Registr dlužníků?

Od: Datum: 18.09.15 16:54 odpovědí: 5 změna: 18.09.15 20:35
Dobrý den.
Před 3 dny se mi ztratila občanka v práci..nejspíš vypadla z peněženky a dnes jsem ji v práci našel ležet u nás v šatně pod lavickou kde samozřejmě předtím nic nebylo...šatnu jsme prohlíželi takže mi ji někdo údajně vzal..
Mám strach že ji někdo ofotil,co mám teď dělat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 18.09.15 17:00

To jste nenahlásil okamžitě po zjištění ztráty? Pokud ne, dnes se modlete... Pro příště - ztrátu OP okamžitě hlaste. Případné zneužití se eliminuje - při sjednávání úvěrů se OP ověřuje v databázi neplatných dokladů http://aplikace.mvcr.cz/neplatne-doklady/. Případné zneužití by šlo na vrub společnosti, která nedostatečně ověřila platnost OP.

doplněno 18.09.15 19:52:

V pátek večer ztratím peněženku s doklady - ihned volám PČR. Než se dostanu na úřad, abych nahlásil ztrátu, přes víkend si sjednají 4 úvěry a já neprokážu, že jsem to ztratil v pátek. Na PČR je záznam hovoru, případně na služebně dodatečně zápis o odcizení- ten předám podniku, který mne bude uhánět za 3 měsíce o dlužné splátky.

Chápete @bussi?

doplněno 18.09.15 21:06:

@andělíčku.. je to praxe... Když máš papír, že jsi byl okraden, řeší s tebou ty firmy celou věc jinak. Od začátku jsi jen spolupracující osoba.

Pokud však někdo zkusí tvůj postup, prokazatelně se dopouští podvodu a přijdou na něj... V případě, že nahlášeno včas nebude, je vyšší pravděpodobnost, že někdo identitu zneužije a budeš ten problém vysvětlovat 2 roky s pravidelnými návštěvami na úřady...

viz. první část - při úvěrech se věřitel dívá do databáze neplatných dokladů!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.09.15 20:35

Takže stačí zavolat na PČR, nahlásit ztrátu dokladů a vyrazit nakupovat a půjčovat si peníze.

Máš přece "důkaz", že jsi doklady ztratil. *smich* Takže po tobě nikdo nic nemůže chtít.

Příště to chce více přemýšlet, než něco napíšeš.

doplněno 18.09.15 22:34:

Čí praxe? Moje? Nebo mluvíš za všechny občany? A je to dle zákonů ČR?

Samotné nahlášení na PČR, že jsem doklady ztratil či mi je někdo ukradl určitě neprokazuje, že toto nastalo. Je to pouze podnět pro další šetření. Takže je samotné úplně bezvýznamné.

Datum: 18.09.15 17:02

Asi krádež osobních údajů, s tím už nic nenaděláte. Oznamte to na policii, ale pravděpodobně se na vás vys...

Od: djsrurdu
Datum: 18.09.15 19:30

Doufám, že jste nahlásil ztrátu na policii, jinak se vám bude těžko dokazovat, že ten člověk, co si během těch 3 dnů na vás vzal 3 půjčky, jste nebyl vy.

Od: buss®
Datum: 18.09.15 19:41

Podle čeho se to hlásí na policii, kde má občan stanovenu tu povinnost? Rád bych se poučil. Hlásí se to na obecním úřadě a ten to zanese do celostátní databáze. Policie pokud nevíte, je už dávno tomu nevystavuje.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.