1xUbytovani cloveka v exekuci

Od: Datum: 19.09.15 22:53 odpovědí: 16 změna: 20.09.15 15:36
Dobrý den, prosím, nevíte někdo jak to je pokud třeba máma u sebe doma ubytuje svého dospělého syna, který má na krku řadu exekuci?Syn by tam byl ubytován na přechodnou dobu v řadu mesicu, ale trvale bydliště by tam nemel.Můžou na ní naskočit exekutori a vybilit ji byt?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: atj®
Datum: 19.09.15 22:57
avatar

Exekutoři zabavují majetek i lidem, kteří nic nedluží. Stačí totiž k tomu jen to, že ubytují zadluženého přítele, kamaráda nebo příbuzného na přechodnou dobu, aniž se tam přihlásí, a už k nim exekutoři mohou vrazit do bytu.

doplněno 19.09.15 22:58:

není rozhodující trvalé bydliště dlužníka, ale to, kde dlužnik skutečně pobývá

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 19.09.15 22:58
avatar

Dobrý den. Exekutor jde tam, kde předpokládá, že má dlužník své věci a nějaký majetek. Takže pokud exekutor zjistí, kde se dlužík zdržuje, stát se to může, že bude mít matka potíže. Musela by pak prokázat, že majetek není dlužníka, nýbrž její atd..

Ohodnoceno: 4x
 
Od: pepasopa
Datum: 19.09.15 23:27
Moc děkuju za odpovědi..
Datum: 20.09.15 07:19
avatar

Ano, stane se to. Moje kamarádka, která ubytovala syna, který byl hlášený na úřadě, takhle dopadla. Naběhnul exekutor a polepil jí téměř všechno vybavení bytu oranžovými samolepkami. Ona ze zoufalství přišla na to, že jediný způsob je utéci do domova důchodců. Jela jsem s ní, prohlédnout si některé na pokraji Ostravy. Než k tomu došlo, nacouvalo auto s exekutorem a chlapi chtěli věci odnášet. V zoufalství zavolala o pomoc druhému synovi, který se v životě umí o sebe a o rodinu postarat. Po telefonu se s exekutrem dohodnul a asi za hodinu dlužné peníze přivezl. Po celou dobu náklaďák s chlapama stál před barákem. *mala* Divím se, že jí, chuděru starou, netrefila mrtvice. Šílené!

doplněno 20.09.15 10:30:

Jestli by mohla příjít i o byt, to nevím. Ale po téhle zkušenosti se mladý jakž takž sebral a seká latinu. Snaží se bratrovi dluh splatit. Došlo mu, že to je poslední šance. Jinak stan mezi keři a kamarádi bezdomovci.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pepasopa
Datum: 20.09.15 08:25
I Vám velmi děkuju za odpověď..Já jsem zrovna ten případ druhého syna své mámy.Mám svou rodinu,děti,ženu a jsem opak svého bratra, který neřeší exekuce,žena mu utekla atd..Děkuju.
doplněno 20.09.15 08:39: Teď mě ještě napadá..Prosím, nevíte zda případně exekutori můžou vzít máme i byt? Nevím přesně jakou částku bratr dluzi..Napadlo mě to v souvislosti s tim, jak chuderka Vaše kamarádka už v zoufalství hledala domov důchodců..
Od: dexx®
Datum: 20.09.15 08:44
avatar
Pokud není byt napsaný na dlužníka, zabavit ho nemůžou, je prokazatelně někoho jiného.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: pepasopa
Datum: 20.09.15 11:14
Děkuju za odpověď..Doufal jsem, že aspoň takto to bude..
Datum: 20.09.15 11:16

Je-li byt na maminku, tak jí ho opravdu nemohou vzít. Někdy se stane, že pohůnci exekutora začnou tlačit na maminku, že ONA musí něco za syny zaplatit. To není v žádném případě pravda. Je to dluh jen a jen syna. Takže ona nemusí nic. Jen je odkázat do patřičných mezí.

Jestliže se maminka opravdu rozhodne syna vzít k sobě domů, sepíše s ním nájemní smlouvu, kde uvede, že mu pronajímá ty a ty místnosti VČETNÉ veškerého vybavení. Nájemník (syn) že si může do bytu vzít pouze věci osobní potřeby (oblečení atd). Tuto nájemní smlouvu necháte OVĚŘIT u notáře. Exekutorovi by to mělo stačit. Kdyby přesto chtěl něco zabavovat, tak povoláte policii s tím, že chtějí odvážet věci třetí osoby.

Jinak syn NEBUDE nikde udávat svoji adresu u maminky. Nikde ! Na poště, na úřadě, prostě nikde.

Když budete ještě něco potřebovat, kontaktujte mě do vnitří pošty.

Je třeba si uvědomit, že obrana NEdlužníků je možná. Jen je potřeba vše si zařídit v předstihu. Ne to řešit v okamžiku, kdy je exekutor v bytě.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pepasopa
Datum: 20.09.15 11:50
Rada nad zlato, moc děkuju.. Nikdo z nás ani netušil, že tohle jde s předstihem u notáře sepsat.. Vlastníkem bytu je skutečně máma a každé Vaše slovo ji přečtu ať ví co a jak..Moc Vám děkuju za nabídku případne rady ve vnitřní poste..Děkuju..
Datum: 20.09.15 12:04

Do vnitřní pošty Vám napíši číslo na sebe. Kdyby cokoliv, zavolejte Vy nebo maminka.

doplněno 20.09.15 12:06:

musíte se ale tady zaregistrovat, aby Vám pošla fungovala

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.15 12:23

Nájemní smlouva potvrzená u notáře,kde bude uvedeno, že pronajímatel je vlastníkem veškerého vybavení, ničemu nevadí. Může trochu pomoci. Exekutor může k takové smlouvě přihlédnout, ale pokud si bude myslet, že vybavení patří povinnému, tak bude zabavovat. Tady se jedná o příbuzné. Což smlouvě zásadně ubírá na důvěryhodnosti. Voláním policie můžete exekutorovi znepříjemnit práci, ale určitě ho to nezastaví, pokud si je jistý, že postupuje dle zákona. On totiž ani jinak jednat nemůže, jinak by i sám porušil zákon.

Píši to hlavně proto, aby tazatel nenabyl dojmu, že tyto kroky 100% uchrání jeho matku před neoprávněnou exekucí.

To co jí hlavně dokáže ochránit je neprůstřelné prokázaní, že věci jsou skutečně její. A mezi to nájemní smlouva určitě nepatří.

doplněno 20.09.15 17:21:

Tak jedinné neprůstřelné prokázané je, pokud nabytí proběhne pomocí soudního rozhodnutí a nebo je vlastník soudem určen. (mimo nemovitých věcí, tak je věc jednodušší. Vlastník je ten, kdo je zapsán) Ostatní možnosti již nejsou 100%.

Jako další možnost je doložení vlastnictví např. pomocí kupní smlouvy, který by ideálně měla být na její jméno. Dále pomocí svědectví... atd.

Ale prokazovat vlastnictví pomocí své nájemní smlouvy, kterou jsem si sepsal sám? To je asi ta nejhorší možnost prokazování.To už by větší právní váhu mělo čestné prohlášení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.15 13:00

andelck. Jestliže je vykonavatel magor, tak ho nezastaví vůbec nic. Asistence policie je důležitá z oho důvodu, že jsou svědci chování vykonavatele. Důležité je to, že je prokázáno, že vykonavatel byl upozorněn na to, že předměty nejsou povinného.

V radách by se dalo pokračovat dále. Natáčet si třeba i na mobil, celý průběh exekuce. Mít nezávislého svědka ( opravdu nejlépe policii - kvůli důvěryhodnosti). Maminka v tomto případě si může "vytvořit" doklady o tom, že vše je opravdu její atd.. Nebo naopak syn bude mít smlouvu o daru, kde vše bude jeho... Je toho prostě mnoho.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pepr®
Datum: 20.09.15 13:07
avatar

"To co jí hlavně dokáže ochránit je neprůstřelné prokázaní, že věci jsou skutečně její."

A to je konkrétně co?

doplněno 20.09.15 14:37:

@Sebod: Děkuji za odpověď. Sám to nepotřebuji a v dohledné době snad potřebovat nebudu, ale určitě to pomůže jiným.

Já jsem ale byl zvědav na odpověď od @andelck. Když napsal "A" měl by napsat i "B". Pokud ho tedy ví.

doplněno 20.09.15 17:41:

@sebod: To nevadí. Vaše odpověď ničemu neublížila, naopak někomu určitě pomohla ;)

@andelck: I vám děkuji za doplnění. Taktéž to někomu určitě pomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.15 13:33

pepr. Musíš improvizovat. Takže jdeš-li cokoli koupit, nechat si na paragon potvrdit své jméno. Nojo, kdo ale třeba před rokem tušil, že toto bude potřebovat, že? Tak holt si musí takový doklad "vyrobit" . S někým se domluví a napíše fakturu třeba na lednici. Prodávající (jméno), kupující (jméno). Nestačí Ti paragon, jestliže na něm nemáš jméno. Řešili jsme i naprosto paxadoxní situaci, kdy rodiče měli nákupku, kdy cosi koupili v Tuzexu. Vystaven doklad o nákupu s datumem i měnou - tuzexové bony. Syn (dlužník) v té době ještě ani nebyl na světě. . Sotva si mohl daný předmět tedy koupit. Přesto exekutor odvezl. Pochopitelně to exekutor nakonec prohrál, ale trvalo půl roku, než předmět vrátil.

Takže opravdu nejlepší je faktura na jméno. Nebo sepsat darovací smlouvu. Musíte myslet na všechny předměty v domácnosti. I ty naprosto bez ceny. Napsat označení, značku, přidat foto.

doplněno 20.09.15 13:49:

Oni i exekutoři se dělí na velice rozumné a na gaunery. Rozumný exekutor, když příjde k paní, které je 80 let (je několik let na vozíku), tak těžko bude exekuovat například nové terenní kolo, na kterém je vidět, že se opravdu používá. Nebude exekuovat v dílně kamenické nářadí - vrtačky, pískovačky atd opět na kterých je vidět, že se s nimi pracuje. Dlužnicí žije v jednom domě jse se svým vnukem, který se oficiálně živí jako kameník. A pro rýpaly, ten vnuk nemá nic společného s dluhy babičky. Naopak, nabídl ji střechu nad hlavou. Jinak by mohla jít pod most.

A pak tu máme exekutory gaunery, kteří by všechny dlužníky nejraději nahnali někam do ... To jsou profesní hyeny. Masírují si poze svoje ego. Nejde jim ani o věřitele, ani o nějakou spravedlnost. Jsou to zakomplexovaní lidé, kterým dělá dobře ubližovat bezmocným lidem. To nemá s právem nic společného. A proti takovým vykonavatelům je třeba se bránit.

K té policii u exekuce. Nesetkala jsem se s tím, že když je přítomna policie, že by si vykonavatel dovolil nadávat dlužníkovi do zkur...vený zadlužený verbeže! Nedovolí si vůči mámě samoživitelce mít sexuální návrhy apod. ! Nevyhrožuje mámě samoživitelce tím, že jí nechá sebrat děti sociálkou! Vůbec si neumíte představit, co vše se dá schovat pod název exekuce !

Ano, exekuce je potřebný nástroj. Ale určitě ne v podobě, v jaké funguje v naší republice.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.09.15 15:36

pepr. jejky, jejky...Přiště budu mlčet :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepasopa
Datum: 20.09.15 11:12
Děkuju za odpověď.Máme to doma dost podobně.Máma brachovi rika to samé, že má dotyčný poslední šanci, že příště ho už tzv.překročí aniž mu pomůže, tak snad se brácha už vzpamatuje..

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.