Sirotčí důchod a status studenta

Od: Datum: 22.09.15 13:04 odpovědí: 5 změna: 22.09.15 13:49

Dobrý den,

prosím vás,

nastupuji na Vš, mám strach že mi to nepujde. Neni to moje vysněná škola. Jak by to bylo, kdyby se mi to v pololetí nepodařilo. A na letní semestr si našla brigádu a platila si soc a zdravotní pojiště? A v záři začala na jiné škole? vrátil by se mi status studenta? A co když pobírám sirotčí důchod, a pololetí bych o něj přišla. Dali by mi ho znovu v září?

děkuji moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.09.15 13:16
Jak jednou prestanes studovat, tak duchod konci a znovu ho jiz nedostanes,alespon tak to bylo za me pred x lety.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rd®
Datum: 22.09.15 13:20

Nejlépe by bylo se zeptat přímo na čssz, bud tam zajít osobně a nebo jim napsat email, kdysi jsem tam taky pokládal dotaz a do několika dní odpověděli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.15 13:21
avatar

Přečtěte si podmínky poskytování sirotčího důchodu.

http://www.cssz.cz/cz/o-cssz/…a-narok-na-sirotci-duchod.htm

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.15 13:27
avatar

Jít za každou cenu na vysokou školu s vědomím, že to není to pravé ořechové, že ji ani nechci dělat, že ji nezvládnu, tak se ptám, jestli má vůbec cenu se takhle nervovat.

A příští školní rok máte jistotu, že se na vysněnou vysokou školu určitě dostanete? Rok k ničemu, ztracený.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.09.15 13:49

Pokud se to za posledních 20 let nezměnilo, přijdete o status studenta až když dobrovolně ukončíte studium a nebo Vás vyhodí. To mohou jen za určitých okolností. Těmi je (ne)složení zkoušek - ale neznamená to, že pokud nemáte nějakou zkoušku z 1. semestru, že Vás hned vyloučí, to mohou až na konci 1. ročníku. dalšími podmínkami může být povinná docházka z některých předmětů.Za určitých okolností lze neúspěšný ročník opakovat nebo studium rozložit, ale to už vařím z vody, chce to nastudovat studijní řád konkrétní školy.

Moje bývalá přítelkyně takto přežívala minimálně dva roky. Čekala na vysněnou školu a chodila po brigádách. O statut studenta nepřišla a nakonec je z ní inženýrka v jiném oboru, než původně zamýšlela (a v jiném, než kde zamýšlela přežít).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.