Práce na DPP a DPČ,mohu si platit soc.pojiš.?

Od: Datum: 20.09.15 14:19 odpovědí: 1 změna: 20.09.15 16:39

Zdravím,otázka je daná,děkuji Mohu pracovat na dohodu,např.10krát za měsíc ,platit si sama soc a zdrav,pojištění,tím pádem se mi to bude započítávat na důchod,,,?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.15 16:39
avatar

Ptáte se tak, že se na to nedá odpovědět ano nebo ne.

DPP = max. 300 hodin za rok pro jednoho zaměstnavatele, při souběhu dvou a více DPP současně pro jednoho zaměstnavatele se odměny sčítají. Přesáhne-li hrubá odměna (nebo jejich součet) 10.000, vzniká zaměstnavateli povinnost odvést pojistné.

DPČ - zde rozlišujeme, jestli se jedná nebo nejedná o zaměstnání malého rozsahu. Podle toho DPČ buď je nebo není pojištěná činnost.

Pracujete-li na nepojištěnou DPP nebo DPČ, nebo i na několik dohod současně, přičemž nevznikne povinnost platit pojistné, můžete se přihlásit k dobrovolnému důchodovému pojištění (součást sociálního pojištění, další součástí je nemocenské, ale to si sama platit nemůžete). Zdravotní pojištění v tom případě platit musíte.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.