Práce bez lidí. Existuje?

Od: Datum: 22.09.15 12:43 odpovědí: 14 změna: 22.09.15 19:38
Ahoj,
nevěděli byste o práci, kde se nemusím stýkat s lidmi? Mám sociální fobii, a nechtěl bych se kvůli tomu stát bezdomovcem. :( Prosìm poraďte práci, kterou se dá uživit a je samotářská. Podnikat bych neuměl.
Děkuji.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.09.15 12:53
avatar

strážce majáku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vejcenatvrdo
Datum: 22.09.15 12:57

Pokud nemá jít vyloženě o nějakou mizerně placenou otročinu, vidím vaše šance velmi bledě. Takových míst je málo a zaměstnanci si je - často ze stejného důvodu jako je ten váš - pečlivě střeží. Podobný post zastávám také a společnost rozhodně nepostrádám, i když zřejmě ne tak radikálně jako vy. *cteni*

doplněno 22.09.15 13:04:

Například tohoto pána znám osobně (z výletů), ale jistě chápete, že tam se nedostanete. Kromě toho občas prodává vstupenky na rozhlednu, takže se s lidmi setkává.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.15 13:04
avatar
Někde pást ovce, krávy.
Na zootechnika si zvyknete.
Na vlky asi ne. I když velký rozdíl mezi vlky a některými lidmi asi nebude.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.15 13:08
avatar

Řešit problém. U obvodního lékaře, psychologa, psychiatra.

Pokud se nezadaří, požádat o invalidní důchod.

Co pracovat na poli, v zelinářské výrobě, jezdit s traktorem, v lese vysazovat stromky. Vždycky budete mít pár spolupracovníků a nadřízeného.

Pokud vše selže, tak možná v chráněné dílně, ale i zde potřebujete nějaký status chráněného pracovníka, v nemocnici v prádelně, umývat nádobí ve velkých stravovacích provozech, třídit odpady ve sběrných surovinách.

No, vždycky tam je nějaký kontakt, nebo něco dělat doma, plést košíky, vyřezávat něco, tkát na tkalcovském stroji, a někdo aby to za Vás prodával? Co máte za učební obor, nebo snad i školu?

doplněno 22.09.15 13:33:

Víte co mě napadlo? Pracovat na velkém hřbitově, udržovat tam pořádek, sice tam také chodí lidé, ale mohl byste se za nějaký pomník schovat. To by mohlo být to pravé. Ptejte se na hřbitovní správě a ve veřejných službách měst a obcí. Pokud tedy zvládnete přijímací pohovor.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.09.15 13:20
avatar

Figurek odpověděl správně. Ale pochybuji, že u nás seženete takové zaměstnání. Zamyslete se trochu nad svým dotazem a odpovězte si logicky sám. Podnikat byste opravdu nemohl, protože k tomu potřebujete lidi. Já nevím, třeba najít práci jako udržovatel - zametač v nějakém velkém parku. A co máte za vzdělání, protože to je nejdůležitější k tomu, aby Vás někdo mohl někam nasměrovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jiripavel
Datum: 22.09.15 14:23
Mám SŠ s maturitou. Teď jsem se odhodlal na VŠ, ale bojím se že ji nedokončím
Od: vejcenatvrdo
Datum: 22.09.15 14:51

Měl byste nicméně zvážit, zda dokážete pracovat sám. Nejde o to, že byste snad v zaměstnání skonal steskem, ale zda máte dostatečné předpoklady pro práci vyžadující samostatné uvažování a tvořivost, nebo chcete jen na osamoceném pracovišti plnit striktně limitované zadání. To může vaše možnosti radikálně omezit. *cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.15 14:18
avatar

Spousta zaměstnání - pokud se nejedná vysloveně o práci s lidmi nebo s veřejností - se dá vykonávat tak, že komunikujete jen s pár nejbližšími kolegy a s nikým jiným se bavit nemusíte. Od soustružníka po programátora.

Pokud je však vaše fobie tak silná, že nemůžete rozumně komunikovat vůbec, tak doporučím raději nějakou psychoterapii (jako pomoc, ne jako zaměstnání :) ).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.15 14:35
avatar

Noční hlídač, hlídač hřbitova, márnice, noční ostraha průmyslových objektů, supermarketů (krom občasného zloděje tam po zavíračce není živá duše). Čištění stok, odpadních šachet, odvodňovacích kanálů (pracuje se zpravidla ve dvojici, ale každý má svůj prostor). Deratizér - ovšem ten chodí k lidem domů. Možná i pracovat v útulku nebo zoo - jsou pracovníci, co se nestýkají se zájemci, ale čistě se jen starají o zvířata. Případně pracovat z domova - ajťácké obory, opravář (to ale zase budou chodit lidi s rozbitým/pro opravené)...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xart®
Datum: 22.09.15 14:37
avatar

Kdybyste uměl nějaký cizý jazyk, mohl byste si třeba založit web a překládat "online". Lidé by Vám poslali text k překladu (třeba na email, nebo prostřednictvím webu) a vy byste jim to přeložené poslal elektronicky zpět případně zkusit nějakou překladatelskou agentůru, která by Vám umožnila takovou práci dělat z domova.

Teoreticky jako programátor, vyvinout si vlastní program a prodávat ho online.

Být zaměstnán, chodit do práce a nestýkat se z lidma půjde asi dost těžko. Možná nějaký úklid kanceláří a dělat to po večerech, ale stejně se na 100% všem lidem asi nevyhnete ;).

Měl byste to hlavně začít léčit ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.15 15:48
avatar

Co umíte? Jaké máte vzdělání? Od toho se odvíjí všechno. I práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jiripavel
Datum: 22.09.15 18:20

Mám maturitu ekonomického směru. Ale nechci dělat v kanceláři

Od: eda*
Datum: 22.09.15 16:04
A co zkusit dělat polycajta? Zavřete se do kanceláře a lidi nepotřebujete - do papírů budete psát stále stejné závěry (nevíme, neznáme, vlezte nám na hrb) a uniforma by Vám nakonec i mohla zvednout ego. Nebo bych zkusil profesi psychologa (studuje se to na Filozofické fakultě, titul RNDr.), někdy mám pocit, že tihle lidé tu profesi vykonávají právě proto, že sami trpí značným množstvím psychických neduhů.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.15 19:38
avatar

Já bych doporučovala z vlastní zkušenosti sociální fobii řešit. Dnes jsou jak léky, tak jsou denní stacionáře - a pomocí KBT terapie se z ní můžete ve velké míře dostat. Vím o čem mluvím, ve stacionáři jsem byla dvakrát, a sociální fobie se mi zlepšila o 80 %. Přetrvávají jen problémy s telefonováním. KBT terapie vás naučí se záměrně vystavovat situacím, ze kterých máte strach, takže se postupně síla strachu zmenšuje. Já jsem také nemohla pracovat s lidmi, řešila jsem to tím, že jsem uklízela kanceláře (od čtyř od rána, takže jsem opravdu s nikým nepřišla do kontaktu) a domácnosti, ale teď jsem z toho venku, a to jsem se začala léčit až téměř ve čtyřiceti, protože když mi bylo 20, ještě se nevědělo, že nějaká sociální fobie je.

Tak využijte dnešních možností v léčbě a nenechte si svůj život "okrajovat" nějakými strachy.

Každý když už jsme tu na světě, máme dělat maximum pro to, abychom ten svůj život prožili pokud možno kvalitně.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.