Rozdíl v exekuci na majitele/disponenta účtu

Od: Datum: 19.09.15 00:11 odpovědí: 4 změna: 19.09.15 20:27

Dobrý den,

nevíte prosím zda a jaký je rozdíl v exekuci na majitele a disponenta účtu? Chceme si s přítelem otevřít účet (spoření na nové auto), jeden z nás bude jeho majitel, druhý disponent. Zajímá mě zda v případě exekuce na disponenta můžou zabavit peníze z účtu ke kterému má práva nebo ne. U majitele je to jasné, u disponenta ne... já bych řekla, že je zabavit můžou, ale přítel tvrdí, že ne. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.15 06:28

Účet je veden na jméno majitele,

nikoliv na jméno disponující osoby,

kterou navíc můžete změnit.

Disponent má méně práv než majitel.

Exekutor se v bankách ptá na účty na jméno dlužníka. Přes disponenta by se exekutor k účtu majitele dostat neměl.

Jestli hrozí exekuce byly by podle mne rozumnější dva účty. Můžete spořit každý zvlášť a na auto se pak složit.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 19.09.15 10:10
Tak sporte pod matraci, tam vám to exekutor nenajde. Nebo nejprve zaplatit staré dluhy a az pak si koupit auto.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.09.15 17:31

Za prvé žádné dluhy nemáme, ptám se obecně, protože plánujeme mít tento účet dokud budeme spolu a za druhé vůbec nevím proč přispíváte když neodpovídáte na otázku!

Datum: 19.09.15 20:27
Tak nevim nevim, me osobně by vůbec nenapadlo se na to ptát. Tedy v případě, ze bych ty dluhy skutečně neměl
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.