 15:37

Zdravím,

zemědělské družstvo má v nájmu můj pozemek. Ten pozemek leží na východním okraji půdního bloku (čti pole) obdélníkového tvaru. Ten celý půdní blok je přístupný z cesty, která vede právě po východním okraji toho mého pozemku. Cesta vede do lesa na severním okraji. Ze severu a jihu je celé pole nepřístupné (z jihu - zahrady, ze severu - les). Ze západu je také cesta, která ale také sousedí s pozemkem soukromníka, který pole využívá.

Za pár let končí nájemní smlouva s družstvem a já budu chtít svůj pozemek využívat.

Jak se dostanou zemědělci na zbylé pole? Mám povinnost (zákonnou?) jim umožnit přístup? S družstvem není moc kloudná řeč, nechce se mi jim moc po dobrém vycházet vstříc.

Pozn. V těch zahradách (na jihu) jsou v katastru zaneseny cesty, které ale již nejsou léta využívány a prakticky splynuly s okolním travním porostem. Zahrady nejsou odděleny ploty a teoretický průjezd by tam tedy byl.

Díky,

Honza


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 22.09.15 15:37

Pokud jsou v katastru jiné přístupové cesty (ať používané nebo ne), tak průjezd vaším pozemkem není nutný a nemusíte jej zemědělcům povolit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.